AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: powertrain » czw sty 06, 2011 00:58

słuchajcie przymierzałem sie do wymiany czujnika na nowy,temperarurę wskazywał ok ale nie podobało mi się sterowanie grzaniem świec,chodzi mi o grzanie wstępne przy otwarciu drzwi kierowcy,wymieniłem na orginał z zieloną obwódką koszt 110zł i 3 dni czekania,włożyłem grzanie się nie zmieniło,raz łapie raz nie ,oczywiście po dłuższym postoju wraz z otwarciem drzwi powinno już się włączać w AAZ-tach ale nie zauwazyłem poprawy ZA TO jak się nagrzeje silnik wskażnik na zrgarach pokazuje mi 100 stopni,albo 95 nie wiem...pierwsza kreska za połową ....dmuchawy nie włącza tak ma być????? na starym stał wskażnik na środku .



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: ciachotdi » czw sty 06, 2011 09:55

powertrain pisze:włożyłem grzanie się nie zmieniło,raz łapie raz nie ,oczywiście po dłuższym postoju wraz z otwarciem drzwi powinno już się włączać w AAZ-tach ale nie zauwazyłem poprawy
Ale to raczej ma byc tak, u mnie tez tak jeest



Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: skkr_lodz » czw sty 06, 2011 12:15

powertrain pisze:ZA TO jak się nagrzeje silnik wskażnik na zrgarach pokazuje mi 100 stopni,albo 95 nie wiem...pierwsza kreska za połową
pierwsza kreska to 100 stopni i nie powinno tak być. Powinien stać pionowo na 90. Sto to za dużo. Wiatrak już powinien dawno się włączyć. Przy 100 już powinien byc 2 bieg. Z drugiej strony jesli na starym czujniku było ok to nie sądze, że sama wymiana spowodowała, że silnik się przegrzewa. Muszą byc jakieś przekłamania


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: karol8114 » czw sty 06, 2011 13:09

skkr_lodz pisze:Przy 100 już powinien byc 2 bieg.
Wentylator jest elektryczny, o dwóch prędkościach marki Bosch:
- temperatura włączenia
- 1. prędkości 92...97°C
- 2. prędkości 99...105°C
- temperatura wyłączenia
- 1. prędkości 84...91°C
- 2. prędkości 91...98°C
:pub: :pub:



Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Re: AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: powertrain » czw sty 06, 2011 22:24

dziwne że wiatraka nie włącza jak jest to 100 stopni,chyba ze naprawdę jest 90 a tylko tak pokazuje 100...nie wiem coś nie gra,na starym włączało wiatrak nawet w zimę jak trochę skoczył wskażnik po za środek,teraz się wychyli wskażńik na tą pierwsza kreskę za środkiem i stoi równo,spadnie tylko wtedy jak podkręcę ogrzewanie w środku



endrju38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 03, 2009 15:25
Lokalizacja: Częstochowa

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: endrju38 » czw sty 06, 2011 22:50

Ja przy swoim mk3 też wymieniłem ten czujnik bo świece u mnie grzeją za każdym razem jak kluczyk przekręcam(czy ciepły, czy też zimny) i myślałem że ten stary czujnik jest walnięty bo raz że grzeją świece, a dwa że tem. na wskaźniku nigdy nie dochodzi do 100stopni. Ale ja kupiłem zamiennik za 15zł i jest taka sama sytuacja z tem. czy świecami. Świece to sądze że jest przekaźnik walnięty ale jeśli chodzi o wskaźnik tem. na desce to jest okej bo robiłem próbę i wychyla się na ful, chciałem nawet termostat wymienić bo ta tem. silnika wydawała mi się zbyt niska jak na disla ale tem. otwarcia termostatu jest 85stopni. A co do tego że świece żarowe już zaczynają grzać silnik kiedy otwieramy drzwi od kierowcy co pierwszy raz to słyszę, mój napewno tego nie robi a posiadam go trzy lata i śmiga bez zarzutu.



Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: powertrain » pt sty 07, 2011 09:49

endrju38, tak własnie jest w aaz przy pierwszym odpaleniu np po nocy,wraz z otwarciem drzwi włącza się grzanie wstępne,weż kolegę otwórz drzwi od pasażera podnieś maskę weż zwykłą probówkę podepnij pod listwę świec a kolega niech otworzy drzwi kierowcy,,,,powinna sie zaświecić bez kluczyka w stacyjce



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kITA » ndz sty 16, 2011 20:28

U mnie świeczki zaczynają grzać jak zamknę drzwi kierowcy



Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: piotrek2586 » wt lut 22, 2011 13:54

Witam mam problem odnośnie mojego golfika 3 z silnikiem 1.9 td aaz :grrr: chodzi o to ze przekopałem nasze forum bo wszystko w nim mamy i zawsze znajde dobre rozwiązanie dla siebie wiec poszukiwałem :bigok: a wiec tak miałem taki problem ze zle wskazywało mi temperature wody i grzał mi golfik świece nawet jak jest ciepły :grrr: nie wiedziałem dlaczego ale znalazłem na forum konkretny temat :grin: wymieniłem 4 pinowy czujnik temperatury i z jednym pomogło tzn pomogło z tym ze teraz swkazuje dobrze temperature wody :D wcześniej wskazywało tylko niecałe 70 stopni a teraz normalnie 90 stopni pokazuje :D ale z tymi świecami dalej jest problem. grzeja sie krócej jak na zimnym silniku rano ale i tak pare sekund sie włacza grzanie. a wiem ze taknie powinno byc :grrr: poszukuje pomocy co mam z tym zrobić zeby wkońcu było normalnie.


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kITA » wt lut 22, 2011 16:47

Sprawdzę jutro czy na pewno,ale wydaje Mi się, że u mnie tak jest, i tak chyba ma być.czasem nie zdążę zobaczyć tego że świeczki grzeją bo mam moduł komfortu i świece zaczynają grzać jak zamknę wrota i zanim wsadzę i przekręcę kluczyk- kontrolka już się nie pali.Ale widać po światełku że grzeją.Jak nie masz modułu komfortu,to u Ciebie świeczki zaczynają grzać dopiero po przekręceniu kluczyka.Dlatego możesz widzieć że grzeją na ciepłym silniku.
Jednak jak jest gorący to nie grzeją.Może coś z przekaźnikiem?



Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: piotrek2586 » śr lut 23, 2011 00:19

no właśnie nie wiem co jest próbuje cos posprawdzać i nie moge. przekażnik mam jakiś 4 nóżkowy i niby powinno być go słychac a ja go wogóle nie słysze :grrr: jak go wyciągne to auto mi nie pali. kręci ale nie pali. a jak go wsadze to normalnie zapali od kopa ale swiece grzeje dalej nawet na ciepłym silniku z 3 sekundy to nie wiem co wymienic. . . dzisiaj tez miałem taki problem ze ten czujnik pokazywał mi temp 110stopni ale moze przez to ze było mało płynu o nie dolałem po wymianie czujnika z 2 litry brakowało :grrr: to moze przez to takie wskazania czujnika. no ale nawet wentylator sie nie właczył :? to jak to z tym wentylatorem jest w zimie sie nie włacza?? czy jak? on bierze odczyt z tego czujnika co zmieniłem?? na starym orginalnym vw od nowości :bigok: pokazywał mi temp max 70 stopni i w lecie w goraczkach wentyl chodził normalnie :grin: co mogło cos paść od wentylatora?? jak tak to co? jestem kumaty to jutro naleje płynu i sprawdze bezpiecznik od chłodnicy :satan: ale nie wiem czy jest moze przekaznik albo jeszcze cos innego :? ps do dam do tego ze nie mam zadnej funkcji konfortu mam starego mechanicznego dieselka aaz 1992 rok i jestem z niego dumy :satan:


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kITA » śr lut 23, 2011 16:33

Mój też jest z 92r.a ma wstępne podgrzewanie :grin: Rok nic nie znaczy.W VW różne dziwne rzeczy wychodziły.Powiem Ci, że jeszcze u siebie w zimę wentylatora nie słyszałem,a w lato to tylko w korkach.Kurcze,nie wiem co u ciebie może być,nigdy z temperaturą problemu nie miałem.Raz tylko mi pasek źle założyli i pompa wody odwrotnie chodziła.Myślę że to wina przekaźnika,od grzania świec,bo on załącza obwód grzania zależnie od sygnału wysyłanego z czujnika temperatury.Jak czujnik wymieniłeś i jest dobry to został tylko on,tam nic więcej nie ma.



Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: piotrek2586 » śr lut 23, 2011 23:41

no to ja czujnik mam nowy wiec powinno byc oki a jednak nie jest:( ale moze ten przekażnik bo jak mowicie nic wiecej tam nie ma to co spisac nazwe tego przekażnika? mowili kiedys na forum ze sa rózne specjalne ale co kupic zebym miał dobrze :grin: czy zostawic to w spokoju niech sobie grzeja i tyle :grin: teraz troszke krócej grzeja na tym nowym czujniku i pali elegancko zostawic to:> na krótko mi wentyla załacza mam czujnik z dwoma kablami tzn włacznik jutro sprawdze ten włacznik latem w korkach sie właczał pewnie teraz tez bedzie :grin: nie panikuje zostawie to w spokoju bo wagi to dobre pojazdy :grin: diabelski :satan: z tymi swieczkami tylko chciałem zrobić. wiec nie wiem czy szukać przekażnika?


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kITA » czw lut 24, 2011 10:05

Ja bym sobie dał spokój i najwyżej przy okazji pobytu na jakimś szrocie poszukał tego przekaźnika :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości