golf tdi 101 km axr trxebie silnikiem na wolnych obrotach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

madmax6661
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 12, 2011 19:00

golf tdi 101 km axr trxebie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: madmax6661 » sob lut 12, 2011 19:12

posiadam golfa 1.9 tdi 2002 rok przebieg 120 000 orginał silnik axr. Problem polega na tym ze po zapaleniu samochodu po jakis 10 minutach zaczyna trzepc silnikiem na wolnych obrotach, wskaznik temperatury jeszcze nie pokazuje tem wiec nie wiem przy jakiej temperaturze zaczyna sie to dziać, objawy wystepują co chwile czyli chodzi ladnie i po chwili zaczyna trzepac silnikiem na jakies 5 sekund i znowu ładnie chodzi i tak w koło. W czasie tego bujania wydobywa sie dzwięk jagby lekkie stukanie, poza tym wszystko chodzi obroty równe przyspiesza normalnie. Czy ktos miał takie cos??



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

golf tdi 101 km axr trxebie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: szawełło » sob lut 12, 2011 21:06

Podejrzewam padające sprzęgło ?
A po wciśnięciu sprzęgła jak się zachowuje ?


Ba.........................

;)

madmax6661
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 12, 2011 19:00

golf tdi 101 km axr trxebie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: madmax6661 » ndz lut 13, 2011 00:37

po wcisnieciu sprzegła ustaje ale nie chce mi sie wieżyc ze przy takim przebiegu moze byc cos ze sprzegłem



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

golf tdi 101 km axr trxebie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: szawełło » ndz lut 13, 2011 06:43

madmax6661 pisze: 120 000 orginał
Skąd twoja pewność ?
A jak ktoś jezdził dużo na sprzęgle to i przy 120 000 może nawalić .
madmax6661 pisze:po wcisnieciu sprzegła ustaje
To chyba sprzęgło ?


Ba.........................

;)

blyskotka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 30, 2008 23:52
Lokalizacja: z Nienacka

Re: golf tdi 101 km axr trxebie silnikiem na wolnych obrotac

Post autor: blyskotka » ndz lut 13, 2011 11:36

madmax6661 pisze:posiadam golfa 1.9 tdi 2002 rok przebieg 120 000 orginał silnik axr. Problem polega na tym ze po zapaleniu samochodu po jakis 10 minutach zaczyna trzepc silnikiem na wolnych obrotach, wskaznik temperatury jeszcze nie pokazuje tem wiec nie wiem przy jakiej temperaturze zaczyna sie to dziać, objawy wystepują co chwile czyli chodzi ladnie i po chwili zaczyna trzepac silnikiem na jakies 5 sekund i znowu ładnie chodzi i tak w koło. W czasie tego bujania wydobywa sie dzwięk jagby lekkie stukanie, poza tym wszystko chodzi obroty równe przyspiesza normalnie. Czy ktos miał takie cos??
Koło dwumasowe do wymiany!



madmax6661
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 12, 2011 19:00

Re: golf tdi 101 km axr trxebie silnikiem na wolnych obrotac

Post autor: madmax6661 » ndz lut 13, 2011 12:26

blyskotka pisze:
madmax6661 pisze:posiadam golfa 1.9 tdi 2002 rok przebieg 120 000 orginał silnik axr. Problem polega na tym ze po zapaleniu samochodu po jakis 10 minutach zaczyna trzepc silnikiem na wolnych obrotach, wskaznik temperatury jeszcze nie pokazuje tem wiec nie wiem przy jakiej temperaturze zaczyna sie to dziać, objawy wystepują co chwile czyli chodzi ladnie i po chwili zaczyna trzepac silnikiem na jakies 5 sekund i znowu ładnie chodzi i tak w koło. W czasie tego bujania wydobywa sie dzwięk jagby lekkie stukanie, poza tym wszystko chodzi obroty równe przyspiesza normalnie. Czy ktos miał takie cos??
Koło dwumasowe do wymiany!

koło dwumasowe raczej nie ponieważ nie ma żadnych innych objawów jakie mają padnięte dwumasy, nie stuka przy zmainie biegów przy gaszeniu ani nic takiego, a także czytałem ze wiele osób wymieniło dwumasy na nowe i to nie było to.
po drugie w czasie jazdy sprzegło ciągnie idealnie zmiana begów idealna po prostu jak nowy samochod.

objaw wydaje sie taki jak by nagle przestawał pracowac jeden tłok, a po wcisnieciu sprzegła skrzynia przestaje pracowac i silnikk sie mniej obciąza i przestaje.

w poniedziałek mam zamiar wypuscic z niego całkowicie paliwo i natankowac na shellu v- power moze pomoze. jak miałem scenica dci i falował na wonych obrotach to ten zabieg pomógł ale nie wiem zaczne od takich rzeczy

powiem jeszcze ze te same objawy miałem w seacie ibiaza 2002 130 km z przebiegie 140 000 i seacie ibizie 2002 130 km z przebiegiem 185000

nie obstawiam dwumasy poniewaz jak pisze bardzo duzo osób wymieniało dwumasy i to nie było to, poprostu ten silnik ma jakis feler i nikt nie wie jaki :rozpacz:



blyskotka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 30, 2008 23:52
Lokalizacja: z Nienacka

Re: golf tdi 101 km axr trxebie silnikiem na wolnych obrotac

Post autor: blyskotka » ndz lut 13, 2011 13:03

madmax6661 pisze:
blyskotka pisze:
madmax6661 pisze:posiadam golfa 1.9 tdi 2002 rok przebieg 120 000 orginał silnik axr. Problem polega na tym ze po zapaleniu samochodu po jakis 10 minutach zaczyna trzepc silnikiem na wolnych obrotach, wskaznik temperatury jeszcze nie pokazuje tem wiec nie wiem przy jakiej temperaturze zaczyna sie to dziać, objawy wystepują co chwile czyli chodzi ladnie i po chwili zaczyna trzepac silnikiem na jakies 5 sekund i znowu ładnie chodzi i tak w koło. W czasie tego bujania wydobywa sie dzwięk jagby lekkie stukanie, poza tym wszystko chodzi obroty równe przyspiesza normalnie. Czy ktos miał takie cos??
Koło dwumasowe do wymiany!

koło dwumasowe raczej nie ponieważ nie ma żadnych innych objawów jakie mają padnięte dwumasy, nie stuka przy zmainie biegów przy gaszeniu ani nic takiego, a także czytałem ze wiele osób wymieniło dwumasy na nowe i to nie było to.
po drugie w czasie jazdy sprzegło ciągnie idealnie zmiana begów idealna po prostu jak nowy samochod.

objaw wydaje sie taki jak by nagle przestawał pracowac jeden tłok, a po wcisnieciu sprzegła skrzynia przestaje pracowac i silnikk sie mniej obciąza i przestaje.

w poniedziałek mam zamiar wypuscic z niego całkowicie paliwo i natankowac na shellu v- power moze pomoze. jak miałem scenica dci i falował na wonych obrotach to ten zabieg pomógł ale nie wiem zaczne od takich rzeczy

powiem jeszcze ze te same objawy miałem w seacie ibiaza 2002 130 km z przebiegie 140 000 i seacie ibizie 2002 130 km z przebiegiem 185000

nie obstawiam dwumasy poniewaz jak pisze bardzo duzo osób wymieniało dwumasy i to nie było to, poprostu ten silnik ma jakis feler i nikt nie wie jaki :rozpacz:
Może paliwo na wolnych nie dochodzi w pełni.Zobacz jak wygląda filtr paliwa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 204 gości