Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: Magik_20 » śr gru 29, 2010 15:58

Witam :)

Mam taki problem z moim mk3 (AAZ) otóż po przekręceniu kluczyka na desce rozdzielczej mryga kontrolka od świec żarowych. Przekaźnik od świec cyka, a prąd doplywa tylko do sterwonika świec żarowych nie wypływa dalej na świece co to moze byc za przyczyna?. Wymieniłem ten sterownik , w ogole nigdzie tego nie mogłem dostać w Radomiu, dopiero na ostatnim szrocie był. I pupa po załozeniu tego jest to samo, mało prawdopodobne zeby 2 były zepsute. :shock:
To sie stało jakoś na wieczór, jeździłem caly dzien samochodem i dopiero pod wieczor wsiadłem do niego przekręciłem kluczyk i zaczeło mi mrygac, ale odpalił- pewnie dlatego, ze byl ciepły. Bo nocy już nie niestety nie chciał ze mną gadac :otepienie:
Co to moze być jeszcze??

Proszę o pomoc :blush:


Golf forever :)

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: skkr_lodz » śr gru 29, 2010 16:11

podepnij swiece na krtko tzn przekrec zaplon na ok i kablem podlacz + na swiece z akumulatora i sprawdz czy odpali. Stawiam na przepalony bezpiecznik na scianie grodziowej na podszybiu (taka blaszka w czarnym plastikowym czyms). Jak odpali po podlaczeniu na krotko to musisz popatrzec na okablowanie od plyty z bezpiecznikami do samych swiec.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: Magik_20 » śr gru 29, 2010 16:18

Chodzi Ci o bezpieczniki w tym sterowniku co są w takim plastyku. Dwa bezpieczniki i jedna blaszka 50A Właśnie wszystkie są dobre :/


Golf forever :)

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: skkr_lodz » śr gru 29, 2010 16:48

OK To sprobuj podac na ta blaszke + z aku i czy grzeja sie swiece. Jezeli grzeja sie to trzeba sprawdzic okablowanie za przekaznikiem do tego bezpiecznika. Musisz wychwycic gdzie kabel zardzewial i nie daje pradu.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: Magik_20 » śr gru 29, 2010 17:04

Ale prąd dochodzi do tego sterownika tylko z niego nie wychodzi na świece. To po co mam dokładać napięcie z aku na ten bezpiecznik . A świece były wykręcane 2 i sprawdzane grzeją. Tyle juz siedze na tym internecie i nic :grrr:


Golf forever :)

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: skkr_lodz » śr gru 29, 2010 17:22

mowisz ze dochodzi do przekaznika ale dalej nie wychodzi, wiec trzeba wyeliminowac dziure w obwodzie. Dokladajac + do bezpiecznika bedziesz wiedzial ze za bezpiecznikiem obwod jest sprawny i ze musisz szukac miedzy przekaznikiem a bezpiecznikiem. w tej chwili nie wiesz czy winien jest przewod gdzies przy swiecach czy moze w kabinie za przekaznikiem


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: Magik_20 » śr gru 29, 2010 17:26

Zobaczymy co to wyjdzie z tego co mówisz :) dlaczego na stersownik mówisz "przekaźnik" przekaźniki to są wewnątrz samochodu, a pod maską z tymi 3bezpiecznikami jest sterownik świec żarowych .


Golf forever :)

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: skkr_lodz » śr gru 29, 2010 17:33

Jak przekrecasz kluczyk to napiecie idzie najpierw na sterownik (tu jest zczytana temperatura z czujnika i jezeli trzeba grzac swiece to idzie napiecie na przekaznik) , potem do przekaznika a z przekaznika przez bezpiecznik (blaszke) nad zbiorniczkiem plynu hamulcowego kablami na swiece. Wiec musimy sprecyzowac gdzie Ci dochodzi to napiecie. Bo juz nie wiem.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: Magik_20 » śr gru 29, 2010 17:38

Aha, spoko rozumiem :) Tylko powiedz mi jak mam to zrobić z tym przyłożeniem tego napięca + z akumulatora??
Jedna osoba ma dołozyć + z aku na tą blaszkę, a druga sporóbowac odpalic? czy tylko przekręcic kluczykiem na zapłon i nie uruchamiać silnika?


Golf forever :)

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: skkr_lodz » śr gru 29, 2010 17:45

mozesz to zrobic sam. przekrecasz zaplon tak zeby zapalily sie kontrolki, kablem (najlepiej grubym) dotykasz do + na aku i drugim koncem na listwe ze swiecami. Trzymasz 10-15 sekund i puszczasz i biegniesz do srodka i prubujesz odpalic silnik. Tak sprawdzasz ze swiece grzeja. I wlasciwie jak nie masz czasu to mozna tak jezdzic (ja tak robilem przez tydzien jak nie mialem czasu sie tym zajac). Potem eliminujesz kolejne mozliwe dziury w obwodzie, przykladajac plus w kolejne miejsca (na blaszke) by znalezc gdzie jest przerwa. U mnie sie okazalo ze za przekaznikiem "sparcial" kabel i musialem go wymienic


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: Magik_20 » śr gru 29, 2010 17:47

Spoko spoko , dzięki kolego za pomoc :) spróbujemy tak , zobaczymy co z tego wyjdzie :bajer:


Golf forever :)

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: Magik_20 » pt gru 31, 2010 12:29

I nic z tego kolego, przyłozenie prądu na listwe nic nie dało. Nie dochodzi prąd do pompy co to moze być za przeczyna? Pomóżcie :grrr:
Być moze immo przy pompie? bo takowy posiadam, był wymieniany w 2003 roku i już by się poddał?
Pomóżcie ludzie , już nie mam pomysłów :grrr:


Golf forever :)

_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: _model_ » pt gru 31, 2010 15:10

No to kolego albo immo, albo zawór na pompie padł. Spróbój ominąc immo i podepnij się plusem bezpośrednio pod zaworek na pompie. I zobacz czy wtedy Tobie zagada :) JAk zagada to albo immo padło na amen, albo wiązka gdzieś poszła i nie podaje prądu już do immo z sygnałem



Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Mrygająca kontrolka świec żarowych - nie odpala

Post autor: Magik_20 » pt gru 31, 2010 18:48

Oj nie koledzy :) nigdy byście nie powiedzieli, ze takie coś mogło mi unieruchomić samochód :P zadne immo i inne pierodoły xd
taki bezpiecznik 2,5 cm szeroki 80A wyadał sie dobry, ojciec go przelutował i samochod odpalił :)
Tyle kręcenia, a tutaj głupi bezpiecznik :)
Temat uważam za zamknięty, mam nadzieje, ze już będzie dobrze :)


Golf forever :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości