wywala olejem prwadopobnie podstawa bagnetu ;/

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

wywala olejem prwadopobnie podstawa bagnetu ;/

Post autor: rybaka669 » sob lis 27, 2010 11:50

witam zauwazylem ostatnio ze w okolicy bagnetu przy łączeniu z silnikiem na wysokości 10cm wycieka olej caly dolna czesc silnika jest uwalona. widać również ślady oleju w okolicach wlewu oleju minimalne.Od razu na myśl przyszła mi odma wiec ja odpiąłem to ustrosjtwo na pokrywie silnika przypominające grzybka to chyba to?? i wężyk który idze do dolotu powietrza. widać ze jest tam troche oleju a raczej same slady po oprach. nie był zablokowany ani nie było żadnej białej mazi spod korka wlewu. czy na bagnecie wystepuje jakis oring? u jego mocowania?jak ewentuanie wyjac ten bagnet?wiecie moze dlaczego puszcza mi tamtędy olej?? i co zrobić aby sytuacja nie miała nigdy więcej miejsca??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ohiorafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 14:46

wywala olejem prwadopobnie podstawa bagnetu ;/

Post autor: ohiorafal » sob lis 27, 2010 13:39

żadnego uszczelnienia od strony wlotu do silnika nie ma, on po prostu ciężko tam wchodzi, na taki jakby zatrzask.
Ostatnio mi się ułamał i kupiłem nowy.
Jeśli twoja obudowa od bagnetu wchodzi ciężko(tzn trzeba mocniej docisnąć od góry aby ją wsadzić) to rurka jest ok a problem leży gdzie indziej. A jesli nie to wymień rurkę- na allegro o wiele taniej niż w sklepie!!


Obrazek

Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

wywala olejem prwadopobnie podstawa bagnetu ;/

Post autor: rybaka669 » sob lis 27, 2010 14:13

a wiesz moze jak wyjac tę rurkę od bagnetu? sprawdzilbym czyy ona gdzies u podstawy nie jest uwalona moze cos pelo i wywala olej no nie wiem sam czekam na opinie ekspertów



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości