problem po odpaleniu i słabe doładowanie golf IV 1,9 tdi MK4

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rutra_83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 20, 2010 18:39
Lokalizacja: elk

problem po odpaleniu i słabe doładowanie golf IV 1,9 tdi MK4

Post autor: rutra_83 » śr sty 19, 2011 22:40

kiedy auto postoi dluzszy czas mam problem po odpaleniu mianowicie:odpalam bez najmniejszych problemow po 3sek silnik zaczyna dziwnie pracowac nierowno chodzi na obrotach i kopci ale kiedy przygazuje go raz lub dwa wszystko mu przechodzi i pracuje idealnie.Czuje ze przestaje kiedy wlaczy sie turbina. Kolejnym problemem jest problem z doladowaniem.Autko ciagnie jak powinno tylko do 2tys.obr dalej jedzie ale nie tak jak powinno.duzo czytalem na forum ze to moze byc turbina i o to sie martwie .Nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy zly traf ze te dwa problemy pojawiły sie w tym samym czasie. (Golf 1.9 TDI 115km mk4)



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

problem po odpaleniu i słabe doładowanie golf IV 1,9 tdi MK4

Post autor: guziolek » czw sty 20, 2011 02:02

Telepanie to może być kwestia świec żarowych, ale jest też wiele innych przyczyn takiego zachowania, u mnie akurat były świece. Reszta to tylko podpiąć pod kompa. Takie moje zdanie.



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

problem po odpaleniu i słabe doładowanie golf IV 1,9 tdi MK4

Post autor: leoncio » czw sty 20, 2011 22:44

z odpalaniem napewno swiece turbo jezeli nie bierze oleju raczej dobre ja bym stawial na przeplywomierz



Awatar użytkownika
GOLF1939
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob sie 14, 2010 14:54
Lokalizacja: śląskie katowice bielsko małopolskie brzeszcze k.oświęcim

problem po odpaleniu i słabe doładowanie golf IV 1,9 tdi MK4

Post autor: GOLF1939 » pt sty 21, 2011 18:25

świece do kontroli ewentualnie wymiany jak juz koledzy powyzej napisali, ale być moze usterka lezy po stronie akumulatora(jego sprawnosc podczas duzych mrozów gwałtownie spada, jesli nie jest calkiem rozladowany to autko odpali ale bedzie chodzic nie równo w pierwszej fazie), kolejny typ:pompowtryskiwacze zanieczyszczone styki lub zużycie warto podpiąc pod komputer, utrata mocy moze byc przyczyną uszkodzonego przepływomierza, log 018, 023, dla pompek i 003 dla przepływomierza, elektrykowi mozna zlecic pomiar pobieranego przy rozruchu prądu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 172 gości