Schodzi paliwo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KTMhc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 20, 2011 20:23

Schodzi paliwo

Post autor: KTMhc » czw mar 24, 2011 21:43

Witam kolegów, w moim aucie jest następujący problem, schodzi paliwo z pompy. Sprawdzałem filter w zbriorniku, filtr paliwa jest nowy. Nie raz z nocy zapala od pierwszego, a w ciepły dzień trzeba kręcić pół godziny. Po zdjęciu wężyka z pompy wtryskowej ewidentnie nie ma paliwa. Mam zamiar wymienić pompę wtryskową. Czy lepiej naprawić tą pompę co teraz mam, czy zamontować inną? Problem też mam taki, że w oby dwóch pompach jest immobilizer, i nie wiem jak go przełożyć. Silnik 1.9 zwykły 1995

Pozdrawiam



kicaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:35
Lokalizacja: było HH/jest B

Schodzi paliwo

Post autor: kicaj » czw mar 24, 2011 21:49

kiedy ci to paliwo schodzi? jak zagrzany silnik? a po nocy nie?
robiles cos ostatnio z ukladem paliwowym? moze cos zle zlozono i masz nieszczelnosc, inna mozliwosc to zalozyc sobie zaworek jednokierunkowy (zwrotny)

a i przypomnialo mi sie jeszcze jedno, co prawda nie wiem jak w silnikach VAG, ale u opla takie objawy (zapala latwo na zimno, problemy z zapaleniem jak cieply) swiadcza czesto o problemie z czujnikiem polozenia walka rozrzadu



KTMhc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 20, 2011 20:23

Re: Schodzi paliwo

Post autor: KTMhc » czw mar 24, 2011 22:33

kicaj pisze:kiedy ci to paliwo schodzi? jak zagrzany silnik? a po nocy nie?
nie ma reguły, jak mu odbije, raz jest ciepły raz jest zimny nie chce palić, nieraz po półgodzinnej skończonej jeździe nie chce palić a po nocy pali



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Schodzi paliwo

Post autor: Krystian GTD » pt mar 25, 2011 08:58

Ja bym najpierw szukał przyczyny nieszczelności na przewodach. Może powroty miedzy wtryskami masz nieszczelne. A jak już odpali to wszystko OK ? Raczej nie sądzę, że to pompa wtryskowa do wymiany. Przyczyna najprawdopodobniej leży w nieszczelności układu wtryskowego. A pompa wtryskowa nie ma czasem gdzieś wycieku? Pozdro



kicaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 06, 2009 15:35
Lokalizacja: było HH/jest B

Schodzi paliwo

Post autor: kicaj » pt mar 25, 2011 09:05

Krystian GTD pisze:A pompa wtryskowa nie ma czasem gdzieś wycieku?
wtedy chyba byloby czuc paliwo w aucie?



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Schodzi paliwo

Post autor: JABcok20 » pt mar 25, 2011 23:57

kicaj pisze:kiedy ci to paliwo schodzi? jak zagrzany silnik? a po nocy nie?
robiles cos ostatnio z ukladem paliwowym? moze cos zle zlozono i masz nieszczelnosc, inna mozliwosc to zalozyc sobie zaworek jednokierunkowy (zwrotny)

a i przypomnialo mi sie jeszcze jedno, co prawda nie wiem jak w silnikach VAG, ale u opla takie objawy (zapala latwo na zimno, problemy z zapaleniem jak cieply) swiadcza czesto o problemie z czujnikiem polozenia walka rozrzadu
tak tak i sprawdz jeszcze czujnik tmperaury spalin oraz akcelerator cząsteczek stałych w hybrydowym napędzie mostu tylnego. :los2:


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Schodzi paliwo

Post autor: JABcok20 » sob mar 26, 2011 00:04

KTMhc, chcesz wymieniać? taniej wyjdzie kupić jakiś metr wężyka podpiąć do słoika z ropą albo baniakiem, odpalić niech odpowietrzy pompę i porobić pare testów z odpalaniem. ale jest reguła, jak pali słabo to wina może być pompy.
immo nie przełożysz raczej, rozbebeszasz tą osłone i dajesz na krótko zaworek do jednego z czarnych przewodów.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości