Cięknąca uszczelka pod pokrywą zaworów Golf II 1.6 TD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

Cięknąca uszczelka pod pokrywą zaworów Golf II 1.6 TD

Post autor: Sebus_500 » ndz sty 23, 2011 19:45

Witam wszystkich i proszę o poradę. :D
Mam otóż taki problem.Wczoraj wstawiłem (po całotygodniowym nie spaniu i jego składaniu) silnik 1.6 TD o oznaczeniu SB badź JR bo jest z LDA na pompie i turbo Garretta T3.Silnik wyremontowałem od podstaw (pierścienie nominał panewki uszczelki czyszczenie itd.).Jednak po odpaleniu albo (właściwie przed) zaczął lecieć olej spod pokrywy nawet przy wlewaniu oleju myslałem że to może przez to że kupiłem uszczelkę korkową więc wsadziłem starą gumową z mojego starego silnika JP bo myślałem że pomoże ale jednak nie :goof: .Po przejechaniu 3 km wyleciał 1 litr oleju więc mam silnik do umycia Karcherem.Panowie poradźcie czemu spowodowany może być taki właśnie wielki wyciek oleju, czy to może być zwichrowany dekiel czy coś innego bo w razie czego jutro mam zamiar wsadzić stary dekiel od mojego JP.Prosiłbym o szybkie porady bo już nie mam siły po całym tygodniu niespania przez ten silnik właśnie :?



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Cięknąca uszczelka pod pokrywą zaworów Golf II 1.6 TD

Post autor: Mumin90 » ndz sty 23, 2011 20:11

zdejmij dekiel i dokładnie go obejrzyj czy nie jest jakiś zgięty czy cos a masz te listwy pod śrubami?
i obejrzyj głowice tam gdzie przylega dekel może jest stuknięta młotkiem albo coś
jak wyciek jest tak poważny to nie powinno być problemem zlokalizowania tego miejsca
jak masz uszczelkę korkowa która jest z 3 części to mogło sie coś nałożyć na siebie
a masz pod deklem ta plastikową przykrywkę?



Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

Cięknąca uszczelka pod pokrywą zaworów Golf II 1.6 TD

Post autor: Sebus_500 » ndz sty 23, 2011 20:30

Co do dekla to ciężko jest zauważyć czy nie jest jakiś nierówny ale jak narazie to nic szczególnego na nim nie widziałem,listwy pod śrubami są ,głowica ma gwinty w porządku i z samą głowicą też jest wporzo,plastikowa przykrywka na wałek jest ,uszczelkę korkową ze złości spaliłem :chytry: i powiedziałęm że więcej już jej nie kupię,a leci mi dokładnie spod całej powierzchni pokrywy i widać to bardzo wyraźnie bo leci normalnie ciurkiem.Jak myślicie panowie czy nowa gumowa uszczelka i stary dekiel który na pewno jest prosty(ten z JP) pomoże??? bo już pół tubki silikonu(specjalny zamiast uszczelki Victor Reinz) zmarnowałem bo myślałem że może to coś uszczelni :grrr:



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Cięknąca uszczelka pod pokrywą zaworów Golf II 1.6 TD

Post autor: J.B.S. » ndz sty 23, 2011 20:37

W mk II były dwa rodzaje tych uszczelek.Jeden rodzaj z otworami 6mm i drugi z 8 mm.Może być tak ze założyłeś nie taka uszczelkę.
Szpilki maja ta samą średnicę różnią się zgrubieniem na środku. Obejrzyj dokładnie bo gumowa uszczelka nie pasuje do szpilek ze zgrubiemiem.



Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

Cięknąca uszczelka pod pokrywą zaworów Golf II 1.6 TD

Post autor: Sebus_500 » ndz sty 23, 2011 20:42

Kolego jbs-78 chodzi ci o te niby tulejki na śrubach w głowicy???Bo szpilki są M6 a te tulejki są wkręcone i opierają się o głowicę i rzeczywiście wyglądają na 8 mm



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Cięknąca uszczelka pod pokrywą zaworów Golf II 1.6 TD

Post autor: J.B.S. » ndz sty 23, 2011 21:13

Dokładnie :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości