falowanie mocy kolo 2500 obrotów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

snabollskrieg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 05, 2010 19:34

falowanie mocy kolo 2500 obrotów

Post autor: snabollskrieg » ndz sty 02, 2011 18:19

witam, mam taki problem. Golf III 1,9 GTD, zauważyłem dzisiaj w trasie, że zwłaszcza na trzecim biegu, miedzy 40-60 km/h na godzine około 2500 obrotów, następuje wachnięcie mocy, nie szarpnięcie, tylko tak bardziej płynnie, jakby podmuch wiatru. Tak dwa, trzy razy w małym odstępie czasu, po czym zaczyna ciągnąc dobrze. Nic się nie dymi, odpala dobrze etc, spokojnie latam 140 w trasie więc moc jest. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Przebieg auta 215 tys km, mechanik ktory sporo mi przy tym robi ze paradoksalnie do wieku wygląda na całkiem autentyczny.



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

falowanie mocy kolo 2500 obrotów

Post autor: Vagoviec » ndz sty 02, 2011 22:50

Zrób logi 3,8,11 i wrzuć na forum


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Re: falowanie mocy kolo 2500 obrotów

Post autor: skkr_lodz » ndz sty 02, 2011 22:55

Vagoviec pisze:Zrób logi 3,8,11 i wrzuć na forum
to jest TD...

mi pierwsze do głowy przyszło, że bąbelki powietrza poleciały w paliwie i stąd takie lekkie szarpnięcie, tylko dziwne, że objaw wystepuje tylko na 3 biegu...
filtr paliwa dawno zmieniany?


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

falowanie mocy kolo 2500 obrotów

Post autor: Vagoviec » ndz sty 02, 2011 23:21

Racja nie popatrzyłem w opis auta :panna:


Numquam Desperaveris...

snabollskrieg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 05, 2010 19:34

Re: falowanie mocy kolo 2500 obrotów

Post autor: snabollskrieg » ndz sty 02, 2011 23:51

więc tak- być może jest to tez np na 4 biegu, ale po prostu najbardziej rzuciło mi się w oczy na 3, może dlatego że akurat na trójce zwykle mu robie strzał z turbinki przy rozpędzaniu a potem to już po emerycku. Dwa, auto kupiłem 4 miesiące temu i ja filtra na pewno nie wymianiałem, jutro popatrze czy lecą bąbelki w przewodzie. Jest też taka kwestia, że jako student często jeżdżę do tzw GŁĘBOKIEJ REZERWY:P w baku, więc może zassał jakiś syf z dna baku? Z tym że jest to paliwo zawsze zdecydowanie dobrej jakości. Jak nie będzie bąbelków to spróbuję mu zalać jakiegoś v power diesela i przegazować, może faktycznie się gdzieś zasyfił. Ewentualnie możę od razu ktoś mi powie, jakie są ceny filtrów do tego auta?



Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Re: falowanie mocy kolo 2500 obrotów

Post autor: skkr_lodz » pn sty 03, 2011 11:30

snabollskrieg pisze:więc tak- być może jest to tez np na 4 biegu, ale po prostu najbardziej rzuciło mi się w oczy na 3, może dlatego że akurat na trójce zwykle mu robie strzał z turbinki przy rozpędzaniu a potem to już po emerycku. Dwa, auto kupiłem 4 miesiące temu i ja filtra na pewno nie wymianiałem, jutro popatrze czy lecą bąbelki w przewodzie. Jest też taka kwestia, że jako student często jeżdżę do tzw GŁĘBOKIEJ REZERWY:P w baku, więc może zassał jakiś syf z dna baku? Z tym że jest to paliwo zawsze zdecydowanie dobrej jakości. Jak nie będzie bąbelków to spróbuję mu zalać jakiegoś v power diesela i przegazować, może faktycznie się gdzieś zasyfił. Ewentualnie możę od razu ktoś mi powie, jakie są ceny filtrów do tego auta?
to od razu filtr paliwa do wymiany bo to wszystko (syf z baku) zatrzymalo sie w filtrze jak jezdzisz do rezerwy. Jak bedziesz sprawdzal czy sa babelki to przegazuj tez troche silnik bo na wolnych moga nie leciec a dopiero przy wyzszych obrotach


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości