Wypadająca rura intercoolera

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ppatryk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 26, 2010 16:33
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: ppatryk » wt paź 26, 2010 16:45

Witam

Jakiś czas temu w Golfie 4 ASZ zaczęła wypadać rura intercoolera, wchodząca do zaworu egr
jak na tym foto:
Obrazek

okazało się, że te zęby które trzymała metalowa spinka wyrobiły się całkowicie
rura wymieniona, kupiłem nową
problem znikł

Chciałem się dowiedzieć, czy u Was też pojawił się kiedyś taki problem? Jaki był powód wyrobienia się tych zębów?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: ThoMass » wt paź 26, 2010 18:35

ppatryk pisze:okazało się, że te zęby które trzymała metalowa spinka wyrobiły się całkowicie
rura wymieniona, kupiłem nową
problem znikł

Chciałem się dowiedzieć, czy u Was też pojawił się kiedyś taki problem? Jaki był powód wyrobienia się tych zębów?

Pozdrawiam
Kolego u mnie było podobnie jak u ciebie, tylko w silniku AXR. Też się dziwnym trafem wyrobił jeden jakby ząb i czasem wypadało, jeden mechanik chciał być sprytny i uwinął tam gdzie zęby izolacją co według niego powinno pomoc. Działało to o dziwo dosyć długo bo prawie 2 miesiące. Ale pewnego razu jak chciałem przydusić auto to wzięło i wyskoczyło i mi golfa zamuliło. Więc powiedziałem dość prowizory, kupiłem nowy wąż w ASO.
Teraz spokój i wszystko hula.
Pozdro
Ostatnio zmieniony wt paź 26, 2010 19:49 przez ThoMass, łącznie zmieniany 1 raz.


Just like that... :okej:

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: kiss » wt paź 26, 2010 19:12

ppatryk, ta sama sytuacja tutaj była dobrze opisana:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=361686" onclick="window.open(this.href);return false;



asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: asko78 » wt paź 26, 2010 22:08

u mnie sytuacja identyczna jest odkąd mam borynę a miała wtedy 182tys. teraz mam 247 i wąż nadal lekko zwisa ale u mnie opróvcz wyrobionego zęba także samo gniazdo jest trochę wyrobione. Kolego napisz ile taki wąż kosztuje w ASO



ppatryk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt paź 26, 2010 16:33
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: ppatryk » wt paź 26, 2010 22:34

ja kupiłem wąż u chłopaków z http://www.silesiaparts.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
wąż kosztował 173 zł, w ASO też tyle kosztuje
numer cześci to 1j0145838af



Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: Axel_1 » śr paź 27, 2010 16:45

Wyrobił mi się górny ząb w tej części, w ASO powiedzieli ze nie ma takiej części są zamienniki - łacznie 3 sztuki tylko 600 zet groszami. Kupiłem za 12 złotych jakiś kit dwuskładnikowy, dokleiłem ile brakowało i trzyma już prawie rok. :smoke:


ekodriving 4.5

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: GoF » śr paź 27, 2010 20:07

U mnie w ASZ też to samo się stało ale jak usłyszałem ile kosztuje komplet rur w ASO (ciężko dostać gdzie indziej) to kupiłem opaski zaciskowe do węży za parę zeta i śmiga już drugi rok. Co prawda to dziadostwo straszne ale ważne, że działa.



czesiol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 01, 2011 21:46

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: czesiol » wt mar 01, 2011 22:01

witam miałem ten sam problem ale go zignorowałem ale miało to fatalne skutki.Podczas jazdy spadł mi waz od intercoolera i sprezarka zaciągła piachu z drogi i turbo sie powaznie uszkodziło.A potem to juz było gorzej turbo wyciagło mi olej z silnika i zalało mi cały wydech, uszkodziło mi zawór erg. Koszt naprawy był bardzo wysoki, wyniosło mnie to 1860zl+wymiana weza od intercoolera.Mam nadzieje ze wy nie zignorujecie tej usterki, nie radze. :crazy:



Miraz86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt cze 29, 2010 16:32
Lokalizacja: Poznań

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: Miraz86 » śr mar 02, 2011 10:40

Miałem tak samo tez mi jeden zaczep sie zerwal i waz wyskakiwal. W niedalekim czesie chce robic fmic + orurowanie wiec narazie zrobilem prowizorke tzn wkrecilem blachowkret w miejsce zaczepu pod katem tak zeby zablokowalo sie o ta spinke metalowa. Narazie dziala :)



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypadająca rura intercoolera

Post autor: Detektor » czw mar 03, 2011 18:57

czesiol pisze:witam miałem ten sam problem ale go zignorowałem ale miało to fatalne skutki.Podczas jazdy spadł mi waz od intercoolera i sprezarka zaciągła piachu z drogi i turbo sie powaznie uszkodziło.A potem to juz było gorzej turbo wyciagło mi olej z silnika i zalało mi cały wydech, uszkodziło mi zawór erg. Koszt naprawy był bardzo wysoki, wyniosło mnie to 1860zl+wymiana weza od intercoolera.Mam nadzieje ze wy nie zignorujecie tej usterki, nie radze. :crazy:
nie wiem kolego co Ty opisałeś ale jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić bo koledzy powyżej opisują wypadającą elastyczną rure układu doładowania która łączy się z EGR-em a tą rurą leci doładowane powietrze do kolektora ssącego więc ona nic zaciągnąć nie może ponieważ dmucha a sam kolektor też nie zaciągnie piachu z drogi bo jest zamontowany wysoko nad ziemią, tuż pod maską. Nie widzę związku a tak po za tym to o jakim symbolu masz silnik pod maską ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: guziolek » pt mar 04, 2011 00:10

Detektor pisze: tak po za tym to o jakim symbolu masz silnik pod maską ?
To jakiś troll, podejrzewam



berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: berthold61 » pt mar 04, 2011 10:06

jest tani patent nawet ktoś to już nadmienił ,wywiercić małą dziurkę i wkręcić blachowkręt i gitara atom nie ruszy :grin:


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

evil_71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 21:34
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: evil_71 » pt mar 04, 2011 11:00

U mnie w ASZ było to samo... niestety w VW zapomnieli chyba, że ciśnienie ponad 1 bar, to już poważna sprawa i trzeba byłoby jakiegoś lepszego mocowania, niż te dwa zęby. Szczególnie, gdy silnik jest po chiptuningu, wtedy bardzo łatwo o wyrwany wąż.

W ramach przeglądu układu dolotowego proponuję także zajrzeć do rury aluminiowej prowadzącej od sprężarki do intercoolera (zdjąć prawe koło i nadkole), albowiem tam też zdarza się nieszczelność w postaci wyrwanego uchwytu trzymającego złączkę pomiędzy rurą a chłodnicą IC. Objaw nieszczelności często bywa taki, że turbodziura wydaje się być większa, a zamiast przyjemnego świstu TDI, słychać szum podczas wkręcania się na obroty. Ja właśnie takie objawy miałem w swoim ASZ i niestety, żadne obejmy itp nie pomogły - trzebabyło wymienić alu rurę:)

Jeżeli chodzi o wyżej opisaną sytuację z zassaniem piachu, to szczerze wątpię... znajomemu w mk4 ARL+ poszła rura przy samym IC i jakoś piachu nie zassało...:)



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Wypadająca rura intercoolera

Post autor: Detektor » pt mar 04, 2011 22:21

evil_71 pisze:Jeżeli chodzi o wyżej opisaną sytuację z zassaniem piachu, to szczerze wątpię... znajomemu w mk4 ARL+ poszła rura przy samym IC i jakoś piachu nie zassało...
przecież chłopak pisze jakieś brednie, pewnie sam zupełnie nie wie co u niego się stało, pojechał zapewne do warsztatu
z jakąś usterką tam zobaczyli że chłopak nie ma zielonego pojęcia o czym kolwiek, wmówili mu jakąś chorobę wyssaną z palca i wyleczyli go na 1800zł a po za tym to nawet gdy rozłączy się rura nawet przy samym icku to nie ma możliwości żeby zassało tam jakiś piach bo najzwyczajniej w świecie tam nic nie zasysa tylko dmucha


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości