Wyciągnięcie silnika przodem.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Wyciągnięcie silnika przodem.

Post autor: tzebrowski » śr mar 23, 2011 10:33

Witam

Zamierzam wymontować silnik ze swojego golfa z pewnych względów i mam pytanko w związku z tym tematem. Czy przy wyciąganiu silnika przodem jest wymuszony demontaż skrzyni biegów, czy można ją pozostawić na swoim miejscu?

Pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Wyciągnięcie silnika przodem.

Post autor: DaroD » śr mar 23, 2011 18:01

Kolego górą łatwiej i nawet ze skrzynia nie ma wiekszych problemów, no chyba ze nie masz czym go wyciągnąć :?



tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Wyciągnięcie silnika przodem.

Post autor: tzebrowski » śr mar 23, 2011 18:14

No właśnie problem jest w tym, że nie mam go czym wyciągnąć. A czym jest możliwość spuszczenia go jakoś dołem?. Dysponuje kanałem.



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Wyciągnięcie silnika przodem.

Post autor: DaroD » śr mar 23, 2011 20:25

tzebrowski, Raczej nie bardzo, no chyba ze masz duzo czasu na rozebranie calego spodu(lawa, przeniesienie napedu) a znajac zycie sriby beda pozapiekane a nic przyjemnego meczyc sie z srubami.
Ale jak bedziesz uparty to przodem tez sie da( tak samo duzo roboty ze wzmocnieniem przednim bedzie no i caly przod) Ja u siebie w trujce sam wyciagnelem gora bez problemu i jakis czs temu w czworce koledze pomagalem i tez gora, najlatwiej i naj szybciej. A napisz jeszcze dlaczego dokladnie chcesz wyjmowac silnik???



tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Wyciągnięcie silnika przodem.

Post autor: tzebrowski » śr mar 23, 2011 22:38

Chcem wymienić pierścienie tłokowe, może panewki korbowodowe a sytuacja z garażem w, którym bym to robił jest taka że nie może być zajęty za długo. Wykombinowałem że wyciągne silnik wyjade golfem z garażu i gdzieś na boku będe sobie dłubał. Dodam że nie śpieszy mi się bo mam środek zastępczy w postaci forda ka :okej: .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości