Szarpanie przy zmianie biegów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: kurczepieczone » śr gru 08, 2010 13:37

Przeszukałem forum, i nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie mój problem polega na tym, że kiedy jadę nieco dynamiczniej, to ułamek sekundy po zmianie biegu na wyższy wyraźnie odczuwalne jest szarpnięcie. Dzieje się tak nawet przy minimalnym odpuszczeniu pedału gazu podczas zmiany. Jeśli, zmieniając bieg, nie ujmę gazu problem nie występuje. Czasem zdarza się to nie przy zmianie biegu, kiedy silnik jest mocniej obciążony (np. przyspieszanie na 5 biegu pod stromą górkę, przy obrotach około 2,5-3 tys.) Poza tym, gdy silnik się mocno rozgrzeje, zmiana biegów na postoju (przy włączonym silniku) jest utrudniona. VAG nie wykazał nieprawidłowości, poduszki silnika i skrzyni są ok. Powoli kończy mi się prawy zewnętrzny przegub. Auto ma na liczniku 208 tys. km (prawdopodobnie przebieg jest prawdziwy). Czy może to być wina jakiegoś luzu na dwumasie?



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: xxxGlaDxxx » śr gru 08, 2010 16:08

Obrazek

Oto odpowiedź na twoje problemy ;) Na 99% masz do wymiany zestaw dwumas + sprzęgło ;)



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: kurczepieczone » śr gru 08, 2010 17:41

Tak czułem ;) Ale jeszce się wstrzymam z wymianą, aż mi się poletko kapuchy powiększy :grin:



Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: Bora_TDI » śr gru 08, 2010 17:45

Polecil bym Ci sprawdzic dzialanie czujnika pedalu sprzegla. Jak jest walniety to powoduje szarpanie przy zmianie biegow.
Aha mozesz sprawdzic to na VAG`u w blokach pomiarowych sterownika silnika, grupa 006, 4 pozycja, prawidlowo przy wlaczonym zaplonie powinno byc 000 bez wcisnietych zadnych pedalow, jak wcisniesz sprzeglo powinno byc 100.



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: kurczepieczone » śr gru 08, 2010 18:22

Bora_TDI pisze:Polecil bym Ci sprawdzic dzialanie czujnika pedalu sprzegla. Jak jest walniety to powoduje szarpanie przy zmianie biegow.
Aha mozesz sprawdzic to na VAG`u w blokach pomiarowych sterownika silnika, grupa 006, 4 pozycja, prawidlowo przy wlaczonym zaplonie powinno byc 000 bez wcisnietych zadnych pedalow, jak wcisniesz sprzeglo powinno byc 100.
Zrobię to jak tylko będę miał możliwość wpięcia się. Dzięki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości