Pompa NIE podaje paliwa :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Magik_20 » pt paź 15, 2010 19:44

Witam :)

Panowie mam takie problem z pompą wtryskową w MK3 GTD AAZ , otóż rozszczelniła mi sie pompa - ucieakło strasznie paliwo , normlanie kapało zrobiłem na połowie baku zaledwie 300km, dałem do pompiarza , uszczelnił ją nie wiem co tam dokładnie wymieniał. Mechanik dzisiaj odebrał tą pompę i jak już ją zamontowali to próbowali zapalić, kręcili silnikiem zeby zassała paliwo, a ona nic :x . Nawet plakiem było psikane do kolektora i samostartem i ani rusz. Pompką elektryczną podawali paliwo prosto do pompy i też zero. Mechanik mi powiedział, ze to wina po stronie pompy bo w ogole nie chce zassać paliwa, nic nie leci wtryskiwaczami. :x Już nie mam sił do tego samochodu. Co może być w tej pompie zrąbane skoro ją uszczelnił , rozkrecał do częsci pierwszych , a teraz nie chce dawać paliwa . . . Moze ktoś sie spotkał z taką sytuacją PILNIE proszę o pomoc :(


Golf forever :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Michał_1977 » pt paź 15, 2010 21:58

Pompa żeby zasysała paliwo,musi być zalana wcześniej tym paliwem.Temat poruszany wiele razy,więc wystarczyło poszukać.
Nawet wczoraj był podobny poruszany,a w nim opisałem w skrócie jak to zrobić :bajer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=359524" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Magik_20 » sob paź 16, 2010 10:21

Michaś_1977 pisze:Pompa żeby zasysała paliwo,musi być zalana wcześniej tym paliwem.Temat poruszany wiele razy,więc wystarczyło poszukać.
Nawet wczoraj był podobny poruszany,a w nim opisałem w skrócie jak to zrobić :bajer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=359524" onclick="window.open(this.href);return false;
A kolego powiedz mi czy to moze być wina zaworka znajdującego sie na dole pompy tzw "początkowy wtrysk" bo te przewody zasilające co tam idą w jego kierunku wydają mi sie podejrzanie dojechane i moze po prostu nie dochodzi zasilanie. A jak on sie nie otworzy to auto nie odpali?!


Golf forever :)

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Magik_20 » sob paź 16, 2010 10:24

Albo też coś gdzieś czytałem, ze tą pompą steruje moduł który znajduje sie w desce z bezpiecznikami kosta nr.166 . . . gdyby ona była zwalona to moze mieć to jakiś wpływ? Ale akurat po naprwaie pompy by sie popsuła? coś mało realne bo wcześniej wszystko było ok, tylko ze ciekło z pompy. Teraz pompa uszczelniona a nie chce zassac paliwa :( :(


Golf forever :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Michał_1977 » sob paź 16, 2010 12:20

Magik_20 pisze:Ale akurat po naprwaie pompy by sie popsuła?
No właśnie,więc nie snuj domysłów tylko zalej ją paliwem,odpowietrz układ i jeździj.
Pomyśl,co ma zassać to paliwo? Powietrze znajdujące się w pompie?
POMPA MUSI BYĆ ZALANA PALIWEM!
Kręcenie na sucho może spowodować nieodwracalne uszkodzenia w pompie i będzie po zawodach... :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Magik_20 » ndz paź 17, 2010 14:21

Zalewali pompe bezpośrednio paliwem i nic tak jak napisałem powyzej, pompką elektryczna pompowali paliwo do pompy, krecili silnikiem zeby zassał i nic.
Mnie to sie wydaje , ze to jest coś z immobilaiserem. Zapomniałem na początku tematu o tym napiasć, ze takowa pompa posiada. Patrzyłme na allegro te pompy to nie widzialem zeby jakaś miala, a ta moja ma, ojcu kiedy sie zwalił to kupił nowy w VW i zapłacił za to 400zł . Nie wiem moze go w ogole nie podłączyli i stąd nie chce zapalić.
Samochod normalnie jezdził, wszystko było okej. Tylko mi pompa przeciekała. Uszczelinił pompe ten popmiarz, mechanik odebrał wsadzili do samochodu a ona nie chce zassac paliwa. To tak na chłopski rozum pomysleć, nie mogą być to przekaźniki te bodajże 106 i 166 bo co im sie mogło stać? ze samochod stał to nagle sie poprzepalały?!
Kiedyś jak mi sie cofało paliwo z filtra do baku, to kręciłem pare minut i paliwo po malutku przewodami było zassysane po 5minutach dotarło do pompy co prawda akumulatro juz był padniety prawie , ale zapalił załozyłem nowy zaworek jednokierunkowy do filtra bo stary był dojechany.
A tutaj możliwe ze ten immo pompiarz podciśnienem coś zwalił, albo te barany mechaniki nie podłączyły go w ogole. Apsikali mi tym gównem za przeproszeniem samostartem i plakiem do kolektora, a przeciez jak nie ma paliwa w przewoidach to na czym ma zapalic na tym PLAKU?! Plak to mozna psiknąc w zime na rozruch jak pompa jest zalana paliwem,a w mojej w ogole nie było paliwa przewody puste, a te imbecyle psikają to i psikają, Mówie, ze od tego sie silnik niszczy, a oni "eee tam, plak jest lepszy od samostartu bo jest mniej twardy" czy coś takiego. Jutor po uczelni pojadee do tych cudaków i zobacze co wykombinowali.

Powiedzcie Panowie co myślicie na ten temat. . . Mnie to to wydaje, ze to ten immo jest nie podlączony albo go rozwalili.


Golf forever :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Michał_1977 » ndz paź 17, 2010 17:38

Magik_20, immobilizer można całkowicie wywalić i z głowy,chyba,że Ci na nim zależy.
Pochyl się nad pompą,a jeden z tych mechaniorów niech przekręci kluczyk na zapłon,wtedy elektrozawór pod immo powinien charakterystycznie cyknąć.
Jak cyka,to raczej jest wszystko w porządku,a jak nie cyknie,to musieli coś spamulić.Podpięli w ogóle kostkę od immo do instalacji? Dwa kabelki w jedną kostkę wchodzą i łączą się z instalacją-sprawdź :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Magik_20 » ndz paź 17, 2010 19:44

Ojciec za ten immo dał 400zł to nie wyrzuce go przeciez. Ale tak jak mówisz było słychać zaworek ze cyka podczas przekręcania jeden siedział w srodku i sie pyta drugiego "słychać jak zaworek cyka?" i było słychać dobrze. Właśnie wiesz nie sprawdziłem czy jest podlączony ten immo jutro zobacze, pojade po szkole i sie ich zapytam czy w ogole podpiety jest.


Golf forever :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Michał_1977 » ndz paź 17, 2010 21:26

Jak zawór "cyka",to znaczy,że immo jest podłączone :bigok:
Ile wlali do pompy tego paliwa?
Powinno wejść ok. 0,5l ,a może lepiej... :bajer:
Powinni zrobić tak-zalać konkretnie pompę paliwem,popuścić rurki przy wtryskach,pokręcić trochę rozrusznikiem z dodaniem gazu na max aż paliwo pojawi się na wtryskach,dokręcić rurki i odpalać.Kurde...co za ludzie...
Zapytaj jeszcze,czy kopcił trochę z wydechu jak próbowali go odpalić.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: karol8114 » ndz paź 17, 2010 21:33

Moim sposobem jest przeciągnięcie paliwa przez powrót, robię to ustami, ble :goof: nie dobre, kilka obrotów rozrusznikiem i silnik odpala.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: grandi » ndz paź 17, 2010 22:54

Moim zdaniem tak jak pisze Michas źle zalali pompę


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Magik_20 » pn paź 18, 2010 20:09

Już Panowie zapalili silnik. Pytam sie co było tego przyczyną, ze nie chciał zakręcić. Powiedział mi, ze przewody paliwowe te co idą do baku były zapchane . . . przedmuchali je powietrzeem , wyczyścili coś tam i ze juz później zapalił.
Ale teraz znowu innym problem :crazy: ja to nie wiem to są imbecyle juz więcej do nich nie przyjade, teraz pompa mi głośniej chodzi . Odpaliłem silnik i słysze ewidentnie, ze silnik chodzi głośniej nie tak jak kiedyś. NIe jeżdze tym samochodem miesiac czy dwa, tylko już pare ładnych lat i od razu rozpoznam jak coś jest nie tak. Mówie do niego, ze dlaczego on głośniej chodzi, znaczy pompa jest głośniejsza . A on ,ze "... niech Pan pojezdzi 2-3 dni upewnimy sie czy nie bedzie ta pompa przeciekac juz tak na 100% - jak czytaliście wcześniej Panowie to wiecie, ze uszczelniana była wcześniej :p No i jak dalej jak będzie głosno chodzić to ustawimy ją, bo czasem jak sie pchnie do dołu czy do góry to raz chodzi głośniej a raz ciszej"
Mysle, ale on pieprzy . . . po prostu imbecyle źle mi ją ustawili to przeciez pompa tak jak rozrząd są znaki według ktorych trzeba ustawiac. Imbecyle pewnie źle ustawiły i dlatego. A ja teraz mam jezdzic 2-3 dni to sie naprawi?! hahahaha Jak jest źle ustwaiona to przeciez jeszcze może być zwiększone spalanie. A jak pompiarz ją uszczelinił to chyba dobrze powymieniał te wszystkie uszczelki . To on mi kaze teraz jeszcez 3dni czy nie imbecyl? jutro do nich pojade i niech mi to ustawiają . Już więcej do nich nie pojade partacze :O


Golf forever :)

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Q_mac » pn paź 18, 2010 20:49

A ustawili Ci kąt wtrysku ??



Awatar użytkownika
Magik_20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 14:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pompa NIE podaje paliwa :(

Post autor: Magik_20 » pn paź 18, 2010 20:54

No to chyba sprawa elementarna więc nie wiem powinno być ustawione, a co ma kąt do tego , żle głośniej pracuje pompa?
samochod nie kopci na czarno tylko głosno chodzi pompa i chyba wiecej teraz pali. Źle ustawili pompe pewnie. Jutro do nich pojade znowuuuuuu zeby to poprwaili :(:(


Golf forever :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości