Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » pt gru 03, 2010 23:12

Ponieważ walnął mi silnik a dokładnie w 2 cylindrze spotkał się tłok z zaworami, jestem zmuszony kupić sobie nowe te części. Mechanik krzyknął mi za nowy oryginalny tłok 1000zł a za zamiennik 500zł więc nie uśmiecha mi się kupować (oryginalnego). Na Allegro znalazłem używke do drugiego cylindra z korbowodem za 100zł i gościu tam twierdzi że w tych trzech silnikach są te same tłoki. Więc zanim go kupię wolę się upewnić że tak jest faktycznie. Tu jest link do tej oferty http://moto.allegro.pl/seat-leon-vw-gol ... 87551.html" onclick="window.open(this.href);return false;
W ASZ i ARL powinny być te same ale jak jest naprawde nie jestem pewien dlatego proszę Was o pomoc w tej sprawie czy ten tłok z tej oferty będzie napewno pasował do mojego silnika.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
borat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 19:26
Lokalizacja: radom

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: borat » pt gru 03, 2010 23:31

inne są,mogą się różnić wagą samego tłoka,szersza korba większe fi panewki.kup takie jak masz i nie kombinuj



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: xxxGlaDxxx » pt gru 03, 2010 23:39

Nie lepiej ci kupić cały kompletny silnik, a nie świrować z wymianą tłoków itd. ? Taniej cie to wyjdzie, a części które zostaną typu turbo, chłodnica, ic itd. możesz sprzedać.



TDiesel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 23:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: TDiesel » sob gru 04, 2010 00:48

Detektor pisze:Ponieważ walnął mi silnik a dokładnie w 2 cylindrze spotkał się tłok z zaworami
A co się stało jeśli mogę wiedzieć? Pasek rozrządu strzelił czy coś innego?



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Fahoo » sob gru 04, 2010 12:17

TDiesel, ty nie bądź sensat stała sie nie miła rzecz wiec trzeba pomoc a nie bić piane

Detektor, daj na pw do mnie jaki masz silnik itp postaram sie pomoc
ale przewaznie tłoki bedą w kpl po 4szt chyba ze moj dostawca ma inaczej


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » sob gru 04, 2010 12:46

borat pisze:inne są,mogą się różnić wagą samego tłoka,szersza korba większe fi panewki.kup takie jak masz i nie kombinuj
borat skoro tak mówisz to nie będę kombinował, będą nowe części ale zamiennik.
xxxGlaDxxx pisze:Nie lepiej ci kupić cały kompletny silnik, a nie świrować z wymianą tłoków itd. ? Taniej cie to wyjdzie, a części które zostaną typu turbo, chłodnica, ic itd. możesz sprzedać.
xxxGlaDxxx nie stać mnie na kupno całego kompletnego silnika, ceny samego słupka wachają się od 2tyś. do 3,7tyś. to ile musi kosztować cały silnik ? Na szroty za 1,2tyś nawet nie zwracałem uwagi. Po za tym, taniej mnie to nie wyjdzie bo już liczyłem. Warsztat w którym naprawiam auto krzyknął mi za naprawe auta 4tyś., powiedzmy,że kupuję silnik za 2,2 lub 2,3 bo tak mniej więcej chodzą + wyjęcie starego i włożenie nowego a co się z tym wiąże przekładka całego osprzętu z jednego do drugiego to koszt około 700zł, do tego kupując używany silnik nie masz nigdy pewności jakiego on jest pochodzenia i w jakim jest dokładnie stanie więc na dzieńdobry na wszelki wypadek muszę wymienić cały kompletny rozrząd dla mojego świętego spokoju a to jest koszt około 1tyś., dodaj sobie to wszystko razem i będziesz miał koszt około 4tyś. zł ( weż pod uwagę,że mieszkam w Warszawie a tu cennik usług będzie wyższy niż w innych rejonach kraju)
Robiąc swój silnik od podstaw przynajmniej mam pewność czym jeżdzę biorąc jeszcze pod uwagę to że jeżdzę tym autem od 1,5 roku i wiele rzeczy już sobie w nim porobiłem a kupując używkę nigdy nic nie wiadomo kiedy i co Ci tam walnie bo poprostu nic o nim nie wiesz a w zapewnienia handlarzy to ja nie wierze.
TDiesel pisze:
Detektor pisze:Ponieważ walnął mi silnik a dokładnie w 2 cylindrze spotkał się tłok z zaworami
A co się stało jeśli mogę wiedzieć? Pasek rozrządu strzelił czy coś innego?
Walnął mi zawór ssący którego część przyblokowała zawór wydechowy no i chciał nie chciał tłok przywalił w obydwa zawory i silnik kaput.
Ostatnio zmieniony sob gru 04, 2010 13:44 przez Detektor, łącznie zmieniany 1 raz.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: guziolek » sob gru 04, 2010 13:05

Detektor pisze: borat skoro tak mówisz to nie będę kombinował, będą nowe części ale zamiennik.
Kolego a nie lepiej kupić używany tłok, tylko właśnie do takiego silnika jak masz, nie ma nic na aledrogo? Zamiennik w takim miejscu to też chyba szału nie robi jeśli chodzi o jego jakość?



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » sob gru 04, 2010 13:20

guziolek pisze:
Detektor pisze: borat skoro tak mówisz to nie będę kombinował, będą nowe części ale zamiennik.
Kolego a nie lepiej kupić używany tłok, tylko właśnie do takiego silnika jak masz, nie ma nic na aledrogo? Zamiennik w takim miejscu to też chyba szału nie robi jeśli chodzi o jego jakość?
Niestety na dzień dzisiejszy na Aledrogo nikt nie ma tego tłoku do mojego silnika.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: xxxGlaDxxx » sob gru 04, 2010 13:41

Detektor, skoro tak sądzisz że wyjdzie cie to mniej i będziesz pewny tego co zrobiłeś to życzę ci powodzenia :bigok: Oby ci sie nie psuło i żebys trafił na zmyślnego mechanika a nie kowala któremu nawet kosy do klepania się nie powinno dać. Ja się naciąłem na remoncie silnika, po czym za rok wymieniłem słupek i do dziś jest wszystko idealnie.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » sob gru 04, 2010 14:05

xxxGlaDxxx pisze:Detektor, skoro tak sądzisz że wyjdzie cie to mniej i będziesz pewny tego co zrobiłeś to życzę ci powodzenia :bigok: Oby ci sie nie psuło i żebys trafił na zmyślnego mechanika a nie kowala któremu nawet kosy do klepania się nie powinno dać. Ja się naciąłem na remoncie silnika, po czym za rok wymieniłem słupek i do dziś jest wszystko idealnie.
xxxGlaDxxx ja nie napisałem że mnie to wyjdzie taniej tylko koszty w jednym i drugim przypadku są podobne a skoro mają być podobne to wolę zostać przy swoim silniku który już znam i do którego znowu dojdzie kilka nowych elementów. Chciałbym w przyszłości wgrać mu program i przy okazji wzmocnić sprzęgło ale żeby to zrobić chciałbym mieć pewność że mój silnik jest naprawde zdrowy. Ponieważ spotkała mnie taka historia i mój silnik będzie rozbierany na części pierwsze i wymieniane będzie wszystko co potrzebne bo taką decyzję już podjąłem, łącznie z kontrolą panewek korbowodowych to będę z czystym sumieniem mógł przystąpić do modyfikacji mojego auta a wstawiając używkę nie mam żadnej gwarancji (prócz rozruchowej) co tam w środku się dzieje. Jeśli chodzi o mechanika to mam zaufanego u którego leczę auto od samego początku i zawsze robili mi wszystko bardzo solidnie a ja byłem zawsze zadowolony z ich usług.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: evolution » sob gru 04, 2010 19:11

Detektor, jesli moge cos powiedziec to wbledzie jestes...
koszt remontu nawet jakbys wsadzil jeden tlok z gorka przejda 5 kpln
po takiej akcji w dupe dostal korbowod,nalezy sie jego wymiana,bomotorszybciej sie pozniej skonczy niz sie spodziewasz... jednej korby nowej nie kupisz tylko caly set bo sa wazone co do pol grama
tlok... nie wiem czy masz swiadomosc ze tlok tez jest z setem,chodzi o dwa jego podstawowe wymiary, masa i wysokosc... wiec zmiana tylkojednego tlokamoze wywolac skutek taki ze bedziesz mial na tym cylindrze za mala kompreche bo bedzie za niski,lub bedziesz mial 3 cylindry z mala komprecha bo uszczelke musisz dobrac do najwyzszego tloka, do tego sruby panewki i dziesiatki mniej waznych ale i tak kosztownych czesci...
odpusc sobie taka rzezbe sznurkiem.. jak chcesz tanio szukaj slupka
chcesz dobrze szukaj slupka, chcesz wgrac mu wirusa, tym bardziej szukaj slupka lub rob porzadny remont


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » sob gru 04, 2010 20:27

evolution pisze:Detektor, jesli moge cos powiedziec to wbledzie jestes...
koszt remontu nawet jakbys wsadzil jeden tlok z gorka przejda 5 kpln
po takiej akcji w dupe dostal korbowod,nalezy sie jego wymiana,bomotorszybciej sie pozniej skonczy niz sie spodziewasz... jednej korby nowej nie kupisz tylko caly set bo sa wazone co do pol grama
tlok... nie wiem czy masz swiadomosc ze tlok tez jest z setem,chodzi o dwa jego podstawowe wymiary, masa i wysokosc... wiec zmiana tylkojednego tlokamoze wywolac skutek taki ze bedziesz mial na tym cylindrze za mala kompreche bo bedzie za niski,lub bedziesz mial 3 cylindry z mala komprecha bo uszczelke musisz dobrac do najwyzszego tloka, do tego sruby panewki i dziesiatki mniej waznych ale i tak kosztownych czesci...
odpusc sobie taka rzezbe sznurkiem.. jak chcesz tanio szukaj slupka
chcesz dobrze szukaj slupka, chcesz wgrac mu wirusa, tym bardziej szukaj slupka lub rob porzadny remont
kolego evolution ja sobie zdaję z tego sprawę ponieważ te 4tyś. o których wspomniałem to jest minimalna suma jaką policzył mi mechanik na biegu a przecież wiadomo, że w trakcie prac remontowych mogą wyjść nowe rzeczy których teraz gołym okiem nie widać i koszt naprawy auta automatycznie pójdzie do góry. Jeśli chodzi o wał to został już zdiagnozowany i już dostałem informacje że jest cały i zdrowy i tego elementu regenerować czy wymieniać nie muszę. Jeśli chodzi o tłok to mój mechanik ma dojście i ma możliwość kupienia jednego tłoka a remont i tak będzie wykonany porządnie a to co ja tu wypisuję na forum to są tylko moje przemyślenia i kombinacje, jeśli będę żle kombinował to mój mechanik i tak mnie o tym poinformuje i uświadomi że daną rzecz trzeba wykonać tak a nie inaczej a ja się na to zgodzę nawet jeśli miałbym zapłacić za ten remont 6tyś.zł. No a tak wogóle to ja nie potrzebuję nowej korby bo ta co mam jest cała i zdrowa,ja potrzebuję nowego tłoka więc korba prawdopodobnie zostanie stara no chyba że znowu żle kombinuje bo mechanik zakupi nowy tłok z nową korbą. Mechanik okreslił mi tak w skrócie co i jak musi być zrobione a ja jedynie próbuje szukać taniej części żeby zaoszczędzić. Po to tutaj do Was piszę żebyście mnie uświadomili czy dobrze sobie kombinuję a mechanik i tak zrobi to tak jak powinno być zrobione a ja nie zamierzam jemu mieszać w pracy po za tym że jeśli będę mógł to dostarczę mu tańsze części jeśli będę miał tylko taką możliwość, to tak na przykładzie tego tłoku ale jeśli jest tak jak mówicie to nie będę nic mieszał.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: evolution » sob gru 04, 2010 20:49

ja to wszystko rozumiem, ale nie skumales jednej podstawowej sprawy,,, nigdy jeden tlok i nigdy jeden korbowod,tojest bledne myslenie powodujace problemy wiec musisz myslec o setach ( po 4 szt)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » sob gru 04, 2010 20:54

evolution pisze:ja to wszystko rozumiem, ale nie skumales jednej podstawowej sprawy,,, nigdy jeden tlok i nigdy jeden korbowod,tojest bledne myslenie powodujace problemy wiec musisz myslec o setach ( po 4 szt)
a to chyba że tak, po niedzieli porozmawiam ze swoim mechanikiem na ten temat i jeśli on mi to potwierdzi że jest tak jak mówisz to naprawde będę musiał pomyśleć o nowym słupku. Jeśli zaś będzie innego zdania to będzie mi musiał to porządnie zaargumentować żeby mnie do tego przekonać. Jak będę już po rozmowie z nim i on powie coś zupełnie innego od Ciebie to napiszę do Ciebie i przekaże Ci to co on mi powie.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości