nie da sie ustawic rozrzadu..

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Arekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 09:26
Lokalizacja: POLAND

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: Arekk » sob paź 23, 2010 09:25

zmienialismy wczoraj kolo zembate walu korbowego no i do tego doszlo ustawienie rozrzadu ktory byl delikatnie przestawiony na pompie paliwowej na jednym ze znakow na wale i nie chcial palic wiec mechanik ustawil na drugi znak na wale i dogral pompe o jeden zombek na pasku a to spowodowalo klekotanie zaworow ,wyskoie obroty i brak kontroli nad jednostka gdyz nie moglem zgasic silnika . co to moze byc ? o o co tu chodzi mechanik juz mowi ze nie ma pomyslow? pomocy



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: miś fazi » sob paź 23, 2010 10:39

a przy ustawianiu rozrządu odkręcaliście śrubę koła wałka rozrządu , tak aby zluzować koło na wałku ?



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: pitru » sob paź 23, 2010 10:45

Arekk pisze:na jednym ze znakow na wale i nie chcial palic wiec mechanik ustawil na drugi znak na wale
:bajer: koło zamachowe ma jeden znak .

Obrazek
Wałek rozrządu zablokować luzując koło paska zębatego który po ustawieniu reszty znaków mocno dokręcasz blokując wałek

Obrazek

pompę zablokować kołkiem

Obrazek

albo

Obrazek

Zakładam, że mechanik sprawdził czy ma dobry pasek? Na pewno pomoże ustawienie zegarem kąta wtrysku .
A brak reakcji na zgaszenie silnika kluczykiem, wskazuje na problem z zaworem (chyba N109) odcinającym paliwo. Może się trzpień zaklinował w cewce.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
Arekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 09:26
Lokalizacja: POLAND

Re: nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: Arekk » sob paź 23, 2010 12:20

:bajer: koło zamachowe ma jeden znak .


ten mechanik ustawial to wedlug dwuch takich klinow na kole zamachowym a po srodku tych klinow byl taki jakby dlutkiem naciety znak i on probowal wg tych 3 punktow i na zaden mu nie wyszlo moze on poprostu jest za malo w temacie jak myslicie?



Awatar użytkownika
Arekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 09:26
Lokalizacja: POLAND

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: Arekk » sob paź 23, 2010 12:50

Nie tej sruby od kla walka nie luzowal



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: miś fazi » sob paź 23, 2010 13:12

zapytaj go czy kiedykolwiek ustawiał rozrząd w dieslu , albo najlepiej jedź do innego



Awatar użytkownika
Arekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 09:26
Lokalizacja: POLAND

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: Arekk » sob paź 23, 2010 14:02

dzieki za info



Awatar użytkownika
Arekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 09:26
Lokalizacja: POLAND

Re: nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: Arekk » sob paź 23, 2010 14:06

Mis fazi mogl bys z grubsza opisac kolejnosc ustawienie tego rozrzadu w tym silniku



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: miś fazi » sob paź 23, 2010 14:24

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=206296" onclick="window.open(this.href);return false;

poczytaj ten i inne takie tematy



Awatar użytkownika
Arekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 09:26
Lokalizacja: POLAND

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: Arekk » sob paź 23, 2010 15:47

wielkie dzieki teraz wiecej wiem niz ten mechanik , jestem na 100% przekonany ze zle ustawil znak w okienku na skrzyni i to jest powodem tych wyglupow silnika .pzd



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: t0mal » sob paź 23, 2010 22:48

Szkoda, że nie napisałeś skąd jesteś :) Ustawienie rozrządu jest banalne, chyba, że masz niewiadomo jakie koło zamachowe.



berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: berthold61 » ndz paź 24, 2010 13:42

czyli zrobił ci to co ja sam kiedyś zrobiłem tam są dwa takie języczki i kiedyś ustawiałem na jednym z nich nie wiedząc że jest drugi no i efekt taki że grzał się niemiłośernie a następnym razem ustawiłem na tym drugim to mi waliły zawory o tłoki metaliczny dżwięk aż pasek pękł ...no i dopiero na forum się dowiedziałem że między nimi jest ten znak właściwy wygląda jak byś paznokciem wydrapał taki dołek a widać to dokładnie jak wykręcisz ten plastik z obudowy skrzyni


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
Arekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 09:26
Lokalizacja: POLAND

Re: nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: Arekk » sob lis 06, 2010 13:00

berthold61 pisze:czyli zrobił ci to co ja sam kiedyś zrobiłem tam są dwa takie języczki i kiedyś ustawiałem na jednym z nich nie wiedząc że jest drugi no i efekt taki że grzał się niemiłośernie a następnym razem ustawiłem na tym drugim to mi waliły zawory o tłoki metaliczny dżwięk aż pasek pękł ...no i dopiero na forum się dowiedziałem że między nimi jest ten znak właściwy wygląda jak byś paznokciem wydrapał taki dołek a widać to dokładnie jak wykręcisz ten plastik z obudowy skrzyni
Jak by nie bylo auto stoi juz od tygodnia u mechaniora ale chlopak jest malo gadatliwy i nie chce powiedziec co i jak , dopieru jak zrobi bede wiedzial co jest nie tak a raczej co bylo nie tak :) mam nadzieje ze wsiade jak o nowego auta:)



Awatar użytkownika
Arekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 09:26
Lokalizacja: POLAND

Re: nie da sie ustawic rozrzadu..

Post autor: Arekk » śr lis 10, 2010 16:06

auto zrobione obeszlo sie bez wymiany czesci pomoglo ustawienie kata wtrysku i rozrzadu lecz auto jest o wiele glosniejsze i bardziej klekocze .Jak myslicie pomogla by tu wymiana wtryskiwaczy aby troche go uciszyc ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości