tuning 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lopolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:14
Lokalizacja: lodz

tuning 1Z

Post autor: lopolek » czw lut 16, 2006 20:57

witam
posiadam mk3 silnik 1Z 94r chcialbym sie dowiedziec jakimi modyfikacjami moge podniesc moc i moment, na ile dana modyfikacja jest skuteczna , jak to sie ma do spalania i zywotnosci.
moze ktos z was cos "przyzezbil" w takim silniku? jesli byscie mogli mi pomoc bym byl wdzieczny
ps mam mozliwosc zalozenia chipa za ok 700 zlotych - czy to jest cos warte?
pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » czw lut 16, 2006 22:24

lopolek pisze:mam mozliwosc zalozenia chipa za ok 700 zlotych - czy to jest cos warte?

chip to chyba nie jest najlepszy pomysł, lepiej troszke dołożyć i zainwestować w konkretny program pod twój silnik. zresztą propounuje poszukać troche na forum bo podobne tematy były.

np:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=tdi

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=tdi

ps. jest na forum kolega o nicku GTO, napisz do niego myśle że powinien coś poradzić


PozdroVWienia

[url=http://imageshack.us][img]http://img118.imageshack.us/img118/5306/logoeg5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt lut 17, 2006 19:20

mi5iek84 pisze:ps mam mozliwosc zalozenia chipa za ok 700 zlotych - czy to jest cos warte?
To jest warte dokładnie 700zł :P

Jestem przeciwnikiem wkładania chipa, choć lepsze to niz box - Zdecydowanie najlepszym (i najdroższym) rozwiazaniem jest virus - czyli modyfikacja sterownika pod konkretne auto.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » śr lut 22, 2006 01:08

A ja mam coś nagrzebane nawet nie wiem dokładnie co ;)

Ale wiem że mam chip na 81KW (110km)

I cały wydech od A do Z mam z nierdzewki i bez katalizatora o średnicu 2,5"

Autko ma kopa niepowiem :)



Awatar użytkownika
suchy oi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: suchy oi » śr lut 22, 2006 12:34

a jaka jest dokladnie(ze szczegolami)roznica miedzy chipem a wirusem???w co lepiej zainwestowac?co jest bezpieczniejsze i jakie sa tego ceny?jestem zainteresowany wlasnie zwiekszeniem mocy w moim golfie i zastanawiam sie co zmieniic.z gory dzieki za odpowiedzi i zapraszam do dyskusji :piwka:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr lut 22, 2006 13:19

Box - układ elektroniczny (z reguły analogowy) oszukujący ECU, powoduje podniesienie dawki paliwa - jest to berdziej rozbudowana wersja popularnego na Allegro rezystora :P
Zalety - łatwy montaż i demontaż - istotne w przypadku gdy auto jest na gwarancji, lub niechcemy pruc kompa, jeśli nie ma innej mozliwości modyfikacji. Przystepna cena.
Wady - mały przyrost mocy i momentu, czeste notlaufy spowodowane duzą bezwładnością turbiny.

Chip - gotowy eprom z zapisanymi mapami wtrysku i doładowania pod konkretny sterownik - raczej do starszych aut, których nie mozna robic przez złącze diagnostyczne.
Zalety - duzo wieksze przyrosty mocy i Nm, cena nizsza niż wirusa
Wady - jest to kopia softu robiona przez któregoś z tunerów do jakiegos auta - jest kilka mozliwości - albo bedzie akurat, albo za słaby, albo za mocny - wszystko zalezy od stanu silnika i osprzetu jaki mamy, a takze naszych wymagań.

Wirus - modyfikacja oprogramowania sterownika dla konkretnego auta i konkretnego kierownika. Gotowy soft z poprawionymi mapami tuner modyfikuje na hamowni pod nasza noge i auto. Mamy mozliwośc dostosowania charakterystyki silnika do naszego stylu jazdy z uwzględnieniem możliwości samego silnika i osprzetu. Przy dodatkowych modyfikacjach (inne wtryski, turbo itp) jest to jedyny sposób na zestrojenie wszystkiego do kupy.
Zalety - dowolne kształtowanie charakterystyki silnika (z uwzglednieniem powyzszych), potwierdzone wyniki na hamowni. Z reguły po poźniejszych modyfikacjach osprzętu strojenie mamy gratis lub za niewielkie pieniądze.
Wady - w zasadzie tylko jedna - cena.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
suchy oi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: suchy oi » pt lut 24, 2006 23:28

dzieki Corvax :pub: to sie nazywa profesjonalizm :grin: jeszcze tylko jesli ktos mi podal by ceny boxa,chipa i wirusa to bylbym baaaardzo wdzieczny.pozdro

[ Dodano: Pią Lut 24, 2006 23:02 ]
znalazlem taka stronke z cenami tuningu mocy.co powiecie o tym cenniku??co z tego zestawu jest godne zainteresowania?http://www.vtech.pl/ceny.html



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob lut 25, 2006 10:48

suchy oi, nie chce robic reklamy ani antyreklamy, ale powiem tylko, zebys sprawdzil rowniez oferty kilku innych firm :> jest w czym wybierac


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
suchy oi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: suchy oi » ndz lut 26, 2006 12:01

to jest akurat oferta firmy z mojego miasta i dlatego sie nia zainteresowalem.czyli rozumiem ze ceny sa wygorowane?a w jakich rozsadnych granicach mozna zalozyc chipa albo wirus??



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » ndz lut 26, 2006 12:03

suchy oi, najlepiej jakbys zadzwonil do kilku firm bo cenniki na stronach sa czesto nie do konca aktualne - czasem mozesz trafic na promocje na jakis typ samochodow


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » ndz lut 26, 2006 14:25

wirusa robia +/- 1500zł.



Awatar użytkownika
suchy oi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: suchy oi » ndz lut 26, 2006 22:40

ale przed modyfikacjami chyba najlepiej zmienic wtryski.najpierw zalozyc od 110 konnego(najlepsze AFN?)a dopiero pod te wtryski wirus?cholera to troche drogo poniewaz ktos sie tu chwalil ze kupil wtryski AFN i kosztowaly go ponad 900 zl plus wirus za 1500zl.ale za to minimum 30 koni wiecej i z 200NM w momencie obrotowym.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » ndz lut 26, 2006 23:44

Drogo, ale moim zdaniem warto... No chyba, ze ci nie zalezy na osiagach, ale jezeli chociaz odrobine troche lubisz sobie ostrzej pojezdzic to jak zrobisz taki zabieg wtryski + chip to bedziesz skakal ze szczescia :>


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » pn lut 27, 2006 01:57

Lopolek to zależy na jakie przyrosty mocy liczysz i zasobność twojego portfela. Jeśli zadowoli cię około 110 KM to wystarczy ingerencja w ECU silnika (Chip tuning). A jeśli chcesz więcej to odpuść sobie narazie wtryski i inne pierdółki tylko zacznij szukać nowszego jednopłytowego ECU silnika. Co do spalania (jeśli program jest zrobiony ok) i żywotności, twoja noga jest tu wyznacznikiem :) oraz to jak eksploatujesz swojego dieselka.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 179 gości