olej w wężach turbiny (1.9TDI)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: tomko91 » czw paź 28, 2010 19:36

Kiedy zdejmę opaski z węży i włożę tam palec to czuje ze jest slisko od oleju ale palec wyjmę tylko delikatnie śliski bez nawet śladu koloru oleju ale gdzieś na kolankach gdzie plastikowy wąż łączy się z gumowym gdzie jest miejsce na to żeby olej się zbierał to już pewną ilość na palcu mam trochę go tam jest nie wiem czy to bardzo źle?? co dzieje się z intercooler-em?? bo do niego ten olej spływa. proszę o poradę i potraktowanie mnie poważnie choć może ten post nie jest zbyt fachowy :D to Mk3 silnik 1Z. z góry dzięki :grin:


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: munior » czw paź 28, 2010 19:49

tomko91 pisze:Kiedy zdejmę opaski z węży i włożę tam palec to czuje ze jest slisko od oleju ale palec wyjmę tylko delikatnie śliski bez nawet śladu koloru oleju ale gdzieś na kolankach gdzie plastikowy wąż łączy się z gumowym gdzie jest miejsce na to żeby olej się zbierał to już pewną ilość na palcu mam trochę go tam jest nie wiem czy to bardzo źle?? co dzieje się z intercooler-em?? bo do niego ten olej spływa. proszę o poradę i potraktowanie mnie poważnie choć może ten post nie jest zbyt fachowy
Film olejowy w przewodach dolotu to nic nadzwyczajniego, tak jest praktycznie w każdym silniku po jakimś tam przebiegu ,nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: italiano_83 » czw paź 28, 2010 19:52

Olej w układzie dolotowym "zawsze" jest- trochę puszcza sobie turbosprężarka, trochę z odmy i ten olej osiada w najniższym punkcie układu dolotowego, czyli Intercooler :grin: Pytanie ile tego oleju tam jest - śladowe ilości to norma, ale jak się wyleje tego dużo z IC to trzeba skontrolować odmę i turbo.
Dużo oleju ubywa od wymiany do wymiany ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: tomko91 » czw paź 28, 2010 19:54

wiesz kolego dbam o to autko bardzo i takie sprawy trochę mnie martwią nie wiem jaka ilość tego oleju tam może się pojawiać mam nadzieję że nie będzie go więcej... a auto słabnie od tego?? bo to świadczy o nieszczelności??? ale trochę mnie uspokoiłeś dzięki :grin: a przebieg to 220tyś


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Bigbendix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 06, 2010 22:26
Lokalizacja: Rosko

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: Bigbendix » czw paź 28, 2010 20:11

zgadzam sie z opinią kolegów! autko na pewno od tego nie słabnie! Znajdziesz to w kazdym dieslu. Sprawdz czy ubywa olej z silnika. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: tomko91 » czw paź 28, 2010 20:20

wcale nie ubywa oleju patrząc na bagnet bo do wymiany to jeszcze pewnie miesiąc jazdy mi został mniej więcej...jak to wszystko (znaczy dolot) wyjmę to oleju z niego nigdzie nie wyleje trochę go tam gdzieś jest ze palec moge wyjąć trochę w oleju umazany. IC nie sciągałem zeby spróbować wylać z niego olej. kompletnie nie wiem jak się upewnic czy wszystko jest ok


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: tomko91 » czw paź 28, 2010 20:24

olej w rurach i wężach nie pływa na ściankach prawie go nie ma trochę jest na że tak powiem dnie rury. Pod maską jest idealnie sucho 0 zycieków po dolocie turba też nic nie widac silnik błyszczy ale trochę mnie zmartwiło tylko to co zobaczyłem właśnie w tym dolocie


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: Haki » czw paź 28, 2010 20:25

Napisali przecież koledzy --- oleju w aucie nie ubywa ... jest stan od wymiany do wymiany - więc nie szukaj problemów na siłę ..


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: tomko91 » czw paź 28, 2010 20:47

panowie nie złośćcie się... włąśnie byłem to wykręcić i na kolankach jest mokro tam gdzie olej może sie zbierać palec mokry jak wytarłem w jednym miejscu


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: Haki » czw paź 28, 2010 20:54

Tam zawsze tak będzie kolego ... gorzej gdyby się lało ... :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: tomko91 » czw paź 28, 2010 21:01

lać sie niby nie leje bede to obserwował i jak coś to będę pisał. jeszcze jedno pytanko a z jakich powodów może się to pogarszać?? bo nie wiem czy np od wysokich obrotów czy może sie cos tam z uszczelniaczy wyrabia jak to wygląda z góry dzieki i już zamykamy temat :D


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: Łuki_79 » czw paź 28, 2010 21:21

tomko91 pisze:jeszcze jedno pytanko a z jakich powodów może się to pogarszać??
Skoro już tak drążysz temat to puść odmę wężem do butelki i obserwuj czy zbiera się tam olej,otwór w dolocie zaślep korkiem :grin:


Obrazek

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: tomko91 » czw paź 28, 2010 21:25

ok do końca nie wiem jak to podłączyc i które przewody zeby to sprawdzic ale bede sie staral. a co z tym z jakich powodów to powstaje? lubie wiedziec wszystko o tym co boli moje auto później potrafie z tym walczyc wybaczcie ta dociekliwość :helm:


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

olej w wężach turbiny (1.9TDI)

Post autor: Łuki_79 » czw paź 28, 2010 21:46

tomko91 pisze:ok do końca nie wiem jak to podłączyc i które przewody zeby to sprawdzic ale bede sie staral
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=211619" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 199 gości