Problem z Przekażnikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piotrass76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:31
Lokalizacja: Polska

Problem z Przekażnikiem

Post autor: Piotrass76 » wt kwie 19, 2011 16:52

Witam Wszystkich .
Mam takie pytanko. Rano gdy odpalam samochód nie zapala mi się kontrolka świec. A jak przejadę kawałek zgaszę silnik i ponownie chcę go odpalić włączam zapłon i kontrolka się pojawia. Moje pytanie czy to jest normalne czy dzieje się coś z przekaźnikiem lub czujnikiem temperatury . Czy przekaźnik 104 może się lekko grzać.



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Problem z Przekażnikiem

Post autor: _model_ » śr kwie 20, 2011 07:52

Podejrzewam, że masz silnik AAZ. Czyli po otwarciu drzwi zaczynają grzać świece. Wtedy kontrolka się nie zaświeci. Mam tak samo. Zrób sobie test. Jak będziesz chciał go odpalić to cofnij z powrotem kluczyk i spróbuj jeszcze raz. U mnie wtedy kontrolka się świeci. Jak tak będzie u Ciebie to masz jak najbardziej wszystko OK.


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Piotrass76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:31
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z Przekażnikiem

Post autor: Piotrass76 » śr kwie 20, 2011 21:29

_model_ pisze:Podejrzewam, że masz silnik AAZ. Czyli po otwarciu drzwi zaczynają grzać świece. Wtedy kontrolka się nie zaświeci. Mam tak samo. Zrób sobie test. Jak będziesz chciał go odpalić to cofnij z powrotem kluczyk i spróbuj jeszcze raz. U mnie wtedy kontrolka się świeci. Jak tak będzie u Ciebie to masz jak najbardziej wszystko OK.
Dzięki bardzo ale mam cały czas taki problem : po krótkiej trasie jak zgaszę samochód na parę minut to jak do niego wchodzę włączam zapłon kontrolka jest samochód odpala i jest o.k. Problem jest w tedy gdy silnik jest bardziej rozgrzany wyłączę go jak odpalam po chwili to gra ale jak postoi z 10-15 min kręci i nic jak odłączyłem wtyczkę od czujnika temperatury chłodzenia świeczki się podgrzały i odpala bez problemu. Przy jakiej temperaturze powinna zaświecić kontrolka grzania świec . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z Przekażnikiem

Post autor: t0mal » śr kwie 20, 2011 22:14

Około 65 stopni



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Problem z Przekażnikiem

Post autor: _model_ » czw kwie 21, 2011 08:01

No to masz problem rozwiązany. Do sklepu po nowy czujnik, wymiana czujnika i autko będzie jak nowe.


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Piotrass76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:31
Lokalizacja: Polska

Problem z Przekażnikiem

Post autor: Piotrass76 » czw kwie 21, 2011 09:38

Dziś kupuję nowy czujnik. Jak to będzie to, to stawiam wszystkim piwo :pub:



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z Przekażnikiem

Post autor: t0mal » czw kwie 21, 2011 10:12

Sprawdź czy wtyczka nie zgniła



Piotrass76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:31
Lokalizacja: Polska

Problem z Przekażnikiem

Post autor: Piotrass76 » czw kwie 21, 2011 16:08

No to po robocie. Kupiłem czujnik autko po włączeniu zapłonu podgrzało świeczki i odpaliłem bez problemu . Rozgrzałem silnik do 90°C zgasiłem go po chwili przekręciłem zapłon grzanie się nie załączyło a fura odpaliła na dotyk, poczekałem chwilę i następna próba przekręcam zapłon wyskakuje kontrolka grzania świec i auto pali jak ta lala szok. Wygląda na to że to było przyczyną całego zamieszania . Jednak martwi mnie tylko jedno kupiłem w sklepie czujnik z żółtą opaską sprzedawca twierdzi że musi taki kolor być w tym modelu VW Golf 1.9 TD 96r.. Tak na prawdę nie zwróciłem wcześniej uwagi jaki kolor jest u mnie więc zaufałem sprzedawcy. Przychodzę do auta a tam czujnik z kolorem zielonym!!!! Nie wiem teraz kto ma rację czy ktoś wcześniej wstawił zielony bo taki miał a sprzedawca ma rację czy na odwrót. Czy jak wszystko gra czy kolor ma jakieś znaczenie. Prośba jakie kolor ma Wasz czujnik Pozdro. I dzięki za podpowiedź.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z Przekażnikiem

Post autor: t0mal » czw kwie 21, 2011 22:08

Ma być zielony



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 212 gości