Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kalvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 21, 2010 15:18

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: kalvis » sob sty 01, 2011 20:36

Świece grzeją, auto odpala bez problemów ale gdy puszcze kluczyk to natychmiast gaśnie. Myślałem że to stacyjka ale jest jeszcze coś dziwnego. Można go odpalić i nie zgaśnie jeżeli przy puszczaniu kluczyka ostro się przy gazuje. Gdy już odpali to chodzi prawidłowo i ruszanie kluczykiem nie powoduje gaśnięcia. Dziwnie też zachowuje się kontrolka od świec, a mianowicie świeci lub miga słabym światłem podczas rozruchu a tak chyba nie powinno być.
Jakieś sugestie?
Jutro podłącze vaga, może on mi coś powie. Nie wiem czy na to mogło mieć wpływ rozłączenie bezpieczników jakieś 2 tygodnie temu.



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: Damian-jg » ndz sty 02, 2011 17:05

Przekaznik 109


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

kalvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 21, 2010 15:18

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: kalvis » ndz sty 02, 2011 17:34

O tym przekaźniku coś tam czytałem. Da się go odrestaurować czy trzeba nowego kupić? I czy uszkodzenie tego przekaźnika nie pojawiło by się w błędach na vagu, bo po podłączeniu w błędach pusto. I jeszcze jedno - zauważyłem pewną prawidłowość przy odpalaniu. Jeśli trzymając kluczyk na rozruch, przy gazuje i dam obroty pow 2000 to wtedy 9/10 przypadków odpala. Czy w świetle nowych dowodów nadal winny jest przekaźnik 109?

Przekaźnik sprawdziłem, miał zimny lut więc poprawiłem ale bez zmian. Tak jak pisałem, obroty za 2000 i wtedy nie gaśnie przy puszczaniu kluczyka. aA i przekaźnik ten mam wpięty w 3 gniazdo więc to zasilanie kompa a nie sterowanie świecami więc może to nie ten?
Ostatnio zmieniony ndz sty 02, 2011 18:53 przez kalvis, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: Damian-jg » ndz sty 02, 2011 17:56

O tym przekaznku jest juz wszystko napisane. Jeżeli czytałeś to powinieneś sie doczytać ze trzeba poprawić luty A stawiam na niego ze wzgledu na:
kalvis pisze:Dziwnie też zachowuje się kontrolka od świec, a mianowicie świeci lub miga słabym światłem podczas rozruchu a tak chyba nie powinno być.
Dodatkowo sprawdził bym drożność przewodów paliwowych i czy układ sie nie zapowietrza


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

kalvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 21, 2010 15:18

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: kalvis » ndz sty 02, 2011 19:06

Powtarzam to co w edicie bo pewnie nie będzie wzmianki o nim:
Przekaźnik sprawdziłem, miał zimny lut więc poprawiłem ale bez zmian. Tak jak pisałem, obroty za 2000 i wtedy nie gaśnie przy puszczaniu kluczyka. aA i przekaźnik ten mam wpięty w 3 gniazdo więc to zasilanie kompa a nie sterowanie świecami więc może to nie ten?
Poza tym świece grzeją się prawidłowo po przekręceniu kluczyka (kontrolka pali się przez chwile pełnym światłem), dziwy dzieją się dopiero podczas kręcenia rozrusznikiem. Trzymałem palec na tym 109 podczas rozruchu i wydaje się że odskakuje gdy obroty wzrosną ale może mi się wydawać.



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: Damian-jg » ndz sty 02, 2011 19:37

kalvis pisze:przekaźnik ten mam wpięty w 3 gniazdo więc to zasilanie kompa a nie sterowanie świecami więc może to nie ten?
TO NIE JEST PRZEKAŹNIK OD ŚWIEC!!! To jest przekaźnik od zasilania sterownika. A kontrolka od świecy jest tez kontrolka sterownika
kalvis pisze:Trzymałem palec na tym 109 podczas rozruchu i wydaje się że odskakuje gdy obroty wzrosną ale może mi się wydawać.
W takim razie możliwe ze masz za niskie napięcie .
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=96209" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 ... ml#5944980" onclick="window.open(this.href);return false;


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

kalvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 21, 2010 15:18

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: kalvis » ndz sty 02, 2011 19:53

To jak to jest z tym przekaźnikiem? Jak problem ze świecami i zapalaniem to wszyscy piszą o 109 a nie o tym drugim co rzeczywiście świecami steruje.
W takim razie możliwe ze masz za niskie napięcie .
To sprawdzę jutro. Przemawia za tym odpalanie powyżej pewnych obrotów.



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: Damian-jg » ndz sty 02, 2011 20:36

kalvis pisze:Jak problem ze świecami i zapalaniem to wszyscy piszą o 109 a nie o tym drugim co rzeczywiście świecami steruje.
Od świec jest inny przekaźnik sterowany sterownikiem
Przekaźnik 109 jest to zasilanie sterownika.
Kontrolka świec jest od świec :) ale również od sterownika ( mruga jak jest jakiś bład, uszkodzony czujnik stopu itp)
Jak się tylko żarzy znaczy ze sterownik nie ma zasilania od przekaźnika 109 (to wiem z doświadczeń)


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: Damian-jg » ndz sty 02, 2011 20:40

Obrazek


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Awatar użytkownika
dezeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 21:51
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Re: Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka

Post autor: dezeus » sob sty 08, 2011 13:07

Witam

Mam podobny problem miałem 2 kluczyki wczoraj zgubiłem orginał , a dorobiony użyłem tylko raz po dorobieniu i wszytko było dobrze w tej chwili jak odpalam na dorobionym kluczyku zapala bez problemu ale za chwile gaśnie i tak kilka razy , nie wiem jak rozwiązać problem , problem jest z kluczem dorobionym .



kalvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 21, 2010 15:18

Re: Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka

Post autor: kalvis » ndz sty 09, 2011 14:37

dezeus pisze:Witam

Mam podobny problem miałem 2 kluczyki wczoraj zgubiłem orginał , a dorobiony użyłem tylko raz po dorobieniu i wszytko było dobrze w tej chwili jak odpalam na dorobionym kluczyku zapala bez problemu ale za chwile gaśnie i tak kilka razy , nie wiem jak rozwiązać problem , problem jest z kluczem dorobionym .
Myślę że problem jest trochę inny bo Ty zapewne masz w kluczyku Immo. Ja mam starego Conloga z pastylką.

Co do mojej walki to wymieniłem stacyjkę i kostkę i bez zmian, mimo że kostka była pęknięta. Nie dziwi mnie to bo kiedyś mi się stacyjka zblokowała i siłą trzeba było :)

Edit z przed chwili.

Drodzy adepci sztuk magicznych. Oto opis zachowania mojego golfika, jeśli nikt po tak precyzyjnym opisie nie powie mi co mu jest to przyjmę z pokorą że ktoś mi po prostu przeklął auto :(.

Warunki brzegowe:
Stacyjka i kostka wymienione, przekaźnik 109 zastąpiony zworą, przekaźnik od pompy i świec sprawdzony, świece grzeją prawidłowo, auto po odpaleniu chodzi idealnie i jeździ też.

Przebieg testu: (czytać uważnie bo naprawdę cuda się dzieją)

- rozbrajam immo conloga pastylką,
-wkładam kluczyk, przekręcam na zapłon, świece grzeją,
- świece przestają grzać,
- przekręcam na rozruch, silnik po 2- 3 obrotach zapala (kluczyk nadal w pozycji na rozruch, jeśli go puszcze silnik zgaśnie)
- nadal trzymając kluczyk w pozycji rozruch, dodaję gaz tak pod 2000 obr,
- puszczam gaz, silnik gaśnie, obroty spadają i w tym momencie puszczam kluczyk,
- obroty nadal spadają po czym słychać że silnik odpalił a komp dodał gazu by się nie zadusił (ja mam nóżki w powietrzu)
- silnik schodzi na wolne obroty i pracuje "długo i szczęśliwie".

Koniec testu.

Czy ktoś wie co to może być?



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: Jesionvr6 » pn sty 10, 2011 08:25

miałem kilka takich przypadków i za każdym razem była to kostka stacyjki (nawet nowa podróbka ze sklepu tak sie zachowywała) ale kupiłem w aso i działa bez zarzutu.


Obrazek

kalvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 21, 2010 15:18

Gaśnie po puszczeniu kluczyka ale to chyba nie stacyjka :(

Post autor: kalvis » pn sty 10, 2011 14:40

OK, przyznaje że kostka to podróba toprana za 14zł i dziwnie ciasno chodzi więc może coś jest na rzeczy.
Dzisiaj sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. A mianowicie zarówno na starej jak i na nowej kostce jest taki moment przy przekręcaniu kluczyka na rozruch, że gasną wszystkie kontrolki zanim jeszcze prąd pójdzie na rozrusznik. Patrzyłem dzisiaj w Seacie kierownika i nic takiego się nie dzieje.

PROBLEM ROZWIĄZANY TO BYŁA KOSTKA!

Jak mozna sprzedawać coś co juz w pudełku jest nie sprawne :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości