całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: matisim » wt gru 21, 2010 11:41

witam.
przejrzałem ten temat

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=299803" onclick="window.open(this.href);return false;


i przyszedł czas żeby przejrzeć mojego golfa od A do Z. logi itp zrobie tylko potrzebuje kogoś kto mnie przez to poprowadzi i stwierdzi co jest uwalone:)

Problem polega na słabym grzaniu. pierwsze co wymieniłem termostat na wahlera- było to jeszcze latem jak tem. osiągała max 70stopni. po wymianie było już lepiej ale na blacie ok 80. Teraz gdy mamy zimę po przejechaniu 15km do pracy z ogrzewaniem na 2biegu temp. czasem dojdzie do 70 przy ok -10stopni na dworze. pomyślałem że może dostałem już uwalony termostat i zrobiłem eksperyment- karton na cała chłodnice i jazda. Jeśli termo by puszczał to powinien szybciej sie nagrzać (teoretycznie) zrobiłem trase ok 35km a wskazówka nieco ponad 70stopni, ogrzewanie na 2biegu. wąż dolny zimny górny ciepły tylko przy krućcu a węże do nagrzewnicy ciepłe- nie gorące, można było je spokojnie trzymać ręką.

skoro kupiłem sobie kabel to warto by sprawdzić co i jak. Pamiętam że latem po wymianie termo sprawdziłem temp na vagu i po trasie 40km pokazywało ok 85stopni. czytałem też że termo mają rózne stopnie otwarcia ale nie pamiętam czy do tych silników akurat?

sądze że mam uwalony któryś z czujników temp.Jeśli ktoś napisze co po kolei sprawdzić będe wdzięczny....
Ostatnio zmieniony wt gru 21, 2010 11:46 przez matisim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek.

Post autor: Adamm » wt gru 21, 2010 11:45

a przez te 15 km dajesz mu troche gazu czy jedziesz jak emeryt?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: matisim » wt gru 21, 2010 11:47

teraz zimą niestety nie idzie jechać szybko z glebą -60 :jezor: ale nie jeżdżę z 1000obr/min na 4biegu. staram sie go utrzymywać w okolicach 1800/2000tys na 3 lub 4biegu.



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: don vittorio » wt gru 21, 2010 12:15

... i tak naprawdę nie wiem dlaczego diesle na bezpośrednim wtrysku tak słabo grzeją. Jedni mówią coś o sprawności, drudzy że konstrukcja (grube ścianki w dieslu) i słabo oddają ciepło do okładu chłodzenia (ogrzewania??), jeszcze inni że słaby wybuch w komorze bo mało paliwa jest dostarzczane do komory (dlatego są oszczędne). Niemniej jednak każdy, sprawny po ok 10 km jazdy powiniem być dogrzany i jak wtedy staniesz, to ogrzewanie może wychłodzić silnik.Czy to opel czy VW czy renault słabo grzeją zimą. Ale na to w naszych autach wpadli już Helmuty dawno temu montując różnego rodzaju dogrzewacze (świece w układzie, pseudo webasta itp). Pomysł z zakrywaniem chłodnicy nie jest za bardzo trafiony, bo co będzie jak staniesz w korku?
Na moje masz wszystko ok tylko że "ten typ tak ma". Skontroluj czy u Ciebie jest jakiś układ dogrzewania silnika i czy działa. Wskazania na szafie są mocno przybliżone i tylko vag powie w miarę dobrze jaki ciepły masz płyn. Jeździsz wolno, zimą na glebie, więc nie grzejesz silnika, to nie ma dziwne, że masz zimno. Czujniki na moje też ok, bo nie piszesz o kłopotach z odplaniem itp, a to ma związek bo jeśli czujnik przekłamie, to ECU poda za małą (za dużą dawkę), przestawi kąt i będą cyrki np z odpalaniem. Zresztą różnice byłyby większe a Tobie do umownych 90 brakuje niewiele... Sorry za małe OT na początku.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: matisim » wt gru 21, 2010 12:31

don vittorio pisze: Niemniej jednak każdy, sprawny po ok 10 km jazdy powiniem być dogrzany i jak wtedy staniesz, to ogrzewanie może wychłodzić silnik.Czy to opel czy VW czy renault słabo grzeją zimą.

mam porównanie z corsą B silnik 1.7D. tam jest bajka- nowa pompa i termo ciepło leci po 3/4km jazdy przy ok 2tys obr. po 6/7km jest pełne 90stopni a czy mam grzanie na 2 czy na 4 temp rośnie tak samo, u kumpla w ibizie z silnikiem 1.9D było tak samo, może poprostu zwykłe diesle tak dobrze grzeją a nasze tdi słabo....

z odpalaniem problemów nie ma- przy pierwszym mrozie odrazu wiedziałem że świece poszły, wymieniłem i pali na dotyk. kontrolka od świec długo się świeci czyli ten czujnik byłby sprawny. a możesz powiedzieć jak sprawdzić pozostałe? są chyba 3 w tym silniku tak? tylko nie wiem jakie bloki sprawdzić...


To zakrycie chłodnicy jak na moje oko pokazało że termostat mam sprawny, bo pokonując te same trasy z zasłonięta chłodnicą i bez zasłaniania temp praktycznie zachowywała sie tak samo. Teraz wiem że nie musze jej zakrywać bo karton tylko działa gdy termostat puszcza :) no i żadnych ukł dogrzewania nie mam.

jedno co mnie denerwuje to większe spalanie, średnio o jakieś 50km mniej niż latem po tankowaniu 10L. latem robiłem spokojnie 200 i więcej a teraz 150 i strach jechać dalej..



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: don vittorio » wt gru 21, 2010 12:58

No tak, w zimie będzie więcej palił zobacz temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=36015" onclick="window.open(this.href);return false; to zobaczysz jak innym podniosło się spalanie na zimę.
Czujniki temp : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 81&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozatym to: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=963230" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdybyś miał uwalony czujnik to w błędzch masz: 01039 - Coolant Temperature Sensor. Blok silnik i coolant temp - tam masz temperaturę wg vag.
Masz rację; "zwykłe" diesle grzeją lepiej. Napewno nie masz żadnego układu dogrzewania?? Większość ma...


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: DejaVu » wt gru 21, 2010 18:36

U mnie zwykły golas SDI po ok.5km. pokazuje 90* i tak trzyma cały czas , do pracy mam 25km. w jedną stronę i rzadko muszę nawet używać ogrzewania tylnej szyby,nigdy nie marznie , czasem co najwyżej zaparuje .U mnie jest podgrzewacz płynu i chyba działa - skoro dość szybko osiąga temperaturę.Mam zasłonięty dół chłodnicy,przykręciłem kawałek pleksi na kratkę pod rejestracją - ale dlatego żeby nie lazł mi tam śnieg-mieszkam na zadupiu i rzadko jest odśnieżana droga,wkurzało mnie to jak miałem przy chłodnicy pełno śniegu. :bigok:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: don vittorio » wt gru 21, 2010 22:05

Z tego wynika, że matisim, jednak naprawdę nie ma dogrzewania :crazy: i musi z tym żyć, że zimą DI słabo grzeje... Ja też nie mam (myślę tutaj świecach w krućcu z głowicy) i zeszłą zimę już cierpiałem. Za to teraz mam WEBASTO :food:. Jesteście pierwsi, którym się tym chwalę... :hmm: Ja przeżywałem takie same dylematy jak on; a to termostat a to myślalem nad podgrzewanymi tyłkami...


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: DejaVu » wt gru 21, 2010 22:11

Ile dałeś za webasto? sam zakładałeś? też mam zamiar to założyć.Pozdrawiam. :pub:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: don vittorio » wt gru 21, 2010 22:46

aaaaaaaaaa wiedziałem że sie ktoś zainteresuje. :chytry:
Więc tak:
Maszynkę kupiłem oczywiście używaną. Szukałem trochę na alledrogo, po szrotach w okolicy. W końcu przycisnęło na minus i zrobiłem się nerwowy. Zadzwoniłem do gościa z alledrogo, który miał coś takiego na sprzedaż, ale było już po aukcji, tyle że nie sprzedał i zapytałem czy ma to jeszcze. Powiedział, że nie, ale będzie miał i naprawi, skompletuje dla mnie zestaw wg moich wymagań. I tak stałem się właścicielem. Gość naprawdę z pojęciem w tym zakresie. Piec to Thermo Top Z z Vito. Służył jako dogrzewacz. Do tego pompka obiegowa, wiązka z przkaźnikiem, zegarek i pompka impulsowa paliwa. Całość 800 z jego kosztami wysyłki. Do szczęścia brakowało tylko węży i gniazdek na bezpieczniki + jescze coś (o tym później). Załatwiłem na szrocie i przystąpiłem do akcji samemu. Walka = 3 dni.
Piec zamontowałem w miejscu zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy (mam tutorial po niemiecku z serwisu Webasto; oni montują między akumulatorem a zbiorniczkiem wyrównawczym). Węże i cała reszta to już kwestia woli. Zasilanie jeszcze w fazie rozwoju (narazie prowizorka). Zbiornik do spryskiwaczy przełożyłem pod zderzak z przodu z prawej strony (są inne opcje) i tu potrzeba inny zbiornik na płyn (to ten +). Całość ze szrotu za 100. Czyli razem 900 + 3 dni + parę browców + trochę fajek.
Cała akcja ma tylko jedną wadę: mianowicie CZEMU TAK PÓŹNO!!!


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp p

Post autor: karol8114 » wt gru 21, 2010 22:52

don vittorio pisze: don vittorio
Zapodaj fotkę lub video :pub:



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: don vittorio » wt gru 21, 2010 23:02

OK. Za 2 tyg (sorry; Święta i Sylwek = wyjazd) postaram się zrobić nawet małą instrukcję z fotami, jako że temat na czasie. Polecam wszyskim z problemami niedogrzanych diesli.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: munior » śr gru 22, 2010 00:07

Webasto zaj....ta rzecz też mam ,jedyne skuteczne urządzenie do szybkiego zagrzania silnika w mrozy ,a co najważniejsze ,jeszcze przed odpaleniem. Zaimplantowałem sobie do mojego zetora również własnoręcznie ,bo jeżdże naprawdę krótkie odcinki po mieście ,a w mrozy taka jazda to zabójstwo z premedytacją dla tego silnika ,bo ciągle zimny .Po załozeniu webasto bajka :grin: Odpalane z pilota ,moc 3,3 KW,w ok.15 minut przed odpaleniem silnika ,podgrzewa płyn do ok.50 stopni ,zuzycie paliwa 0,4 l/h .Jakby ktoś chciał to mam jeszcze jeden komplet
Ostatnio zmieniony pt sty 14, 2011 17:05 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: fenestro00005 » śr gru 22, 2010 00:49

mam 1z i po 100km max 80stopni na blacie po butowaniu (postoi parę min i temp spada). Termostat nowy, dla pewności zasłoniłem chłodnicę i przestrzeń przed alternatorem i dalej to samo. Nie wiem jaka może być tego przyczyna. Nawiew ciepły na 2. W lato jest ok, dochodzi do 90 i tak stoi. Chyba te TDI tak mają.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 209 gości