olej pod turbiną

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kapi55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 11:55
Lokalizacja: Wołomin

olej pod turbiną

Post autor: kapi55 » wt wrz 21, 2010 19:21

Dziś byłem u mechanika na wymianę wahaczy i gdy samochód był na podnośniku zobaczyłem taki obraz jak na zdjęciach .Turbina była ze 2 miesiące temu czyszczona tzn. wymontowywana i czyszczone były kierowniczki .Moje pytanie dlaczego cała turbina i nie tylko zalana jest olejem ? Jak na razie pracuje dobrze tylko martwi mnie ten olej.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/692 ... 98674.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba4 ... 43b23.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a21 ... e58cf.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
erikt65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob gru 13, 2008 19:58
Lokalizacja: Podlaskie

Re: olej pod turbiną

Post autor: erikt65 » wt wrz 21, 2010 19:31

Witam. Słabo widać na tych zdjęciach ale wygląda to na wyciek z pod przewodu odpływu oleju z turbo. Spróbuj dokręcić te dwie śrubki na torxa i sprawdź też czy dobrze dociśnięty jest przewód którym olej wpływa to turbinki. Wyczyść wszystko ładnie i obserwuj . Jak będzie ciekło dołem to trzeba wymienić uszczelkę.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

olej pod turbiną

Post autor: Sztomel » śr wrz 22, 2010 00:05

erikt65 pisze:sprawdź też czy dobrze dociśnięty jest przewód którym olej wpływa to turbinki
właśnie fotki z dopływu oleju do turbo jeszcze brakuje bo nie wiadomo czy tam nie będzie źródła wycieku.


Obrazek

talaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 29, 2010 11:49
Lokalizacja: Sochaczew

wyciek

Post autor: talaro » ndz paź 03, 2010 21:29

mam podobny problem tzn w moim golfie po wymianie rozrzadu oleju i filtrow zauwazylem jakby wiekszy wyciek oleju.NIedawno zakupilem auto dlatego nie wiem jaki olej byl wczesniej doradzono mi kupic castrola diesel fullsyntetyka gdyz niby jest najlepszy do popowtryskow. Przed wymiana normlanie byly slady wyciekow wokol silnika normalka jak na 8letnie auto ale po tej wymianie nagle zaczal sie pocic dosyc mocno.
Czy jest powod do zmartwien, czym to moglo byc spowodowan???e

Bylbym wdzieczny za jakies opinie :otepienie:



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

olej pod turbiną

Post autor: Adamm » ndz paź 03, 2010 21:48

kapi55, albo splyw albo zasilenie olejem turbiny, skoro byles u mechanika to czemu nie zerknal co sie dzieje?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

BartekHXD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 02, 2010 23:02

olej pod turbiną

Post autor: BartekHXD » ndz paź 03, 2010 22:16

witam wszystkich ja też mam ten problem? ale juz wiem co to u mnie to RURA,PRZEWOD TURBINY VW golf4 19 TDI wyrobił sie ząbek na rurze i ona wychodzi i jest wyciek to sprawdzcie sobie tez to.ja jeszcze nie wymieniłem szukam tego na allegro pozdrawiam



kapi55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 11:55
Lokalizacja: Wołomin

olej pod turbiną

Post autor: kapi55 » pn paź 04, 2010 10:46

mechanik patrzyć , patrzył ale powiedział mało na temat. Jednak uszczelka wymieniona i obserwuję ją.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: wyciek

Post autor: Haki » śr paź 06, 2010 19:50

talaro pisze:mam podobny problem tzn w moim golfie po wymianie rozrzadu oleju i filtrow zauwazylem jakby wiekszy wyciek oleju.NIedawno zakupilem auto dlatego nie wiem jaki olej byl wczesniej doradzono mi kupic castrola diesel fullsyntetyka gdyz niby jest najlepszy do popowtryskow. Przed wymiana normlanie byly slady wyciekow wokol silnika normalka jak na 8letnie auto ale po tej wymianie nagle zaczal sie pocic dosyc mocno.
Czy jest powod do zmartwien, czym to moglo byc spowodowan???e

Bylbym wdzieczny za jakies opinie :otepienie:
Na temat olejów ... jest na forum temat RZEKA :bajer: ... i na pewno każdy ma swoje zdanie na ich temat.
Ma mieć odpowiednią normę do pompek i tyle .. a producent to już inna bajka.

Do sprawdzenia została jeszcze uszczelka pod pokrywą zaworów -- lubi się stamtąd sączyć powolutku - obryzgując cały blok .. i wygląda to później jakby wydmuchiwało nam uszczelkę pod głowicą a tak nie jest.

Co do oleju --- to zalanie pełnego syntetyka ... mogło coś rozszczelnić , gdy np poprzedni właściciel śmigał na jakimś półsyntetyku itp...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

talaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 29, 2010 11:49
Lokalizacja: Sochaczew

Re: wyciek

Post autor: talaro » czw paź 07, 2010 13:12

Haki pisze:
talaro pisze:mam podobny problem tzn w moim golfie po wymianie rozrzadu oleju i filtrow zauwazylem jakby wiekszy wyciek oleju.NIedawno zakupilem auto dlatego nie wiem jaki olej byl wczesniej doradzono mi kupic castrola diesel fullsyntetyka gdyz niby jest najlepszy do popowtryskow. Przed wymiana normlanie byly slady wyciekow wokol silnika normalka jak na 8letnie auto ale po tej wymianie nagle zaczal sie pocic dosyc mocno.
Czy jest powod do zmartwien, czym to moglo byc spowodowan???e

Bylbym wdzieczny za jakies opinie :otepienie:
Na temat olejów ... jest na forum temat RZEKA :bajer: ... i na pewno każdy ma swoje zdanie na ich temat.
Ma mieć odpowiednią normę do pompek i tyle .. a producent to już inna bajka.

Do sprawdzenia została jeszcze uszczelka pod pokrywą zaworów -- lubi się stamtąd sączyć powolutku - obryzgując cały blok .. i wygląda to później jakby wydmuchiwało nam uszczelkę pod głowicą a tak nie jest.

Co do oleju --- to zalanie pełnego syntetyka ... mogło coś rozszczelnić , gdy np poprzedni właściciel śmigał na jakimś półsyntetyku itp...



Haki uszczelka pod pokrywa raczej jest spoko bo ten wypociny bardziej pojawily sie po prawej stronie silnika<stojac i patrzac na wprost auta>Czy zalecil bys przy nastepnej wymianie oleju zalac go ppolsyntetykiem???A moze jakis preparat zastosowac do uszczelniania slyszlem ze sa jakies takie cuda??
pozdr



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

olej pod turbiną

Post autor: Haki » ndz paź 10, 2010 19:40

Żadnych magicznych uszczelniaczy nie polecam ....
Podjedź do kogoś bardziej obytego i niech dokładnie sprawdzi....

Ps ... półsyntetyk na pewno nie zaszkodzi...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Udesky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 17:33
Lokalizacja: SCI w WPR

olej pod turbiną

Post autor: Udesky » ndz paź 10, 2010 21:02

Jeśli miałeś czyszczone turbo, a co za tym idzie było ono wyjęte i założone zostały nowe uszczelki, to w pierwszej kolejności sprawdź dopływ oleju do turbiny.
U mnie było podobnie i okazało się, że po regeneracji turbiny, mechanik dal nową miedzianą uszczelkę, po ok 1500km ciekło tam aż miło. Pojechałem z reklamacją, wyżarzyli mi tą miedzianą uszczelkę/podkładkę i teraz jest sucho. A przypomnę, że w ciągu tych 1,5tyś km uciekło mi tamtędy prawie 0,5l oleju. Teraz nie ubywa ani ml.


AHF+T-ARL+FMIC+soft+0.230...cdn
165KM@342NM
[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/545][img]http://www.motostat.pl/user_images/545/icon1.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 248 gości