Zaślepiłem EGR i słychać świst

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Zaślepiłem EGR i słychać świst

Post autor: Giugiaro1 » śr maja 04, 2011 22:18

Po zaślepieniu EGR który był już dość mocno zanieczyszczony zrobiłem małą próbe. W czasie jazdy praktycznie nic się nie zmieniło, dopiero na postoju usłyszałem świst jeszcze siedząc w kabinie. To nie świst turbiny tylko jakby nieszczelność. Co mnie dziwi na zewnątrz tego nie słychać! Jak przygazuje to świstu w aucie nie słychać, może praca silnika go zagłusza? Czy ten świst to coś normalnego? Czy może zaślepka ma nieszcelność? Może za słabo dokręciłem śruby bo dojście tam jest tragiczne...



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Zaślepiłem EGR i słychać świst

Post autor: przemlin » śr maja 04, 2011 22:48

Ja też zaślepiałem egra, wywaliłem rórke i dałem dwie zaślepki jedna na kolektor druga na egra i obie są na slikon wysokotemperaturowy uszczelnione !!! Sama blaszka nie uszczelni bo spaliny wylatują pod ciśnieniem.Podobnie uszczelka pod egr też na slikon bo jak turbo pompuje to ciśnienie mi uciekało,i myślałem że szklanki trzeba wymienić tak silnik chodził,,,/klekotał/.



Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Zaślepiłem EGR i słychać świst

Post autor: Giugiaro1 » śr maja 04, 2011 23:14

Ja zaślepke dałem tylko pod zaworem przy kolektorze ssącym (tak mi polecił mechnik, to niby ma wystarczyć żeby z zaworu nie leciał mi olej). A uszczelek nie dawałem żadnych, tylko zupełnie nową blaszke aluminiową która jak to powiedział mi ojciec po dokręceniu srób ładnie się ułoży i wszystko bedzie uszczelnione... Może się mylił? Spróbuje jutro jeszcze dociągnąć śruby. Jak to nic nie da bede kombinował dalej.



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Zaślepiłem EGR i słychać świst

Post autor: krzysiek1aa » czw maja 05, 2011 07:42

Twoj tato ma racje aluminium jest miekie jesli dobrze dokreciles to niema opcji zeby cos tam uciekalo Giugiaro1 pisze o silikonie ale to mojim zdaniem nie najlepszy pomysl, najlepiej wez kogos zeby ci pogazował autko, i poogladaj czy nie ma przedmochow w miejscu tej zeslepki, umnie ten swist tez słychac, ponoc to jakas pompa cisnienia albo cos takiego


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Zaślepiłem EGR i słychać świst

Post autor: Sztomel » czw maja 05, 2011 07:42

To wcale nie zapobiegnie wyciekaniu oleju z zaworu EGR - mechanik się myli a ponadto sterownik silnika będzie ciągle zgłaszał błąd niewłaściwej ilości powietrza (to tak w ramach uprzedzenia gdybyś po diagnozie vagiem pytał dlaczego masz błąd z tym związany).


Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Zaślepiłem EGR i słychać świst

Post autor: krzysiek1aa » czw maja 05, 2011 07:53

ja mam zaslepiony z obu stron i vag zadnego błedu nie wywala, a jest różnica jesli jest tylko z jednej strony zaslepiony?? np tylko przy egr


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Zaślepiłem EGR i słychać świst

Post autor: Giugiaro1 » czw maja 05, 2011 17:59

Sztomel a czy gdyby pijawił się błąd to ma on jakiś wpływ na pracę silnika? Jazdę? Spalanie? Dzisiaj zauważyłem że świast troszke mniej słychać i tylko na zimnym silniku. Jak się rozgrzeje to jest spokój. A z tym gazowaniem i sprawdzaniem szczelności to dobry pomysł, sprawdze to w wolnej chwili.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Zaślepiłem EGR i słychać świst

Post autor: Detektor » czw maja 05, 2011 22:34

Sztomel pisze:To wcale nie zapobiegnie wyciekaniu oleju z zaworu EGR - mechanik się myli
Sztomel tutaj masz całkowitą racje
Sztomel pisze:a ponadto sterownik silnika będzie ciągle zgłaszał błąd niewłaściwej ilości powietrza
z tego co czytałem w temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=51401" onclick="window.open(this.href);return false; to nie u wszystkich wywalało
ten błąd


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości