problem z dymieniem 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jarcun1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 15:35

problem z dymieniem 1Z

Post autor: jarcun1 » śr kwie 20, 2011 14:40

mam problem jak odpalam auto to im zimniej tym mocniej zadymi ( ale jest to i tak delikatny siwy dym przez ok 2 sekundy) . kolejny objaw to im dłużej auto stoi na wolnych obrotach np korek i ostro dam mu gazu na luzie lub na biegu to przez chwilę dymi jak by gdzieś się wcześniej nagromadził olej i w trakcie buta go spala ( im mocniej depnę tym mocniej przez chwilę kopci i przestaje , np delikatnie mam 2-3 tyśobrotów to kopci delikatnie cały czas a jak depne mu od razu przy 2 tyś obrotów to mocniej ale krócej podymi ) na kolor siwy szary pod słońce trochę może niebieskawo ale mało. silnik 1Z dodam że w zimie odpalał od strzała więc kompresję raczej ma ok oleju ubywa ok 1l na 4 tyś km odmą delikatnie cały czas dmucha spalinami i mgiełką olejową , czy to są objawy pierścieni turbiny uszczelniaczy a może wtryski ?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

problem z dymieniem 1Z

Post autor: To_mas » śr kwie 20, 2011 14:44

jarcun1 pisze: oleju ubywa ok 1l na 4 tyś km
szrot... weź coś z tym zrób, jak możesz tak jeździć ? a potem szukaj przyczyny dymienia



Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

problem z dymieniem 1Z

Post autor: rybaka669 » śr kwie 20, 2011 14:57

troche tego oleju ubywa jednak za duzo . silnik suchy??? spradz odmę i turbo czy jest duzo oleju w ick-u?



jarcun1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 15:35

problem z dymieniem 1Z

Post autor: jarcun1 » śr kwie 20, 2011 15:45

jak miałem odłączoną odmę to IC był suchy jak mam podłączoną odmę to kilka kropel kapnie jak zdejmą wąż z IC wyciek delikatny mam z uszczelki pokrywy zaworów.to mas fajna odpowiedz najpierw napraw potem szukaj co naprawić nie no ok bardzo mi pomogłeś szrot to by był jak by się źle zbierał albo palił 1l na 400 km. właśnie szukam przyczyny żeby to naprawić , mam taki dziwny objaw jak by ten olej gdzieś się zbierał



Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

problem z dymieniem 1Z

Post autor: rybaka669 » śr kwie 20, 2011 19:15

a turbo oki?? jak nie turbo i odma ani żadny większy wyciek to niestety musisz rozebrać silnik i sprawdzić wszystko dokładnie pierscienie, uszczelniacze itp;/



jarcun1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 15:35

problem z dymieniem 1Z

Post autor: jarcun1 » śr kwie 20, 2011 19:31

turbo suche bynajmniej po zimnej nic nie widać jak wymieniałem złącze elastyczne to po ciepłej stronie było sucho też więc chyba to nie to odma tak jak pisałem trochę puszcza na jakiś czas ją odłączę i polatam trochę co by z dolotu te krople przeleciały i zobaczę czy to jest to , dziwi mnie fakt że jak cały czas jadę to nie kopci ( przynajmniej nie tak żeby było to widoczne i wyczuwalne ) a jak pochodzi na wolnych i go obciążę to zadymi



Awatar użytkownika
pawka508
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: czw sie 05, 2010 20:29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski/ Warszawa

problem z dymieniem 1Z

Post autor: pawka508 » śr kwie 20, 2011 22:21

możliwe że uszczelniacze się wysr..ały ale tylko sugeruję i dobrze sprawdź czy silniczek nie ma żadnych wycieków. może po prostu ten olej sobie gdzieś kapie



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

problem z dymieniem 1Z

Post autor: To_mas » czw kwie 21, 2011 11:28

jarcun1 pisze:to mas fajna odpowiedz najpierw napraw potem szukaj co naprawić nie no ok bardzo mi pomogłeś szrot to by był jak by się źle zbierał albo palił 1l na 400 km. właśnie szukam przyczyny żeby to naprawić , mam taki dziwny objaw jak by ten olej gdzieś się zbierał
szrot to jest teraz przecież takie spalanie oleju jest nie do przyjęcia (przynajmniej dla mnie)
jak nie ma wycieków a IC raczej suche to może go spala ? moze jak kolega napisał
pawka508 pisze:uszczelniacze się wysr..ały
a moze coś gorszego np pierścienie, nie rozbierzesz to nie sprawdzisz. Bo skoro nie ma wycieków, w płynie chłodniczym nie ma to go gdzieś musi zjadać



Awatar użytkownika
pawka508
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: czw sie 05, 2010 20:29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski/ Warszawa

problem z dymieniem 1Z

Post autor: pawka508 » pt kwie 22, 2011 00:11

To_mas,

nie koniecznie pierścienie niech sprawdzi sprężanie, u mojego brata były podobne objawy tylko trochę więcej oleju kopcił i to były właśnie uszczelniacze



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

problem z dymieniem 1Z

Post autor: To_mas » pt kwie 22, 2011 10:52

pawka508, no wlasnie napisałem ze tak jak mówisz mogą to być uszczelniacze albo coś gorszego czyli np pierścienie :) może to trochę mało zrozumiale napisałem :)



Awatar użytkownika
pawka508
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: czw sie 05, 2010 20:29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski/ Warszawa

problem z dymieniem 1Z

Post autor: pawka508 » sob kwie 23, 2011 01:36

To_mas,

Bardzo zrozumiale napisałeś :) najlepiej by było to rozebrać i sprawdzić a jeszcze lepiej na początku niech sprawdzi podzespoły rak jak było to już pisane wyżej :) a dopiero na koniec gruba robota :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości