Wrzucam na luz i auto gaśnie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Patryczek001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 09, 2011 16:18

Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Patryczek001 » śr kwie 13, 2011 01:15

Witam golf 2 1.6td problemem są tak'
gdy zapalam auto to chodzi normalnie jak lekko dodam gazu to wskakuje na wysokie obroty i tak trzyma nie spada zauważyłem że pompa wtryskowa ssie razem z powietrzem paliwo i nie wiem czy da sie to naprawić samemu czy pompiarz potrzebny
a drugi problem najważniejszy to to że jak dojeżdżam np do domu jadę ok 70km/h nawet i mniej to wrzucam na luz to auto gaśnie już raz mi zgasło na skrzyżowaniu u mnie i ledwo co się toczyło wrzuciłem bieg i jechało ale jak znowu zwolniłem chciałem zmienić bieg na mniejszy to auto zgasło...
czego mogą być skutki?
wtryski nowe założone odpowietrzone
pompa w sumie nie narzekam na nią bo dobrze odpala ale zauważyłem ze jak złapie wysokie obroty to drży strasznie aż na pedale gazu czuć drganie.
(mam drugą pompę ale na niej z kolei cieżko odpala ale jeździ ok i nie dymi)tą albo to nie wiadomo którą lepiej opłaca się robić.
myślałem że to coś nie tak z paliwem/zbiornikiem ale gdy wstawiłem pod maske bańkę 5l z paliwem dalej to samo było ssało z powietrzem no i problemy takie jak wyżej..

jeśli to nie jest w tym dziale lub za dużo napisane to przepraszam ale jestem tutaj nowy i potrzebuje fachowych rad



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Marcin997 » śr kwie 13, 2011 10:50

a miałem tak samo.. w zimie.. okazało się że miałem do wymiany zaworek ciśnienia wewnętrznego w pompie...
Spróbuj podmienić zaworek z tej drugiej pompy którą masz luzem.... Jak nie wiesz który to zaworek to naprowadzę Cię i jest to ten od Modu Łukiego.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=203976" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Bartek_R » śr kwie 13, 2011 12:30

Sprawdź sobie czy masz dokręconą tą śrubę która mocuje pompę od strony głowiczki (wyjścia na wtryski)


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Patryczek001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 09, 2011 16:18

Re: Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Patryczek001 » śr kwie 13, 2011 17:34

VireWolf88 pisze:Sprawdź sobie czy masz dokręconą tą śrubę która mocuje pompę od strony głowiczki (wyjścia na wtryski)
dokręcona i zaworek jest ok...dalej wchodzi na wysokich obroty i zostaje tak oraz przy wrzucaniu na luz gaśnie



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Marcin997 » czw kwie 14, 2011 09:20

skąd wnioskujesz że zaworek jest ok?? Na oko?? Na oko to wiesz co się stało w szpitalu.. Masz inny to podmieć... 5 minut roboty... A po nim nic nie będzie widać że jest zużyty czy coś...



Patryczek001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 09, 2011 16:18

Re: Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Patryczek001 » czw kwie 14, 2011 14:58

a jak nie zaworek to co innego?
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2011 15:00 przez Patryczek001, łącznie zmieniany 1 raz.



Patryczek001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 09, 2011 16:18

Re: Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Patryczek001 » czw kwie 14, 2011 14:59

Marcin997 pisze:skąd wnioskujesz że zaworek jest ok?? Na oko?? Na oko to wiesz co się stało w szpitalu.. Masz inny to podmieć... 5 minut roboty... A po nim nic nie będzie widać że jest zużyty czy coś...
założę drugi tak jak mówisz i zobacze co sie dzieje myślę że w środku w pompie nic nie powinno dolegać.



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Marcin997 » czw kwie 14, 2011 23:03

Jak nie to to może łapatki na pompie wstępnej zapieczone i nie moze sobie zassać... wyszukuje się juz takich drastycznych przypadków...



Patryczek001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 09, 2011 16:18

Re: Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Patryczek001 » pt kwie 15, 2011 17:23

pytałem jednego mechanika to mówił ze jak wyciągnie się pompe wtryskową z samochodu i ona leży po 1miesiącu traci swoją wartość



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Michał_1977 » pt kwie 15, 2011 21:28

Patryczek001 pisze:pytałem jednego mechanika to mówił ze jak wyciągnie się pompe wtryskową z samochodu i ona leży po 1miesiącu traci swoją wartość
Zmień mechanika i powiedz mu,że jego mózg już dawno stracił wartość.Pompa to nie mleko,czy serek.Owszem,postoi rok,czy 2 lata,to się zastoi (po wyczyszczeniu,dalej będzie śmigać),ale nie po miesiącu :bajer:
Patryczek001 pisze:gdy zapalam auto to chodzi normalnie jak lekko dodam gazu to wskakuje na wysokie obroty i tak trzyma
Pytanie jak wysokie?
Być może wystarczy wydatek resztkowy ustawić i będzie schodził z obrotów.Dawką paliwa kręciłeś?
Patryczek001 pisze:gdy wstawiłem pod maskę bańkę 5l z paliwem dalej to samo było ssało z powietrzem no i problemy takie jak wyżej..
Jeżeli podpiąłeś to przed filtrem,to po prostu zmień filtr i wszystko będzie git...+ wydatek,oczywiście :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: arwam » pt kwie 15, 2011 21:55

albo panowie wtryskiwacze się podwieszają.
silnik jak złapie cugu i wyje na obrotach to nie ma twardej metalicznej pracy?



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Marcin997 » sob kwie 16, 2011 09:05

Zmień mechanika i powiedz mu,że jego mózg już dawno stracił wartość
Michał_1977, mistrz ciętych ripost :rotfl:



Patryczek001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 09, 2011 16:18

Re: Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Patryczek001 » czw maja 05, 2011 21:57

Jestem już...
Pompa kosztowała mnie 170zł zregenerowanie...została założona ale coś mi tu nie pasuje
troszkę ciężej odpala i nie tak jak powinien diesel
jak jest zimny to zaciągam ssanie,biorę gaz do końca i wtedy załapuje...
kolega mi mówił żeby dać pompiarzowi auto i on ustawi pompe oraz kąt pylenia bo to może być nie tak a jak nie to żeby sprawdzić kompresję u mechanika
w jakich cenach to oscyluje??



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Wrzucam na luz i auto gaśnie

Post autor: Marcin997 » pt maja 06, 2011 07:01

stawiam na kąt wtrysku.. :) około 40-50zł w warsztacie....
A jak nie to może podczas składania góry pompiarz walnął się na dźwigni od gazu... ale wątpię skoro potem chodzi normalnie...
Najpierw sprawdź kąt wtrysku..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości