mygajaca kontrolka oleju [mk3]

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

saper1708
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 14, 2009 18:33
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

mygajaca kontrolka oleju [mk3]

Post autor: saper1708 » czw sty 20, 2011 21:13

witam
Jestem na tym forum czestym gościem ale jeszcze sie nie udziealem i potrzebuje porady.
Mam problem z katrolką oleju (mk3) a mianowicie:
Wszystko sie zaczęło jak nastapiła odwilż ran przy odpaleniu samochodu migała kontrolka oleju co wczesniej nei miało miejsca i miga az do zgaszenia silnika po ok 30 -60 sekundach od jego uruchomieniu bądz przejechaniu kilometra (innego dnia).Dopiero po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do normy, nie było błedów. Po przestaniu 8 godzin w temp ok1-2 stopnie problem sie powtórzył. Kontrolka ta zapala sie bez brzeczyka tak to jest w innych przypadkach opisanych na forum.Dodam jeszcze iż stan oleju jest w normie i do wymiany mam jeszcze ok 4tysiecy kilometrów.



cinek7l7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 16:32
Lokalizacja: Jarosław

Re: mygajaca kontrolka oleju [mk3]

Post autor: cinek7l7 » czw sty 20, 2011 23:46

też mi migała kontrolka, sprawdz przewody bo ja mialem zasniedziale i dlatego tak sie dzialo.



saper1708
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 14, 2009 18:33
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

mygajaca kontrolka oleju [mk3]

Post autor: saper1708 » sob sty 22, 2011 13:37

Jakie przewody mam sprawdzić i w którym miejscu, gdyż otatnio dołaczałem sobie instalacje elektryczna do halogenów jak równie i do sterowania wysokościa swiateł. Wymienaiłem niektrór przewody w skrzynce bzeiecznikowej żeby było zasilanie na nich. I ostatnio juz ponowne odpalenie nie pomogło kontrolka dalej migała mimo przetrzymania silnika ponad minuty na chodzie.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

mygajaca kontrolka oleju [mk3]

Post autor: ciachotdi » sob sty 22, 2011 14:28

jeden w okolicach filtru oleju, drugi po prawej stronie głowicy z boku odkręcic czujniki i wyczyścić w benzynce i kabelki przeczyscić i problem z głowy :bigok:



Manfred_89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 10, 2010 19:45

Re: mygajaca kontrolka oleju [mk3]

Post autor: Manfred_89 » sob sty 22, 2011 15:34

Jeśli w instalacji nie znalazłeś uszkodzeń uderz w licznik miałem podobna sytuacje tyle ze mi wariowały wskazówki i woda leżała, wymieniłem licznik paliła się tez kontrolka oleju wsadziłem jeszcze jeden licznik i wszystko wróciło do normy tak ze w twoim przypadku tez mogły pojawić się zimne luty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości