Regeneracja przepływki Pierburg ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Regeneracja przepływki Pierburg ??

Post autor: Piasek » śr paź 13, 2010 08:32

Witam.
Otóż od jakiegoś czasu mam również do czynienia z Audi 80 1.9 TDI 1Z z `95r. Jako ze zima się zbliża byłem ostatnio na korekcie dawek wtryskowych bo się poprzestawiały, na dodatek źle był ustawiony nastawnik oraz jeszcze gorzej kąt wtrysku. Wymieniony nowy termostat bo stary ledwie za 50 wychodził a nowy aku był ubiegłej zimy założony. Po tych wszystkich regulacjach i czynnościach silnik odżył i zaczął sprawować się tak jak przystało na TDI (czyli odpala i jeździ) ale: zauważyłem ze przy ok 130km/h na 5-tce obcina ciąg... Do tej prędkości silnik ochoczo wyrywa, po jej osiągnięciu przestaje. Objaw klasyczny jak przy niesprawnej przepływce (jak wciskam w dechę to czuć jakby auto zwalniało, kiedy ujmuję gazu - zaczyna przyspieszać).
Auto jest już na tyle wiekowe że zakup nowej przepływki Pierburga - to ostateczność ze względu na koszty. I tu pytanie: czy da się jeszcze jakoś (poza jej przemyciem zmywaczem do hamulców co zawsze choć na krótko ale skutkuje) zrobić aby przywrócić jej (w miarę) sprawność ??


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Regeneracja przepływki Pierburg ??

Post autor: leon79 » śr paź 13, 2010 18:43

Zagadaj do Sztomela. On chyba kiedyś przedstawiał reanimację przepływki pierburga.


User

coval
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

Regeneracja przepływki Pierburg ??

Post autor: coval » śr paź 13, 2010 19:41

Tu jest ciekawie opisana regeneracja przepływomierza pierburg
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=243161" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości