golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: kamilo22 » sob lis 27, 2010 16:51

Witam dziś rano przejechałem ok 1km zatrzymałem się przed rondem wrzuciłem 1bieg chce ruszyć i klapa auto zgasło i nie chce zapalić rozrusznik kręci paliwo podaje, ale nie chce zapalić sprawdziłem bezpieczniki są ok odkręciłem rurki metalowe co idą do wtrysków i paliwo dochodzi (tylko tu pytanie czy to paliwo ma być pod ciśnieniem jakimś większym czy nie) kontrolka od świec żarowych się zapala i słychac jak przekaźnik cyknie, podpiołem vag`a i zero błędów a auto nadal nie zapala wie ktoś może co się stało przedtem nie miałem znim problemów oleje i filtry na czas wymieniane a nawet wcześniej tylko tankować i jeździć a teraz??? Dodam że turbina była regenerowana wiec oleju nie puszcza odsunołem trochę obudowę od rozrządu i wyglada pasek na ok co mam jeszcze sprawdzić



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: Rafał 21 » sob lis 27, 2010 17:57

kamilo22 pisze:ale nie chce zapalić sprawdziłem bezpieczniki są ok
Sprawdź przekaxnik 109 lub przelutuj go


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
bombelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 14:09
Lokalizacja: KOS/SZY

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: bombelek » sob lis 27, 2010 18:00

kamilo22, sprawdź klapę gaszącą czy nie jest w pozycji zamkniętej... Jeżeli kontrolka od świec żarowych się zapala i gaśnie to przekaźnik 109 zostawiłbym w spokoju ;)



kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: kamilo22 » sob lis 27, 2010 18:59

sprawdzałem tą gruszke co wychodzi z tej klapy i porusza się swobodnie co do przekaźnika wydaje mi się ok bo na vag`u zrobiłem test wyjść i było słychać cykanie tego przekaźnika a dwa to po przekręceniu kluczyka zaświeca się kontrolka świec po czym gaśnie i po kilkunastu sekundach cyknie przekaźnik.



Awatar użytkownika
bombelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 14:09
Lokalizacja: KOS/SZY

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: bombelek » sob lis 27, 2010 19:24

kamilo22, to sprawdź sobie jeszcze czy do zaworku "start/stop" na pompie wtryskowej dochodzi napięcie - biorąc pod uwagę, że przekaźnik 109 jest sprawny to powinien tam być stały plus po przekręceniu stacyjki. Ewentualnie spróbuj go przeczyścić. W rurkach od wtrysków paliwo ma być pod ciśnieniem. Pod vagiem możesz sprawdzić jeszcze napięcie na nastawniku pompy. Ustawienie rorządu również wypadałoby sprawdzić.



kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: kamilo22 » sob lis 27, 2010 20:38

pod ciśnieniem tzn bo różnie się mówi jedni mówią że ma z rurki lecieć ropa (ma wystrzelić ciecz) a inni znowu że się leje że przy zapaleniu nie ma zbyt wielkiego ciśnienia. A ten zaworek gdzie dokladnie jest na pompie

P.s a co do tej pompy to skoro paliwo dochodzi do rurek to moze być cos nie tak z nią??
zastanawiam się jeszcze nad klapą gaszacą bo w sumie ją recznie ruszałem a nie widziałem czy przy przekręceniu kluczyka ją podnosi na jakiej mniej wiecej zasadzie ją podnosi z czego idzie podciśnienie sterujące?? -pytam żebym miał pare tematów jak znów bede zaglądał bo autko stoi pod blokiem a pogoda nie jest sprzyjająca teraz:/



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: Łuki_79 » sob lis 27, 2010 20:45

kamilo22 pisze:A ten zaworek gdzie dokladnie jest na pompie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3385962" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

Re: golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: kamilo22 » sob lis 27, 2010 22:05

Łuki_79 pisze:
kamilo22 pisze:A ten zaworek gdzie dokladnie jest na pompie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3385962" onclick="window.open(this.href);return false;

ps Łuki_79 wszystko niby ok ale tam kontrolka od świec się nie zaświecała im a mi się zaświeca i mało tego po kilkunastu sekundach przekaźnik odbija. Ale jutro sprawdze to trzeba wszystko sprawdzić oby tylko śniegiem nie sypało :/



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: Rafał 21 » ndz lis 28, 2010 09:49

kamilo22 pisze: mało tego po kilkunastu sekundach przekaźnik odbija.
kamilo22, kolego nie sugeruj sie odbijaniem przekaźnika! Tobie odbija przekaxnik 103 od grzania świec . Tak jak napisał kol.bombelek, Jezeli masz sprawny przekaxnik 109 to na elektrozaworze pompy N109 powinno byc napięcie . Jak go nie ma to robisz to jak jest podane w linku powyżej napisane i pokazane przez kol.Sztomel, Ale wydaje mi sie ze masz coś z zapowietrzeniem ukłądu


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: kamilo22 » ndz lis 28, 2010 10:26

Też myślałem że mam zapowietrzony układ lub że nie podaje paliwa i tak jak wcześniej wspomniałem poodkręcałem rurki od wtrysków i krecili mi aż podejdzie ropa sprawdze na krótko tą pompe bo objawy wskazują na przekaźnik ale nie do końca znów ( bo podobno nie powinna się zaświecać spiralka od świec) załatwie kable żeby aku podładować i bede działał coś pod blokiem bo to pewnie jakać pierdoła bedzie:( a



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: Rafał 21 » ndz lis 28, 2010 11:15

kamilo22 pisze:bede działał coś pod blokiem
Znam to! kiedyś borykaliśmy sie bez garażu, aż strach pomyśleć co by było gdyby sie zapowietrzył, lub wytraciła parafina gdy byłem na Sylwku w górach było 30*mrozu :lol: :lol: Auto bylo zasypane po koła .Ale to inna marka podgrzewacze oleju , Webasto . Niestety nie wszystkie VW maja to wyposażenie seryjnie , a indywidualny montaż to kupę kasy . Jak sie ociepli trochę podepnij bańkę na krótko i spróbuj pokręcić ,gdyby zawór odciął paliwo to nie powinno go być na przewodach wysokiego ciśnienia ,wcześniej posprawdzaj wszystkie wtyki itp . Trzymam kciuki :bigok:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: kamilo22 » ndz lis 28, 2010 16:49

witam dzięki za pomoc problem rozwiązany pomogła podmiana przekaźnika 109 tylko ze dałem 109 ale wiekszy jest nie wiem czy ma to znaczenie?? W innych tematach użytkownicy vw tez borykali się z tym problemem tylko że im się nie zaświecały świeczki pompa nie podawała. Ja podpiołem pompke na krótko ale też nie chciała zagadać dopiero po wymianie przekaźnika było ewidentnie słychać że silnik już inaczej kręci aż wkoncu odpalił jeszcze raz dzięki za pomoc

temat mozna zamknąć



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: Rafał 21 » ndz lis 28, 2010 19:13

kamilo22 pisze:podmiana przekaźnika 109 tylko
No to :bigok: :bigok: tak jak ci napisałem w pierwszym poście przelutuj ten stary i będziesz miał zapas .Ja zawsze wożę ze sobą ten przekaźnik, filtr paliwa ,i czujnik obrotów. miernik i kawałek kabla :lol:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

golf IV TDI 110 AHF zgasł i nie chce zapalić

Post autor: kamilo22 » ndz lis 28, 2010 19:23

czujnik obrotów chodzi od abs czy który



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości