AJM buczy(drga) na malych brotach..

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

AJM buczy(drga) na malych brotach..

Post autor: bambi001 » pn lut 21, 2011 19:32

Witam mam pytanie czy macie objaw takiego buczenia ( drgania lekiego karoseri) jak jedziecie na wyższym biegu na obrotach np 1300 i dodacie gwaltownie gazu?? zaczyna sie to tak od 3 biegu ( na 2 juz wstaje normalnie) i wyzej, im wyszy bieg tym bardziej, na okolo 1700 obr jest juz normalnie czyli bez tych mini drgan. i na jalowym biegu tez nic nie drga

pytam bo jestem ciekaw czy to normalne ( bo jakby nie bylo 1300 obr to jest duszenie silnika, ), ale tez nie jestem pewien czy inni tak maja i ja np mam jakoms poduszke wywalona itd

auto to borownik z silnikiem tdi pd ajm 115 km



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

AJM buczy(drga) na malych brotach..

Post autor: guziolek » pn lut 21, 2011 20:54

Ciągniesz z niemal wolnych obrotów i zastanawiasz się dlaczego drży? Każde auto będzie drżało, benzyna, diesel turbo B czy D, z takich obrotów się nie przyspiesza no chyba że z dużej górki, bo to niezdrowe dla silnika i podzespołów. Proponuję zaprzestać tego procederu, bo wkrótce będziesz zmuszony założyć temat "jaki dwumas do mojego AJM" :hmm: Na dwójce czy jedynce tez zapewne jest to drżenie, jednak wtedy silnik posiada jeszcze duży zapas mocy i jest ono albo bardzo krótkie albo wcale go nie ma, ale jakbyś jechał bez gazu pod górkę to tez by telepało.



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

AJM buczy(drga) na malych brotach..

Post autor: bambi001 » pn lut 21, 2011 23:06

kolego ty mnie nie zrozumiles przeciez wyraznie napisalem "ytam bo jestem ciekaw czy to normalne ( bo jakby nie bylo 1300 obr to jest duszenie silnika, ), ale t..." i np. jechalem tez sharanem tez 115 km. i nie wystapowalo takie cos, chodzi mi o ten zakres obrotów, i ja sie pytam bo chce z waszych doswiadczen mec pewnosc ze to noralne i np nie lukac czy mam jakoms podusze wywalona itd. i ja tez uniakm takiej jazdy, tylko nie raz zagadany nie zredukowalem biegu i dodalem gazu i zauwazylem te drgania, i ostanio specjalnie wsiadlem do innego auta z podobnym ( jelsi chodzi o moc) silnikiem i specjalnie na 3 z takiego zakresu obrotów mu depnolem i akos sie pozbieral, bez drgania "tapicerki" w aucie. i nie ejst to az tak duze, ale daje sie zauwazyc..



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

AJM buczy(drga) na malych brotach..

Post autor: guziolek » pn lut 21, 2011 23:44

No więc odpowiadam: :pub: Telepanie budą podczas ostrego przyspieszania z b. niskich obrotów jest normalne, zużycie poduszki, koła dwumasowego, czy też innych podzespołów może to jedynie potęgować. Zależec może też od jakości wykończenia wspomnianej deski samochodu np mercedes -> golf :chytry: , mocy, momentu itd.



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

AJM buczy(drga) na malych brotach..

Post autor: bambi001 » wt lut 22, 2011 00:02

czyli w borowniku w takim zakresie obrotów, silniku itd to normalne?? nic nie musze szukac??



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: AJM buczy(drga) na malych brotach..

Post autor: guziolek » wt lut 22, 2011 00:21

bambi001 pisze:czyli w borowniku w takim zakresie obrotów, silniku itd to normalne?? nic nie musze szukac??
U mnie też telepie a nie wyczuwam żeby poducha była uwalona któraś. Wtedy myślę na wolnych obrotach, przy zapalaniu/gaszeniu byłoby większe telepnięcie budą/silnikiem. Czy nie musisz to nie wiem, nie siedziałem w twoim to nie mogę ocenić dokładnie i pewnie nikt na 100% bez tego nie odpowie :-) , poduchy można zawsze sprawdzić na szybko. wsadzasz bieg i bujasz autem przód - tył, najlepiej żeby ktoś ci pomógł i bujał, albo filował od dołu z kanału i patrzycie czy silnik/skrzynia chodzą miękko i płynnie na poduchach czy skaczą i słychać jakieś zgrzyty czy coś z okolic poduszek.



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

AJM buczy(drga) na malych brotach..

Post autor: bambi001 » wt lut 22, 2011 01:05

ok, jak znajde czas to lukne, ale tak jak piszesz przy paleniu i gaszeniu by cos było, ( a nic sie nie dzieje), mysle ze tez skrzynia robi swoje bo 6 biegów na 115 km( to koni nie ejst az tak duzo, zeby z malych wstawal szybko i plynie), dzieki i pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości