Nierówna praca, dymienie na niebiesko

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

Nierówna praca, dymienie na niebiesko

Post autor: KemotZabrze » wt paź 19, 2010 16:36

Witam, mam problem z silnikiem 1.5d. Ciężko go odpalić, a jak już się uda to strasznie dymi na niebiesko i bardzo nierówno pracuje. Dodam, że po próbach odpalania wtryski są mokre(nie wiem czy nieszczelność ma jakieś znaczenie). Dymi tak jakiś czas, aż się rozgrzeje potem już nawet przy 4500 nie puści żadnego dymka, mocy raczej nie stracił bo dobrze się zbiera jak na 50hp. Nie wiem czy bierze olej bo dopiero co go kupiłem. Co może być powodem?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nierówna praca, dymienie na niebiesko

Post autor: Haki » wt paź 19, 2010 22:52

Powodów może być bardzo dużo ...
Masz paru magików i kolegów z forum w swojej grupie regionalnej , którzy na co dzień zajmują się naprawą autek.
Umów się - podjedź - zrób podstawowe badania - ciśnienie na garkach - stan wtryskiwaczy ... sprawdź filtry ...

Piszę tak - bo autko ma już swoje latka ,, więc wypada lepiej do niego zajrzeć a nie tylko rzucić okiem na chwilkę


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Nierówna praca, dymienie na niebiesko

Post autor: ronuch » śr paź 20, 2010 17:56

kolego ja mialem podobnie w 1,6 td jak zapalil to strasznie kopcil na niebiesko i nie rowno pracowal jak pochodzil chwile to wszystko sie uspokoilo. U mnie powodem byla nieszczelnosc pompy wtryskowej (najlepiej dobrze ja cala obmacaj reka) mi ropa pojawiala sie obok ciegna ssania. Dodatkowo nie dzialalo mi ssanie bo byl objechany taki waleczek z zabkami (wlasnie w miejscu tego ciegna ssania) po uszczelnieniu i naprawie ssania chodzi idealnie. musialbys tez sprawdzic kat wtrysku i kompresje bo autko pewnie ma juz troche nakulane. aha sprawdz tez czy grzeja swiece zarowe (czy sa sprawne i czy wogole dostaja napiecie)


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości