Nietypowy seryjny intercooler w ALH?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nietypowy seryjny intercooler w ALH?

Post autor: klekocix » śr mar 02, 2011 11:55

Witam,

czy moglibyście mnie poratować wiedzą fachową?

Posiadam Octavię I 1.9TDI z silnikiem ALH, ale to siostra Golfa więc pewnie kłopotów nie będzie :)

Otóż przetarł mi się intercooler przez kierownicę powietrza (podobno standardowy problem przy moim silniku).

Numer mojego intercoolera to: 1J0 145 803 S

Zakupiłem inny, nowy, sprzedawca twierdził że będzie pasować, oczywiście nie pasował... Ten nowy jest grubszy i ma większy otwór na czujnik.

Czy mogę Was prosić o sprawdzenie, który z intercoolerów z innymi numerami będzie pasował do mojej Octavii? Na allegro jest sporo intercoolerow, które teoretycznie powinny pasować a praktycznie to się pewnie okaże przy montażu. Do tego każdy ma inną literę na końcu części.

Mój ma grubość 84mm i jest mocowany na zwykłe otwierane szczypcami, Volkswagenowskie cybanty, nie na szybkozłączki.

Help :pub:



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Nietypowy seryjny intercooler w ALH?

Post autor: piori » śr mar 02, 2011 12:32

klekocix, generalnie wg Etki są dwa rodzaje coolerów do Skody Oct ALH: 1J0145803G i 1J0145803T zależnie chyba od numeru silnika:
Obrazek
Co ciekawe dla numeru jaki Ty podałeś: 1J0145803S ETKA wskazuje Golfa lub Audi A3 na rynek Brazylijski i Meksykański :hmm:
Obrazek
Ale jest też info, że ten model zastąpiono nowym z literką T na końcu, więc powinien pasować:
Obrazek



Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nietypowy seryjny intercooler w ALH?

Post autor: klekocix » śr mar 02, 2011 12:40

piori pisze:klekocix, generalnie wg Etki są dwa rodzaje coolerów do Skody Oct ALH: 1J0145803G i 1J0145803T zależnie chyba od numeru silnika:
Obrazek
Co ciekawe dla numeru jaki Ty podałeś: 1J0145803S ETKA wskazuje Golfa lub Audi A3 na rynek Brazylijski i Meksykański :hmm:
Obrazek
Ale jest też info, że ten model zastąpiono nowym z literką T na końcu, więc powinien pasować:
Obrazek


... czyli jak rozumiem tylko ten: http://allegro.pl/chlodnica-powietrza-i ... 65971.html" onclick="window.open(this.href);return false; będzie pasować?

Znalazłem na Allegro jeszcze inne z początkiem takim samym, choć ostatnia litera to A, B, D, E, F, G, H, M, N... Te jak rozumiem nie będą pasować?

A ten, który nie pasował do mojej skody miał na sobie takie numery:

1323J8 1
ZJ
S1 10 A320

Od czego to ICek?



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Nietypowy seryjny intercooler w ALH?

Post autor: piori » śr mar 02, 2011 13:47

klekocix pisze:Znalazłem na Allegro jeszcze inne z początkiem takim samym, choć ostatnia litera to A, B, D, E, F, G, H, M, N... Te jak rozumiem nie będą pasować?
Tego nie wiem, jakimiś detalami na pewno się różnią, ale pytanie czy są one istotne przy montażu.
klekocix pisze:Od czego to ICek?
Na podstawie takich znaków ciężko cokolwiek znaleźć bo to pewnie zamiennik, trzeba by numer katalogowy.



Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nietypowy seryjny intercooler w ALH?

Post autor: klekocix » śr mar 02, 2011 20:14

Im więcej czytam tym więcej jestem w kropce czy kupić ten z literą G czy T i skąd się u mnie wziął S? :)

Tak czy inaczej - dziękuję Ci bardzo za pomoc, jest tu gdzieś przycisk POMÓGŁ ? :pub:



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Nietypowy seryjny intercooler w ALH?

Post autor: piotrekgal » śr mar 02, 2011 20:21

klekocix pisze:jest tu gdzieś przycisk POMÓGŁ
taki plusik, ikonka od lewej zaraz przy "cytuj"



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Nietypowy seryjny intercooler w ALH?

Post autor: piori » śr mar 02, 2011 22:33

klekocix pisze:czy kupić ten z literą G czy T i skąd się u mnie wziął S?
Skoro pasował z końcówką S to obstawiałbym ten z T, bo wg Etki jest dla niego częścią zastępczą. Ale pewność można mieć tylko mając go w ręku.
Jakąś wskazówką mogłoby być dopytanie np. na forum OCP kogoś z autem w tym samym roczniku i z tym motorem jaki on ma IC o ile te numery widać bez rozkręcania czegokolwiek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 203 gości