[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

topek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 01, 2008 10:31
Lokalizacja: Świekatowo

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: topek » śr wrz 08, 2010 13:24

Witam, od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem golfa 4, od samego zakupu miałem problem z temperaturą. Auto jest sprowadzone ale trochę stało nie używane zanim je kupiłem. Dodam jeszcze że jest ze sprawdzonego źródła, mam książkę serwisową itp, przebieg 218400km.

opiszę teraz mój problem: Jak pisałem wyżej mam problem z temperaturą, od początku wskazówka temp. stała równo na 90 a raz wcale nie wstawała, podczas jazdy potrafiła skakać od 90 do 0 czasem doszła do 70 i znowu opadła, silnik był już nagrzany jednak wskazówka robiła co chciała, podejrzenie padło na czujnik temp. g62. Kupiłem nowy czujnik (zielony) oznaczenia takie same jak na ory. w sklepie zapewniano mnie ze jest ory. Wymieniłem czujnik razem z oringiem i zawleczką, płyn który wyleciał podczas wymiany uzupełniłem nowym. Problem ustał, wskazania były dokładne, a "szaleństwa" wskazówki nie miały już miejsca. Jednak jakiś czas później zauważyłem że silnik nagrzewa się jak by wolniej a wskaźnik nie pokazuje już 90 tylko 80 i dalej nie idzie, no to podejrzenia padły na termostat. Kupiłem nowy Wahlera oczywiście, taki jaki powinien być. Założyłem jak należy, wlałem ten sam płyn chłodniczy, zrobiłem parę kilometrów uzupełniłem płyn, no i niestety dalej nie osiągał temp 90. zatrzymałem się odkręciłem korek od zbiorniczka, spuściłem ciśnienie i temp wróciła na 90. Jednak długo się tym nie cieszyłem bo temp wciąż utrzymuje się na 80. Wymieniłem nawet korek od zbiorniczka. Wąż od termostatu robi się ciepły dopiero jak osiągnie te 80 stopni, z wężyka odpowietrzającego układ w zbiorniczku przelewa się płyn. Świece żarowe podgrzewające płyn są sprawne.
Nie wiem co tu już obstawić co robić, może macie jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: italiano_83 » śr wrz 08, 2010 16:43

Skoro czujnik jest nowy i termostat też, nowy a mimo tego wskazówka nie "melduje" się na 90 C - to są dwa wyjścia, albo ten nowy termostat jest nie halo, albo masz problem z samym wskaźnikiem. Najlepiej było by podpiąć vag-a i sprawdzić jaką temperaturę podaje czujnik do ECU. Czujnik w MK4 ma pewną tolerancje z 10C co najmniej i jak silnik ma ~80C to wskazówka pokazuje 90C i jest to całkiem normalne, pytanie teraz dlaczego u Ciebie nie dobija do 90C.
Możesz jeszcze ściągnąć kostkę z czujnika - przeczyścić styki i jeszcze raz założyć- czasami wilgoć działa jak izolator i zniekształca pomiary.
Ja miałem coś podobnego- wskazówka nie dochodziła do 90C po wyczyszczeniu kostki, wszystko wróciło do normy.
Sprawdź vagiem temperaturę.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2637
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: rolmik » czw wrz 09, 2010 13:43

panowie odświeżę temat ponieważ mam dokładnie taki sam kłopot mój silniczek przy normalnej jeździe ma max ok 80st sprawdzięłm vagiem na postoju dogrzał się do 90 i tyle pokazał vag co może być przyczyną takiego stanu czy dobrym pomysłem będzie zakrycie części chłodnicy (na zimę )


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

topek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 01, 2008 10:31
Lokalizacja: Świekatowo

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: topek » czw wrz 09, 2010 15:55

teraz złapała mnie choroba ale jak wyzdrowieje to pojadę na vaga i wyczyszczę ta kostkę



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: italiano_83 » czw wrz 09, 2010 18:21

rolmik pisze:panowie odświeżę temat ponieważ mam dokładnie taki sam kłopot mój silniczek przy normalnej jeździe ma max ok 80st sprawdzięłm vagiem na postoju dogrzał się do 90 i tyle pokazał vag co może być przyczyną takiego stanu czy dobrym pomysłem będzie zakrycie części chłodnicy (na zimę )
W sprawnie działającym silniku nie ma takiej potrzeby. Porównaj wskazania z 01-Engine: 007 i 17-Instruments: 003. Temperatury powinny być zbliżone do siebie, jeśli nie są to możliwe uszkodzenie czujnika temperatury.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2637
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: rolmik » ndz wrz 12, 2010 09:19

paanowie sprawdziłem vagiem tem jest ok ale autko dogrzewa sie tylko do 70 co może być przyczyną termostat


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: leon79 » ndz wrz 12, 2010 12:49

rolmik pisze:paanowie sprawdziłem vagiem tem jest ok ale autko dogrzewa sie tylko do 70 co może być przyczyną termostat
Tak


User

bati1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob maja 15, 2010 09:28
Lokalizacja: TBU

Re: [MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatu

Post autor: bati1986 » ndz wrz 12, 2010 13:03

rolmik pisze:panowie odświeżę temat ponieważ mam dokładnie taki sam kłopot mój silniczek przy normalnej jeździe ma max ok 80st sprawdzięłm vagiem na postoju dogrzał się do 90 i tyle pokazał vag co może być przyczyną takiego stanu czy dobrym pomysłem będzie zakrycie części chłodnicy (na zimę )
Zakrywanie chłodnicy na zimę nie daje efektu ponieważ do czasu osiągnięcia znamionowej temp silnika ciecz chłodząca krąży tylko w małym obiegu (silnik i ogrzewanie) bez chłodnicy. Dopiero po uzyskaniu ~90 st. C termostat otwiera się i płyn chłodzący leci przez chłodnice. Więc nie ma sensu wkładania przed chłodnice czegokolwiek.



wraclaguna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 21:59
Lokalizacja: Białystok

Re: [MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatu

Post autor: wraclaguna » pn wrz 13, 2010 21:34

rolmik pisze:paanowie sprawdziłem vagiem tem jest ok ale autko dogrzewa sie tylko do 70 co może być przyczyną termostat
trzeba było kupić ori termostat z aso bo z wahlerami bywa róznie jak trafi sie dobry to jest ok, jak kupisz ori wieksze prawdopodobieństwo ze trafisz na dobry



topek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 01, 2008 10:31
Lokalizacja: Świekatowo

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: topek » pt wrz 17, 2010 14:58

no i zbadałem swojego golfa, kupiłem kabelek bo u mnie nikt vag nie ma i jakoś po swojemu posprawdzałem, wiec tak jak pisałem wcześniej wskazówka zatrzymuj się kresce przed 90 na vagu pokazuje wtedy ok 85, ale nie czekałem dłużej bo mi bateria padła w laptopie... no dobra sczytałem też błędy licznika i wywaliło 01039 -64-10 unknown error elaboration - intermittent, wynalazłem że chodzi o Czujnik ECT – G2, co to za czujnik gdzie się on znajduje? co dalej z tym fantem?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: Łuki_79 » pt wrz 17, 2010 15:18

Czujnik temperatury cieczy G2/G62 - to jest ten czujnik co wcześniej wymieniłeś.To są dwa czujniki w jednej obudowie - G2 odpowiada za wskazania na desce rozdzielczej,G62 wskazuje temperaturę cieczy do ECU(komputera)
topek pisze:wskazówka zatrzymuj się kresce przed 90 na vagu pokazuje wtedy ok 85
Sprawdzałeś to w 01-Engine=>Meas.Blocks=>grupa 007,pole4 (tutaj masz wskazania czujnika G62) czy w 17-Instruments=>Meas.Blocks=>grupa 003,pole 1 (wskazania czujnika G2)



topek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 01, 2008 10:31
Lokalizacja: Świekatowo

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: topek » pt wrz 17, 2010 15:50

w 001 4pole, jestem w tym nowicjuszem także wybaczcie...



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: Łuki_79 » pt wrz 17, 2010 16:02

topek pisze:w 001 4pole
Również może być,jednak jest to odczyt z czujnika G62,wskazania z G2 masz w
Łuki_79 pisze:17-Instruments=>Meas.Blocks=>grupa 003,pole 1



Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2637
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

[MK4] [ALH] promblem z osiagnieciem optymalnej temperatury

Post autor: rolmik » pt wrz 17, 2010 18:03

Obrazek mi coś takiego wyszło i co o tym sądzicie


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości