continue o notlaufie pare pytan

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: Sosik » ndz maja 22, 2011 23:46

witam z gory przepraszam za tego posta ale tego nizej zamkneli juz .
wiem ze jest tego od groma ale wiekszosc to turbo VNT i zapieczone kierowniczki.
Ja mam pare pytan ze zwykla suszara w golfie III 1z 90Km.
mam nabiegane 300 tys. kilometrow juz . kat wyciety , egr zaslepiony, nastawnik wyczyszczony .
od 2 miesiecy sledze wszystkie fora i walcze ze swoja maszyna a mianowicie notlauf.
notlauf na kazdym biegu nie dalo sie dobrze przyspieszac bez gwaltownego przyspieszania tez go lapal ;/
wymaiana wezykow mianowicie czerwonego , niebieskiego , tego od przeplywki na gorze , i od ECU , od EGR nie ruszalem bo i tak zatkany . pare dni dobrze i znow notlauf , sprawdzalem N75 po obejsciu go przez polaczenie wezy ( niebieski i czerwony) niby cisza lekki notlauf ale to dopiero przy 3500. na niskich nie bylo ,chyab ze akurat fartlo sie . wymienilem N75 na nowe i cacy trasa 50 klockow przy deptaniu przy delikatnej jezdzie cisza pare dni . 2 dni temu trasa 300kilometrow i jade 120 a tu traci moc na 2 sec i po 100kilometrach znow sobie stracil moc na 2 sec , wracajac zrobilo sie goraco temperatura szybko urosla do 90 stopni i zaczal czesciej lapac notlauf, dzisiaj jade do miasta po zrobieniu 20km jak przed wymiana n75 1,2,3,4,5 notlauf malo tego jalowy i przy 2500 notlauf. szybka akcja obejscie N75 bez gaszenia samochodu i dalej na jalowym notlauf i na kazdym biegu bez mozliwosci dobrego rozpedzenia sie . na obejscu przejechalem 10km i cisza notlaufa niema . sprawdzilem po raz 100 gruszke i sobie hasa dojscie nie jest latwe od dolu dlugim wkretakiem mocno trzeba robic ale bez zacinania sie . samochod ostygl odpalam juz po podlaczeniu do N75 jade w trase 50 km temperatura 80 stopni bo jechalem tak 100 km/h max (powinien sie zagrzac?) i cisza niema notlaufa deptalem , jechalem spokojnie to tylko raz zalapal przy przysciepaszaniu i nic wiecej . powniej wracalem juz wieczor i tez cisza . teraz moje pytania:

czy to mozliwe ze sie cos grzeje? np. ECU , czy gruszka (spieka sie pod wplywem tem ) ??
temperatura silnika jak ma wygladac podczas jazdy?? odpalajac go to 10 min i wentylator sie wlacza bo juz 90 na piecu w trakcie jazdy to ciezko zagrzac musialbym jechac 120. do 130 km/h przez troszke zeby tmp. wskoczyla na 90.
na forum Audi czytalem ze idzie tez jakis przewod podciesnieniowy do IC prawda?? nic takiego nie wiedzialem .. ;/
czy gruszka moze byc dziurawa od starosci i taka jest przyczyna notlaufa ?? ale to chyba byloby juz caly czas a nie raz jest a raz niema notlaufa.
i czy kablem do kompa za 100 zl da sie zrobic logi dynamiczne i statyczne ?? bo chyba tylko to juz mi zostalo
pozdrawiam i prosza o wyrozumialosc.


Mój golfik -- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=272172

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: damcio151 » pn maja 23, 2011 07:57

Sosik pisze:i czy kablem do kompa za 100 zl da sie zrobic logi dynamiczne i statyczne ?? bo chyba tylko to juz mi zostalo
da się i tańszym ... masz w dziale diagnostyka wszystko opisane w podwieszonych tematach
może być gruszka, może WG ... kto wie czy to w ogóle jest notlauf, trzeba zrobić komplet logów, później można szukać dalej



Awatar użytkownika
Sosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: continue o notlaufie pare pytan

Post autor: Sosik » pn maja 23, 2011 08:37

poczytalem w tym dziale co mowiles . rozumiem ze albo vwtool , vag-com wystarczy do diagnostyki.
powiem Ci jak jechalem miedzy domami i mialem otwarte okna to bylo slychac upust cisnienia jak byl notlauf. mianowicie gdy przyspieszalem a raczej chcialem to przy normalnym dodawaniu gazu np. na 2 biegu szarpniecie jakby silnik mial wypasc i ,,psss" nie puszczajac gazu po tym fakcie bylo to kilka razy.na innych biegach tez.
dodam fakt ze nieraz jest tak ze jak zrobilo tak przy 2200 obr. puscilem gaz zeszlo do 1800 znow przyspieszam i znow 2200 skok. sa to rozne miary obr, nieraz 1900, 2500 . ale dziwi mnie na jalowym ;/ n75 odpada , wezyki tez chyba ze o jakims nie wiem , turbo ? co tam moze sie zjebac takiego lopatek nie ma bo to nie vnt wiec malo prawdopodobne , gruszka nom rusza sie ale calej na oczy jej nie widzialem , kabel mam u kolegi narazie wiec wezme go i poszukam programow tych mysle ze bez problemowo uda mi sie je sciagnac i nie sa az takie kosmiczne w ogarnieciu:D


Mój golfik -- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=272172

Awatar użytkownika
Sosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: continue o notlaufie pare pytan

Post autor: Sosik » pn maja 23, 2011 10:11

Wlasnie bylem w miescie mam do niego 20km. przed przyjazdem do dumu samochod stal odpalony pare minun temperatura 90 cacy i jade przez miasto i z miasta na wioski az do mnie i nie jecahlem spokojnie raz 120km/h raz wolneij ale na tych obrotach 2200 minimum schodizlem wiec powienien trzymac cieplo do jehcalem do domu a tam 75-80 stopni na piecu ;/


Mój golfik -- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=272172

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: damcio151 » pn maja 23, 2011 10:33

przy notlaufie nie występuje żadne syczenie , może masz gdzieś nieszczelność ... notlauf nie występuje na 2 biegu
masz też termostat do wymiany
zrób logi vagiem 311.2



Awatar użytkownika
Sosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: continue o notlaufie pare pytan

Post autor: Sosik » pn maja 23, 2011 11:12

mam kabel przy sobie i nie ogarniam tego. pierw nie moglo znalesc sterownikow ale jest ok . mam VAG-COMa i na poczatku prosi mnie o opcje i wykonanie testu na jakim porcie ma byc i go zapisac . daje test na porcie com3 i napsiane port jest ok ale brak interfejsu , i na porcie Com4 tak samo jest.
popatrzylem w ustawieniach kompa to port com3 jest zajety juz przez cos ale aktualnie nie mam nic podlaczone , nale port com4 jest wolny dlaczego nie hasa ? mam odinstalowac np. mysz i liveboxa zeby byl COM3 wolny i kabel zainstalowac wtedy czy jak??


Mój golfik -- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=272172

Derbi013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn lut 22, 2010 23:56
Lokalizacja: Środa Śląska

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: Derbi013 » pn maja 23, 2011 11:15

sprawdz sobie intercooler, najlepiej go wyciągnij , umyj i sprawdz szczelność. nastepnie podokrecaj wszystkie opaski na dolocie.


Golf mk3 1.4+lpg -> Volvo 850 2.0T +lpg -> Passat B4 1.9TDI ->?

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=100583 mój pass.

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: damcio151 » pn maja 23, 2011 11:20

ale co tam dokładnie wyskakuje ? port OK, interface NO FOUND! ? to tak ma być ... wchodzisz w select/engine/meas block i wykonujesz logi 008+011 dynamicznie



Awatar użytkownika
Sosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: continue o notlaufie pare pytan

Post autor: Sosik » pn maja 23, 2011 12:17

nom dpokladnie tak wyskakuje . wista robi wskazowki albo program ze po tescie trzeba zapisac . ten komunikat pokazuje sie i po nim nie moge go zapisac. na jakim ustawic na COM4?


Mój golfik -- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=272172

Awatar użytkownika
Sosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: Sosik » pn maja 23, 2011 12:20

bez tej OPCJE , TEST (wynik port ok. interfejs nie znaleziony) i co dalej ?? zapisac nie moge zatwierdzic tez nie a bez tego nie moge w zadne inne opcje wejsc.


Mój golfik -- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=272172

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: damcio151 » pn maja 23, 2011 12:21

zapisz na jakim chcesz, byle port w menadżerze urządzeń zgadzał się z portem na vagu



Awatar użytkownika
Sosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: Sosik » pn maja 23, 2011 12:27

nie moge zapisac ani zatwierdzic .po pokazaniu komunikatu ic sie nie zmienia . nadal jest napisane zrob test zeby zapisac robie . pozniej komunikat i koniec dalej to samo


Mój golfik -- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=272172

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: damcio151 » pn maja 23, 2011 12:31

zamiast na save, kliknij na apply



Awatar użytkownika
Sosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

continue o notlaufie pare pytan

Post autor: Sosik » pn maja 23, 2011 12:32

inne pytanmie jak robie test mam miec podlaczonego kompa pod auto?


Mój golfik -- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=272172

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 194 gości