Spawac głowice czy nie ? AFN

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rydzyk673
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 20, 2008 16:21
Lokalizacja: małopolska

Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: rydzyk673 » pn paź 18, 2010 18:36

Witam.

Panowie mam problem z moim silnikiem AFN. mianowicie po zderzeniu tłoka z zaworem uszkodziło mi gniazdo szklanki (popychacza zaworowego) dałem gosciowi do zrobienia głowice bo jest w naprawde dobrym stanie tylko trzeba wstawic szklanke nadwymiarowa 35+0,5mm. No i spełniły sie moje czarne mysli. Spieprzył robote koles bo rozwiercił sobie za bardzo otwór i szklanka ma troche duzy luz bo 0,2mm. :grrr: Gosc to pospwał i bedze robił jeszcze raz. zakładac szkoda mi ja sprzedawac bo wszystko jest ok tylko ta szklanka. gosc to dał do spawania fachowcowi TIGiem. nie odpanie mi takie spawnaie ? albo czy sie szklanka nie zatrze ? sam juz niewiem :( kupno głowicy z allegoro to koszt ok 4-5 stów + raczej napewno regeneracja wiec nie bardzo mi sie opłaca ;/



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: Michał_1977 » pn paź 18, 2010 23:00

Jeżeli dobrze wtopi materiał,a nie nasmarka i później ładnie wykończy na obrabiarce,to nic nie odpadnie i będzie hulać.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

rydzyk673
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 20, 2008 16:21
Lokalizacja: małopolska

Re: Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: rydzyk673 » wt paź 19, 2010 20:25

dzieki za zainteresowanie.

niestety.... nie bedzie nic z tego spawania. spaw odpadł od materiału po przyłozeniu noża frezarki 8)

mam pytanie. czy głowica od 1Z bedzie pasowac do AFN ? czy to nie przypadkiem te same głowice ? mógł by mi ktos powiedziec jaka grubosc ma nóżka zaworu z 1Z ? 7 czy 8 mm :chytry: bo AFN ma 7 mm



Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Re: Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: IRAS AAZ » wt paź 19, 2010 21:00

lichy spawacz kolega naspawał glowice prze kanale wodnym dał do splanowania i auto jezdzi juz rok :bigok: 1.9D


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: tomecki83 » wt paź 19, 2010 22:39

Kolego jeśli to odpadło to jakiś partacz to spawał , daj do porządnego warsztatu zajmującego się regeneracją głowic i bloków , powinni to zrobić jak należy.Najlepiej dowiedz sie wstępnie jaki bedzie koszt naprawy takiej głowicy , porównaj z cenami głowic na necie i sam zdecyduj która opcja. Możesz też zasięgnąć opinii w Auto Szlifie.



rydzyk673
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 20, 2008 16:21
Lokalizacja: małopolska

Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: rydzyk673 » wt paź 19, 2010 22:46

no niewiem. byłem u jednego goscia i powiedział mi ze to akurat taki stop aluminium ze nieda sie pospawac. ile w tym prawdy to niewiem. w kazdym badz razie głowice juz sprzedałem mechanikowi który mi to zpier..... za niezłe pieniadze. mam szanse kupic głowe od 1Z z golfa 3 w fajnym stanie za niezłe pieniadze. Tylo dowiedziałem sie ze te silniki zarówno 1Z jaki i AFN miały identyczne głowice (sprawdzone w katalogu) z tym ze miały rózne grubosci trzonków zaworów. ja miałem 7mm. a ten 1Z ma chyba 8mm. bedzie to przeszkadzało ? bo pozatym to idento jest głowa( chyba :kac: )



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: Damian-jg » śr paź 20, 2010 08:53

Jak chcesz mam głowice do AFN


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: Michał_1977 » śr paź 20, 2010 09:11

rydzyk673 pisze:powiedział mi ze to akurat taki stop aluminium ze nieda sie pospawac
Ciekawe czy mózg mu się nie stopił....? :panna:
Mój kolega ma A4 z AFN i jemu jakoś pospawali głowicę...ciekawe jak to zrobili? :chytry:

ETKA podaje,że głowice,wałki,uszczelki pod głowicę i zawory są takie same w 1Z i AFN


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

rydzyk673
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 20, 2008 16:21
Lokalizacja: małopolska

Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: rydzyk673 » śr paź 20, 2010 16:55

okazało sie ze ta głowica od 1Z ma trzonki zaworów 8mm, ja miałem 7. pozatym jest wszystko idento (rowniez sprawdzałem w katalogu intercars) znajomy mechanik pompiarz powiedział mi ze powinno smigac bez problemu. tylko martwi mnie czy nie spadnie mi znacząco moc albo czy jakos nie wpłynie to na inne rzeczy.... spalanie, zuzycie materiałów itd. co myslicie ? słyszał ktos o głowicy w AFN gdzie trzonki zaworów i prowadniki sa 8 mm? :chytry: pozatym to dzieki wszystkim za zainteresowanie tematem :grin:



rydzyk673
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 20, 2008 16:21
Lokalizacja: małopolska

Spawac głowice czy nie ? AFN

Post autor: rydzyk673 » sob paź 23, 2010 16:18

głowica od 1Z z 8mm zaworami załozona do AFN pracuje bardzo dobrze :grin: odczucia identyczne jak wczesniej czyli wszystko ok. zadnego spadku mocy czy cos.

pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości