Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jig1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lut 07, 2005 02:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: jig1981 » wt cze 21, 2011 23:47

Witam,
Mam problem z silnikiem TDI w mk4(90KM), mianowicie silnik pracuje bardzo głośno, zarówno na wolnych obrotach jak i na wyższych słychać głośny, twardy klekot. Przy wyrzuceniu na luz, gdy silnik zejdzie z obrotów wpada w dziwną nierównomierną pracę na kilka sekund. Auto nie ma nominalnej mocy i Vmax (miałem wcześniej dwa mk4 w identycznej wersji więc mam porównanie, We wcześniej posiadanym mk4 padł mi kiedyś bezpiecznik i silnik wydawał identyczny odgłos). Ten egzemplarz ok dwóch lat stał nie używany, nawet nie odpalany, nie kopci.

P.S. przy ciepłym silniku trzeba kręcić z 5 sekund zanim zapali, przy zimnym pali od strzała.

Z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: Haki » śr cze 22, 2011 00:05

Stał 2 lata nie odpalany ... hmmm było nafty zalać na tłoki i ręcznie pokręcić wałem ... to raz ...

Druga sprawa - podepnij go pod kompa .. zobacz co wypluje ... i ewentualnie zrób logi ...

Na koniec do sprawdzenia i wymiany wszystkie filtry i paliwo w zbiorniku


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

jig1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lut 07, 2005 02:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: jig1981 » śr cze 22, 2011 00:12

Haki pisze:Stał 2 lata nie odpalany ... hmmm było nafty zalać na tłoki i ręcznie pokręcić wałem ... to raz ...

Druga sprawa - podepnij go pod kompa .. zobacz co wypluje ... i ewentualnie zrób logi ...

Na koniec do sprawdzenia i wymiany wszystkie filtry i paliwo w zbiorniku

Stał dwa lata ale silnik został rozebrany na części pierwsze i złożony z powrotem, w tym tylko problem że nie wiem jak pracował silnik przed postojem:(
Jutro jadę go podłączyć pod kompa, paliwo swieżutkie, filtry też.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: Haki » śr cze 22, 2011 08:37

Hmmm szkoda ,że przy okazji tego rozbierania nikt nie sprawdził stanu silnika ... pierścienie , tłoki , wtryski ,,, i takie tam .. Podejrzewam ,że albo rozrząd jest minimalnie przestawiony , albo coś z ustawieniami na kompie typu dawka , itp ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

jig1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lut 07, 2005 02:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: jig1981 » śr cze 22, 2011 17:11

Haki pisze:Hmmm szkoda ,że przy okazji tego rozbierania nikt nie sprawdził stanu silnika ... pierścienie , tłoki , wtryski ,,, i takie tam .. Podejrzewam ,że albo rozrząd jest minimalnie przestawiony , albo coś z ustawieniami na kompie typu dawka , itp ....
Silnik był właśnie rozebrany żeby wszystko od nowa poskładać, auto kupiłem z rozebranym silnikiem i nikt nie wiedział czemu ktoś go zdemontował (brak kontaktu z poprzednim właścicielem), wszystko było posprawdzane i zdiagnozowane. Zastanawiam się czy zbyt wczesny wtrysk paliwa może powodować takie objawy - bo prawidłowego ustawienia pompy nie jestem pewien.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: Rafał 21 » śr cze 22, 2011 18:03

jig1981 pisze:P.S. przy ciepłym silniku trzeba kręcić z 5 sekund zanim zapali
KOL.jig1981, tu masz wszystko jak i co , pozostalo ci tylko czytać i robić tak jak jest w poradach co prawda nie wszystkie zdjecia sa aktywne . No bo jak rozbebeszony byl silnik to jak ma ci to chodzić ?? poustawiac kołem pompy sprawdzić ewentualnie skorygować i będzie bedzie OK ..co do śrub to musisz sprawdzić jakie masz bo byly dwa gatunki jedne ze stożkiem należy wymienic na nowe http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=169977" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: twromek » czw cze 23, 2011 15:49

Ustaw kąt z VAGiem.
To, że odpala na ciepłym po chwili to normalka, ten typ tak ma, zrób rozrusznik, akumulator porządny, sprawdź masy i będzie lepiej.



jig1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lut 07, 2005 02:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: jig1981 » czw cze 23, 2011 22:39

twromek pisze:Ustaw kąt z VAGiem.
To, że odpala na ciepłym po chwili to normalka, ten typ tak ma, zrób rozrusznik, akumulator porządny, sprawdź masy i będzie lepiej.
Jutro jadę na Vaga, a co do odpalania na ciepłym to chyba nie do końca ten typ tak ma. Mam Octavie z identycznym silnikiem i zawsze pali od strzała, muszę popracować nad Golfem żeby chodził tak samo, akumulator juz mam nowy, rozrusznik do przeglądu i jeszcze elektryka, bo rozładowuję mi akumulator w 48godz na postoju przy wyłączonych wszystkich odbiornikach. Duuuuużo pracy przede mną



jig1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lut 07, 2005 02:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: jig1981 » pn lip 18, 2011 21:21

jig1981 pisze:
twromek pisze:Ustaw kąt z VAGiem.
To, że odpala na ciepłym po chwili to normalka, ten typ tak ma, zrób rozrusznik, akumulator porządny, sprawdź masy i będzie lepiej.
Jutro jadę na Vaga, a co do odpalania na ciepłym to chyba nie do końca ten typ tak ma. Mam Octavie z identycznym silnikiem i zawsze pali od strzała, muszę popracować nad Golfem żeby chodził tak samo, akumulator juz mam nowy, rozrusznik do przeglądu i jeszcze elektryka, bo rozładowuję mi akumulator w 48godz na postoju przy wyłączonych wszystkich odbiornikach. Duuuuużo pracy przede mną

Okazało się że pompa wtryskowa jest przestawiona, mechanik aby ustawić ją prawidłowo musiał przestawić rozrząd. Po ustawieniu chodził trochę lepiej ale do ideału było daleko. Najgorsze jest to, że pompa po przejechaniu ok 800km straciła prawidłowe nastawy i głośny klekot powrócił. Czy możliwe jest aby pompa straciła nastawy z powodu wyeksploatowania czy przyczyna leży gdzie indziej???



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: mateo86 » pn lip 18, 2011 23:40

Zrób log grupy 000 lub napisz jaki masz ka wtrysku. Mozliwe że kat wtrysku sie przestawia przez popuszczajace sie sruby na kole pompy i dlatego klekocze.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Głośny Klekot Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: Fahoo » czw lip 21, 2011 17:59

przestawił sie kat
sruby na kole zebatym


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości