Dlaczego ginie gaz???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bernard-B10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 10, 2010 18:32

Dlaczego ginie gaz???

Post autor: Bernard-B10 » sob gru 11, 2010 08:57

Witam. Mam golfa IV, 1998 r. 1.9 tdi, 90 KM. moim problemem w tym aucie jest to iż w czasie jazdy silnik wskakuje na 1200 obrotów, mruga kontrolka od świec świec żarowych, pedał gazu w ogóle nie reaguje a sterowanie z tempomatu jest do max prędkości. Czy ktoś mi może coś w tej sprawie doradzić ???



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Dlaczego ginie gaz???

Post autor: zyggy » sob gru 11, 2010 09:45

Padnięty pedał / potencjometr przy pedale gazu lub problem z wilgocią w module komputera sterującego albo jego uszkodzenie.


pzdr
zyggy

Bernard-B10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 10, 2010 18:32

Dlaczego ginie gaz???

Post autor: Bernard-B10 » sob gru 11, 2010 10:16

potencjometr był wymieniony(nic nie pomogło), mechanik dalej stwierdził, że to nastawnik pompy wtryskowej więc dałem ją do regeneracji skasowano mnie 550 zł i powiedzieli, że pompa była i jest dobra. Nadal mam ten sam problem dzieje mi się już tak od roku nieraz po przejechaniu 10 km, a nieraz 2-3 miesiące spokoju (zazwyczaj w lato) gdy gaz ginie pojawia się błąd Zablokowany moduł sterujący, błąd jest usuwany i znów na jakiś czas spokój. W końcu mechanik podejrzewa, że to komputer tak jak kolega podpowiada. Próbował założyć od 110KM ale nie dało rady wczytać imobilajzera zakupiłem komputer identyko jak mój w styczniu będę go zakładał, jak to nic nie da to pojęcia nie mam co to może być.



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Dlaczego ginie gaz???

Post autor: zyggy » sob gru 11, 2010 10:29

Kolega miał tak w Audi A6. Obroty wzrastały do 1200/min, nie reagował na pedał, winna była woda w obudowie komputera, a dokładniej zalane kable i jakieś uszkodzenia izolacji powodujące małe zwarcia. Niestety instalacje w tych rocznikach są bardzo dup.....te.


pzdr
zyggy

jarciu_T4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:19
Lokalizacja: łask

Dlaczego ginie gaz???

Post autor: jarciu_T4 » sob gru 11, 2010 10:55

o ile się nie myle to tam jest kostka między pedałem a ecu nie jest jednolita instalacja sprawdz ją na bank jest zielona od śniedzi.. moge pisać głupoty bo juz nie pamiętam czy to był passat czy golf ale wina była tam..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości