Dziwne zachowanie silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika

Post autor: mara_010 » pt lis 05, 2010 11:24

Witam.
Mam mały problem z samochodem. Otoż jak jakę stałą predkoscią np na 3 i 4 biegu obroty trzymam tak mniejwiecej ok 2000 to samochod tak dziwnie sie trzesie, tak jakbym jechał po jakich malutkich gorkach. Gdy przyspiesze to problem znika i jedzie sie normalnie. od czego to moze byc?
Wszytskie filtry zmieniane przy wymianie oleju ok 3 tyg temu. Te zjawisko wystepuje juz ok 2 miesiecy i teraz zaleczelo mnie to troche drażnic.
Poproszę o jakieś rady badz jakies informacje co mozna przypatrzec itp.
Moze u kogos też tak sie dzieje?


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika

Post autor: t0mal » pt lis 05, 2010 11:41

Przegub wewnętrzny nie ma luzu?



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Dziwne zachowanie silnika

Post autor: DaroD » pt lis 05, 2010 13:42

Przeciw waga na półośce sie nie oderwała?



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika

Post autor: mara_010 » pt lis 05, 2010 15:04

a tego to nawet nie sprawdzałem jak to wyglada??
ale czy to mozliwe bybyło ze przy 2000 obrotow drga a potem jak sa wyzsze to nie??


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Dziwne zachowanie silnika

Post autor: ciachotdi » pt lis 05, 2010 15:26

wszystko zależy od predkości jeżeli się toczysz samochód inaczej się zachowuje jeżeli jedziesz szybciej tez inaczej się zachowuje. bardzo możliwe
DaroD pisze:Przeciw waga na półośce sie nie oderwała?

Inaczej nazywana <tłumik drgań> poniewaz problem wystepuje w pewnym zakresie predkości.



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Re: Dziwne zachowanie silnika

Post autor: DaroD » pt lis 05, 2010 16:04

mara_010 pisze:a tego to nawet nie sprawdzałem jak to wyglada??
Takie gumowe cos na dluzszej polosi.



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika

Post autor: mara_010 » pt lis 05, 2010 21:15

u mnie chyba wogole tgo nie ma


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Re: Dziwne zachowanie silnika

Post autor: DaroD » sob lis 06, 2010 11:45

mara_010 pisze:u mnie chyba wogole tgo nie ma
W sumie to powinno tam byc, moze zle patrzyles. To znajduje sie na 3/5 dlugosciu dluzszej poloski w kierunku mechanizmu roznicowemu (skrzyni) patrzac bez kanalu musial bys na maxa skrecic kolami w lewo i wtedy pod prawym nadkolem powinno byc widoczne, taki gomowy walec. Albo jak pisales ze problem pojawil sie dwa miechy temu to moze wlasnie odpadlo. A tak na wszelki wypadek sprawc dokrecenie nakretek na piastach, moze delikatnie sie ktoras poluzowala i tez badzie przenosic drgania w pewnym zakresie(bo lozysko to raczej caly czas z przodu bylo by czuc, nasilalo by sie wmiare przyspieszania) przy dokrecaniu trza uzyc sily, Ja u siebie po wymianie lozysk dokrecilem niby na maksa i tez mi troche drgalo a po uzyciu klucza dynamometrycznego przekrecilem o dobre 3/4 obrotu i problem zniknol. posprawdzaj to moze pomoze a jak nie to bedziemy szukac dalej



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika

Post autor: mara_010 » ndz lis 07, 2010 21:30

teraz jeszcze docodzi to ze coraz glosniej pracuje silnik


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Awatar użytkownika
raf-gog
RAFI
RAFI
Posty: 388
Rejestracja: śr paź 22, 2008 14:25
Lokalizacja: Kamienna Góra/Wrocław
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika

Post autor: raf-gog » ndz lis 07, 2010 22:19

MIałem podobnie w 1,6TD, najpierw lekko cos tam stuakalo jak jechalem stala predkoscia albo bez gazu to nic, pozniej coraz bardziej sie to nasilalo, az przegu wewnetrzny powiedzial papapa:)


:dol: :dol: :dol:
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2903078#2903078][img]http://img59.imageshack.us/img59/7623/buzik.jpg[/img][/url]

luxbumbum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 19, 2010 19:14
Lokalizacja: konin

Re: Dziwne zachowanie silnika

Post autor: luxbumbum » sob lis 13, 2010 10:17

Witam , mam bardzo podobny problem i nie moge znalezc odpowiedzi . Mianowicie gdy odpale z rana wszystko jest ok , wyciagam ssanie (1.6td) odpalam czekam chwilke i jade . Nic sie nie dzieje nie szarpie , normalnie jedzie . Wszystko sie zaczyna jak dostanie temp. na biegu jalowym trzesie silnikiem jak i cala buda i ukaldem wydechowym a jak jade to na kazdym biegu oprucz 1 (tam nic nie czuc) zaczyna trzasc buda przy przyspieszaniu . powoedzmy od 2000 do 3000 obr powyzej telepotanie zanika. Mysle sobie przeg.wew ale dlaczego nie telepocze na zimnym , tez by to bylo przeciez . Mysle sobie poduszki pod silnikiem ale na zimnym tez by sie odzywaly . Zostal silnik i napewno cos z nim nie tak > Moje pytanie czego sa to objawy skoro na zimnym jedzie ok a dostanie temp i zaczyna dosc powaznie swirowac , oleju nie pali a cisnienie na cylindrach mam <<ladne>> bym powiedzial bo 31,33,32,33. Co jest nie tak??? Niech jakis mily kolega naprowadzi mnie bo pozostanie wymiana silnika . Mam druga taka jette 1.6td na czesci ktora mi dobrze jezdzila ale podloga odmowila , dach przeciekal , wiec kupilem druga, takze czesci sa . Bardzo bym prosil o jakas porade. |Pozdrawaim



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Dziwne zachowanie silnika

Post autor: ciachotdi » sob lis 13, 2010 13:26

sprawdź czy koło pasowe nie lata na boki <opisane objawy zmierzają ku temu> :bigok:

wyrobione kolo zębate na wale, miałem podobny przypadek, raz ładnie chodził, a raz nie. Pali od strzała ??? czy raczej nie (przez to mógl się przestawić kąt wtrysku)



luxbumbum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 19, 2010 19:14
Lokalizacja: konin

Re: Dziwne zachowanie silnika

Post autor: luxbumbum » sob lis 13, 2010 14:00

W sumie od strzala nie , 1-2 sec pokrece , zatelepocze i chodzi , i czy ssanko wyciagne czy wsune chodzi rowniutko ale jak go odpale i przegazuje delikatnie to jakby na 2700 lekko go przerwalo a dalej jest luz , przejade 1 km wstawaim na luz i sprawdzam juz tego nie ma , kolo pasowe chodzi rowniutko (jesli to jest to podwujne co napedza paski od pompy i wspom.) , juz teraz nie wiem , co proponujesz ???



luxbumbum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 19, 2010 19:14
Lokalizacja: konin

Re: Dziwne zachowanie silnika

Post autor: luxbumbum » sob lis 13, 2010 19:30

Caly czas studjuje forum i doszedlem do wniosku ze moze cos z rozrzadem jest lub katem wtrysku , zauwazylem ze slychac dziwne stuki w okolicy zaworow no i en dziwny klekot polaczony z niezbyt dobrym odpalaniem i bialym dymkiem podczas pierwszego rozruchu ,. Ile moze kosztowac ustawienie rozrzadu oraz kata wtrysku ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości