Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bodziom777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2011 01:44

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: bodziom777 » pt lut 04, 2011 02:39

Po wymianie termostatu wlalem plyn chlodniczy ten co byl wczesniej + troche innego poniewaz mi sie rozlalo troszke, troche silnik zagrzalem no niby do 90stopni ale wiatrak sie nie wlaczyl (chlodnica zimna), dolalem plynu i jezdzac musze stwierdzic ze termostat mi sie teraz w ogole nie otwiera. Wczesniej otwieral sie za wczesnie, lecz teraz nie otwiera sie w ogole, wskazowka od temp. rosnie tak troche ponad polowe no i pewnie z powodu chlodu na zewnatrz nie grzeje sie bardziej ale juz wtedy termostat powinien sie otworzyc lecz dalej jest zamkniety (stwierdzam tak poniewaz chlodnica jest zimna i przewod na dole rowniez, ten u gory cieply). Uklad ma sie podobno sam odpowietrzyc ale jezdze i nic, boje sie ze silnik przegrzeje, chyba ze to nie zapowietrzony uklad. Moge wylac plyn i wlac jeszcze raz ale czy to cos da? Prosze o porady jak wybrnac z problemu. Dodam ze jestem poczatkujacym forumowiczem i kierowca a to jest moje pierwsze auto wiec prosze o wyrozumialosc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: Qto » pt lut 04, 2011 02:52

bodziom777 pisze:zagrzalem no niby do 90stopni ale wiatrak sie nie wlaczyl
wiatrak to raczej troszku później się włącza...
bodziom777 pisze:wskazowka od temp. rosnie tak troche ponad polowe
a termostaty to raczej otwierają się powyżej 80stopni (chociaż nie wiem ile wskaźnik temperatury pokazuje w połowie w MK2, ale pewnie mniej niż potrzeba do otwarcia termostatu)
bodziom777 pisze:ale juz wtedy termostat powinien sie otworzyc
w jakim celu skoro silnik się nie nagrzał dostatecznie ?? Przejedź się z 10km i wtedy oceniaj...albo na postoju czekaj do włączenia się wiatraka...oczywiście obserwując wskaźnik temperatury skoro nie masz pewności że termostat się otwiera...

a przed montażem termostatu pewnie nie wpadłeś na pomysł żeby sprawdzić czy się otwiera...?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: Michał_1977 » pt lut 04, 2011 08:21

Qto pisze:termostaty to raczej otwierają się powyżej 80stopni
Dokładnie przy 87 powinien zacząć się otwierać,a całkowite otwarcie ma być przy 103 stopniach.
bodziom777, jakiego producenta ten termostat założyłeś?
Myślę,że jak czujnik temperatury jest sprawny,to powinieneś wyjechać na drogę i dać mu w palnik.
W moim wentylator włącza się w okolicach przedostatniej kreski na wskaźniku...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: Qto » pt lut 04, 2011 08:24

Michał_1977 pisze:powinieneś wyjechać na drogę i dać mu w palnik
dokładnie...ja nie chciałem tak dosadnie pisać :)



bodziom777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2011 01:44

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: bodziom777 » pt lut 04, 2011 11:54

dawalem mu juz konkretnie w palnik i boje sie zeby sie nie przegrzal, jezdzilem pod gore i dosc duzo kilometrow zeby sie mogl porzadnie zagrzac, na pewno kolo 20 i mocno go zylowalem, wskazowka byla poza polowa (czyli chyba ponad 90stopni, nie wiem bo tam stopni nie ma przy wskazowce), czyli jak termostat otwiera sie w 87stop. bo tak mialo byc to juz powinien sie otworzyc wtedy ale patrzylem ze chlodnica dalej zimna wiec wiatrak nie mogl sie wlaczyc bo czujnik jest przeciez na chlodnicy, no i waz na dole tak samo zimny, wskaznik od temperatury wymienialem juz na nowy i raczej dobrze pokazuje... w takiej temperaturze powinno chociaz troche ruszyc na chlodnice a tu nic.. dlatego cos tu jest nie tak... termostatu nie sprawdzalem bo nie przyszlo mi do glowy ze nowy i moze byc zepsuty, a firma - jak znajde opakowanie to napisze, ale jakas nie specjalna chyba, 30zl dalem za niego
Wiec pytam co najlepiej zrobic w takiej sytuacji, sprawdzac termostat? a moze cos jest zapowietrzone bo tak gdzies czytalem ze czasem ciezko sie odpowietrza..



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: Michał_1977 » pt lut 04, 2011 13:36

bodziom777 pisze:Wiec pytam co najlepiej zrobic w takiej sytuacji, sprawdzac termostat?
Tak,a jak do :ass: ,to załóż WAHLER-a.
Ja też kupiłem jakiś francuski i wrzuciłem do garnka z termometrem.
Jaki efekt?
Pojechałem do sklepu oddać go i wziąłem WAHLER-a :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

bodziom777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2011 01:44

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: bodziom777 » pt lut 04, 2011 13:43

jeszcze przed chwila sprawdzalem, temp rosnie do przedostatniej kreski a chlodnica zimna:P
Biore sie za sciaganie tego badziewia i jak zrobie to napisze jaki efekt i co widzialem;)



bodziom777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2011 01:44

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: bodziom777 » pt lut 04, 2011 15:58

sciagnalem termostat, wrzucilem do garnka woda sie gotowala jak wyjmowalem czyli bylo jakies 100stopni i patrze termostat sie otwiera, sam juz nic z tego nie wiem... Silnik wczesniej bardzo mocno grzalem, na wskazniku mialem przedostatnia kreske a termostat nie puszczal na chlodnice, nie wiem co z tym zrobic teraz... termostat francuskiej firmy Calorstat



ombremk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 01, 2010 11:15

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: ombremk2 » pt lut 04, 2011 16:27

A w dobrym kierunku go zalożyłeś?
Może być jeszcze opcja że brak łopatek na pompie wody i nie tłoczy w cały obieg.
Weź pod uwage ze jest zimno plus nawiew na nagrzewnice w środku tez dośc skutecznie ciepło oddaje


wino jest jak golf-im starszy tym lepszy

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: jaszczur » pt lut 04, 2011 16:34

bodziom777 pisze: termostat francuskiej firmy Calorstat
wywal to i wahler



bodziom777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2011 01:44

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: bodziom777 » pt lut 04, 2011 22:12

w sklepie wymienili mi na razie na ten sam i bez efektu, zaczynam podejrzewac ze termostat jest dobry(jest raczej na pewno dobry bo sprawdzalem w szklance z woda) a jedynie wskaznik mi zawyrza gdzyz wskazowka temperatury zatrzymuje sie przed przedostatnia kreska i nie moge go dogrzac bardziej, w aucie cieplo i w ogole ok, tylko nie wiem czy to dziala jak nalezy poniewaz jak sprawdzam chlodnice to jedynie gora jest goraca a zaraz nizej jest zimno na samym dole az lodowato tak ze nie wiem czy tak powinno byc normalnie.. (czy ten termostat otwiera wtedy kiedy trzeba)
a mozna zle zalozyc termostat?? jak go zakladam pod silnikiem to te sprezyny sa na gorze i z dolu uszczelka i pozniej ten krociec
powiedzcie jak to jest z ta chlodnica i jej temp. jezeli tak ma byc to jest ok, z reszta samo to wyjdzie jak sie zrobi cieplej lecz wole nie smazyc silnika bardzo:)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Termostat nie otwiera po wymianie na nowy

Post autor: Michał_1977 » sob lut 05, 2011 01:36

bodziom777 pisze:termostat jest dobry(jest raczej na pewno dobry bo sprawdzalem w szklance z woda)
bodziom777, zrób to po ludzku! :chytry:
Garnek,woda,termometr i termostat.Stawiasz to na gazie,grzejesz i obserwujesz termometr.
Termostat ma zacząć otwierać się w temp. ok. 87 stopni,a nie jak ten co kupiłeś,że dopiero jak woda wrze,to się otwiera.Zanieś go do sklepu i wsadź w :ass: temu co Ci sprzedał,a potem poproś o WAHLER-a :helm:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości