Dziwny szelest z pod maski...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Elusiwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 07, 2011 18:45

Dziwny szelest z pod maski...

Post autor: Elusiwe » pn maja 16, 2011 12:36

Mam pewien problem... Otóż, jakieś pół roku temu zostało wymienione sprzęgło (kompletnie) w moim golfie III. Ostatnio jak się wsłuchałem to zauważyłem dziwny dźwięk podczas pracy silnika. Problem ustaje gdy wcisnę sprzęgło. Nie powtarza się to notorycznie, co jakiś czas. Mam wrażenie jakby jakieś łożysko jargoliło, ale czy w okolicach skrzyni biegów jest jakieś łożysko które mogło nie być wymienione wraz ze sprzęgłem? Z moich obserwacji wynika, że dźwięk dochodzi z prawej strony (stojąc przodem do samochodu) silnika, a może nawet ze skrzyni biegów. Sprzęgło zostało założone lepsze, nie badziew najtańszy... :grrr: :banghead: Co to może być? Proszę o pomoc...


Golfi III 1.9D, wolnossący, 64 konny, niezawodny klekot (1Y) ;)

Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Dziwny szelest z pod maski...

Post autor: Krystian GTD » pn maja 16, 2011 14:51

Znajduję się i wymienia wraz ze sprzęgłem "łożysko oporowe". Ale ono pracuje jak się wciska pedał sprzęgła (i gdy jest padnięte, wtedy huczy) - czyli raczej w twoim przypadku odpada, że to łożysko. Może łożysko na wałku zdawczym skrzyni już się kończy? Sprawdź stan oleju w skrzyni, czasami minimalny ubytek oleju powoduje głośna pracę skrzyni. Pozdro



Awatar użytkownika
Elusiwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 07, 2011 18:45

Dziwny szelest z pod maski...

Post autor: Elusiwe » pn maja 16, 2011 15:07

Właśnie sprawdzałem, no i stwierdziłem że skrzynia poci się w miejscu gdzie wchodzą do niej drążki, na gumie która uszczelnia wejście do skrzyni, no i na kostce zaczęły pojawiać się minimalne krople oleju, ale nie pochodzą one z misy, uszczelka była wymieniana i misa jest sucha, więc sądzę, że to właśnie ze skrzyni kropi.
Sprawdź stan oleju w skrzyni, czasami minimalny ubytek oleju powoduje głośna pracę skrzyni.


Czy jest może jakaś fotoporada jak uzupełnić poziom oleju w skrzyni? Jest na niej korek, ale za cholerę w żaden sposób nie mogę go wyjąć... :grrr: Może się zgrzał? Jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam, Elusiwe :)


Golfi III 1.9D, wolnossący, 64 konny, niezawodny klekot (1Y) ;)

Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Dziwny szelest z pod maski...

Post autor: Krystian GTD » wt maja 17, 2011 08:46

Korek wlewowy i kontroli oleju znajduje się z boku skrzyni biegów (z prawej strony obok półosi). Korek spustowy na dole skrzyni biegów. Wchodzi 2dm3 oleju przekładniowego SAE 80 lub SAE 75W 90 . Aby uzupełnić olej ustawiasz auto na poziomym podłożu. Odkręcasz korek kontrolny i dolewasz do poziomu aż zobaczysz lustro poziomu oleju (mówiąc krótko ma się przelać). Możesz dolać strzykawą lub butelką z wężykiem. Pozdro
Wlepa z forum
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e29 ... 9db5f.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Elusiwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 07, 2011 18:45

Dziwny szelest z pod maski...

Post autor: Elusiwe » wt maja 17, 2011 12:14

Dzięki wielkie :) Uzupełnię olej i zobaczę czy to coś dało :) Dzięki wielkie za pomoc ;)


Golfi III 1.9D, wolnossący, 64 konny, niezawodny klekot (1Y) ;)

Awatar użytkownika
Elusiwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 07, 2011 18:45

Dziwny szelest z pod maski...

Post autor: Elusiwe » śr maja 18, 2011 11:18

Po uzupełnieniu oleju objawy nie ustały... Dalej się dzieje to samo, a nawet coraz głośniej. Kolega coś mi wspomniał, że mogło mi polecieć łożysko w skrzyni, ale nie wiem czy mu chodziło o to które jest przy sprzęgle (bo ono zostało wymienione), czy może jeszcze jest jakieś które już kończy żywotność?


Golfi III 1.9D, wolnossący, 64 konny, niezawodny klekot (1Y) ;)

Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Dziwny szelest z pod maski...

Post autor: Krystian GTD » śr maja 18, 2011 11:44

Może rozsypało się łożysko igiełkowe wałka sprzęgłowego.



Awatar użytkownika
Elusiwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 07, 2011 18:45

Dziwny szelest z pod maski...

Post autor: Elusiwe » śr maja 18, 2011 13:18

Muszę wybrać się do mechanika, sam nic nie zdziała. Dziękuje za pomoc.


Golfi III 1.9D, wolnossący, 64 konny, niezawodny klekot (1Y) ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości