przykapca na jasno po odpaleniu silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

przykapca na jasno po odpaleniu silnika

Post autor: golfmaniac22 » ndz maja 01, 2011 22:04

witam wszystkich mam problem ze swoim golfikiem mianowicie jak silnik jest zimny to po odpaleniu tak przez jakies 30s widac jak z wydechu wydobywa sie jasny dymek raczej koloru bialego jasno szarego napewno nie jest to kolor niebieski, plynu nie ubywa , a oleju, mialem wyciek z pod uszczelki klawiatury, nawet dosc spory uszczelka juz wymieniona, ale i tak prze wymiana uszczelki na 2000 kilometrow ubylo moze z 200ml , mam do was pytanie czy to jasne dymienie to moga byc wtryski silnik to 1.9 tdi na pompowtryskach



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

przykapca na jasno po odpaleniu silnika

Post autor: micky » ndz maja 01, 2011 22:55

Para Ci leci z rury wydechowej. To normalka :) Regularnie sprawdzaj poziom oleju. Bo z tego co napisałeś to tylko wiadomo ile Ci ubyło uleju przed naprawą - wymianą uszczelki.



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: przykapca na jasno po odpaleniu silnika

Post autor: golfmaniac22 » ndz maja 01, 2011 23:07

micky pisze:Para Ci leci z rury wydechowej. To normalka :) Regularnie sprawdzaj poziom oleju. Bo z tego co napisałeś to tylko wiadomo ile Ci ubyło uleju przed naprawą - wymianą uszczelki.
nie jest to para nigdy tak niebylo tymbardziej jak jest na dworze 15+, ale te spaliny ten dym tak ostro smierdzacy jest



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

przykapca na jasno po odpaleniu silnika

Post autor: grandi » pn maja 02, 2011 00:23

Jaki masz przebieg raczej turbo bierze już olej


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: przykapca na jasno po odpaleniu silnika

Post autor: golfmaniac22 » pn maja 02, 2011 20:48

grandi pisze:Jaki masz przebieg raczej turbo bierze już olej
przebieg to 195.000 dzisiaj sprawdzilem wirnik i sa wyczuwalne luzy pionowe jak i wzdluzne



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

przykapca na jasno po odpaleniu silnika

Post autor: grandi » pn maja 02, 2011 21:13

Jeśli chcsz dobrze zregenerować turbo w Łodzi , znam fachowca który pracował w serwisie vw , skody możesz oddać do niego odwozi turbiny do regeneracji gdzie trafiają turbiny z salonu skody. Sam oddawałem turbinę i nie ma problemów do tej pory.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: przykapca na jasno po odpaleniu silnika

Post autor: golfmaniac22 » pn maja 02, 2011 21:23

grandi pisze:Jeśli chcsz dobrze zregenerować turbo w Łodzi , znam fachowca który pracował w serwisie vw , skody możesz oddać do niego odwozi turbiny do regeneracji gdzie trafiają turbiny z salonu skody. Sam oddawałem turbinę i nie ma problemów do tej pory.
wielkie dzieki za zainteresowanie ja tez mam mechanika ktory prcuje w serwisie vw i moge miec od niego za 900zl tylko swoja musze oddac, w ta cene wchodzi turbo wpelni zregenerowane wlacznie z wymiana wirnika + montarz u niego u warsztacie daje tez gwarancje ta turbawke, ale wielkie dzieki za odzew



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 206 gości