regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

markocz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 24, 2009 22:26
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: markocz » ndz sie 08, 2010 11:33

Witam,

jeszcze w tamtym roku zaczął mi się problem z przeładowującą turbiną. W zakresie obrotów 2000-2700 robiła jakieś 1,5-1,6 bar zamiast 1,1 oczekiwanego przez sterownik - powyżej 2700 było już OK. Notlauf łapałem jakiś raz na 1000km więc nie było to bardzo uciążliwe. Stwierdziłem, że turbina ma już swoje lata i przebieg więc nie będę jej rozbierał i czyścił kupię na podmianę turbo po regeneracji. Jeździłem z tymi zacinającymi się łopatkami 10 m-cy, zrobiłem ponad 50tys km i stało się - turbo padło. W momencie zobaczyłem chmurę siwego dymu za sobą - wszystko było jasne. PO wyjęciu okazało się, że na turbinie jest spory luz i do tego przytarty był wirnik po stronie zimnej. Kupiłem na Allegro regenerowaną turbinę. Wczoraj ją założyłem - wymieniłem olej na nowy, filtr powietrza, filtr oleju, turbine zalałem strzykawką olejem. W intercoolerze było trochę oleju, ale przed odpaleniem wylałem ten olej i wpłukałem ropą. Odpaliłem auto - zapalił od strzała. Auto pochodziło z 15min na wolnych obrotach i pojechałem na jazde probną. Podpiąłem VAG i obserwowałem kanał 11. Z początku wszystko było fajnie. Ciśnienie było auto jechało. Przejechałem jakiś 1-1.5km i w drodze powrotnej coś zaczęło ocierać (tak jakby łopatki). Auto na podnośnik i okazało się że na turbinie jest luz - większy niż na tej starej...

Co o tym sądzić? Trafiłem turbo z taką profesjonalną regeneracją??



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: gOOzOl » ndz sie 08, 2010 11:46

sprawa raczej jasna, wyjalbym ten zlom i pieknie w paczuszce odeslal razem z gwarancja. sprawdz jesczze czy smarowanie masz drozne, bo jak turbine sie rozbierze i bedzie przegrzany walek to nikt ci tego nie uzna



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Re: regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: italiano_83 » ndz sie 08, 2010 13:03

Nie jest żadną tajemnicą, że większość "firm" na allegro regeneracją nazywa, wyjęcie i wyczyszczenie turbosprężarki, ewentualnie wypiaskowanie jej elementów co by wyglądała jak "nowa", a sam środek pozostaje bez zmian. Temat regenerowanych turbin był już poruszany na forum i nie jest żadną tajemnicą, że lepiej kupić używkę w dobrym stanie niż regenerowane turbo, bo po czasie i tak odleci , szczególnie jeśli ktoś śmiga po autostradach, winę ponoszą niskiej jakości części użyte do regeneracji jak i co się nie rzadko zdarza brak kalifikacji osoby wykonującej regeneracje.
Turbo nic tylko zapakować i oddać sprzedającemu, choć podejrzewam, że nie będzie to proste.
Szkoda, że nie wyczyściłeś poprzedniego turbo, koszt to żaden a tak poszło się "mnożyć" .


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

markocz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 24, 2009 22:26
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Re: regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: markocz » ndz sie 08, 2010 13:12

smarowanie jest na pewno dobre, bo przecież 50 tys zrobiłem na poprzedniej turbinie a powodem jej padnięcia było to że jeździła na 150% swojej wydajności.... Mądry Polak po szkodzie.. nie wiem czy nie kupić nowego turbo w takim przypadku.



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: Zimny Chirurg » ndz sie 08, 2010 13:13

Witam

Podaj nazwe firmy u któej to robiłeś i gdzie sie znajduje by sie nie naciąć więcej na takich paproków. Szukaj firm co regenerują na częściach Melett. Jedyna firma na swiecie co ma akredytacje od Garetta na zamianniki. Reszta to chinskie kupa. Nie ma ori części. Pamietaj o tym jak bedziesz szukał nowej firmy. Wywal kata. Morderce turbin. A dokładnie. Jak masz kase dawaj nową. Swięty spokój.

Pozdro

ZC



markocz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 24, 2009 22:26
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Re: regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: markocz » ndz sie 08, 2010 14:30

Kupiłem na allegro od: INTER-TURBO z Kożuchowa (k. Zielonej Góry). Katalizator wybebeszyłem wczoraj przy okazji wczorajszej zabawy z Turbo



Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: gatokane » ndz sie 08, 2010 16:19

Mozesz podac jaki koszt poniosles bo jak widze jestes z U.D. to lepsza byla wycieczka do Krosna ,Rzesz. a najlepiej Mielca bo tam najlepiej robia w naszym regionie okolo tysiak za calosc z robota ?



markocz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 24, 2009 22:26
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Re: regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: markocz » ndz sie 08, 2010 18:46

Turbina 940zł z przesyłką przy czym 100zł zwraca przy oddaniu starego turbo. Jeżeli chodzi o robociznę to robił mi to kolega mechanik więc na symbolicznej flaszce się kończy ;)



Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: gatokane » ndz sie 08, 2010 20:44

Czyli lepiej to co napialem wczwsnie i gwarancja !!



markocz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 24, 2009 22:26
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Re: regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: markocz » wt sie 10, 2010 12:21

Zobaczcie jak wygląda turbina po "regeneracji" i przebiegu 2km

" onclick="window.open(this.href);return false;

Tego na fotkach może nie widać ale wirnik również pomalowany jest srebrzanką....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: Łuki_79 » wt sie 10, 2010 12:53

Obejrzałem filmik z 5 razy-jaka kaszana :panna: ,tylko się cieszyć,że olej nie poszedł do silnika i nie wywalił korbowód dziury w bloku.Nie czyść tej turbiny z oleju aby koleś nie sapał,że nie miałeś smarowania i mu ją wyślij.Ta regeneracja to chyba na tulejkach od rozrusznika była wykonana :grin:



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: 21Golfista21 » wt sie 10, 2010 15:11

ja pierdziele ale masakra takich rzeczy jeszcze nie widziałem, we wro regenerowałem za 800zł turbo i 2 lata gwarancji.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: Axel_1 » śr sie 11, 2010 08:44

Mechanik pokazywał mi moją tubrinke przed regeneracją, widziałem jakie ma luzy. Widze ze inni mieli wieksze :D
Dobrze, ze na regenerowaną mam gwaracje jeszcze miesiąc. Przebieg od wymiany 20 tyś km. Zero problemów


ekodriving 4.5

Awatar użytkownika
Vieri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:55
Lokalizacja: Otwock

Re: regenerowana turbina - Bora 1.9 TDI PD [ AJM 116PS]

Post autor: Vieri » śr sie 18, 2010 23:08

markocz pisze:Turbina 940zł z przesyłką przy czym 100zł zwraca przy oddaniu starego turbo. Jeżeli chodzi o robociznę to robił mi to kolega mechanik więc na symbolicznej flaszce się kończy ;)
I teraz ta turbina którą oddałeś trafi pewno w czyjeś szacowne ręce jako extra zregenerowana :)

Wiem, że wymiana turbo to zajebisty wydatek ale jestem zdania, że ta część jak pójdzie to wstawiać tylko nówkę. U mnie wyniosło to 2700 z robotą, ale mam pewność że przez jakiś czas nie będzie niespodzianki.


Moja Perła :bajer:
Obrazek

Mam Vaga, Vag-Tacho 2.5, miernik lakieru ||| Piszę poprawnie po POLSKU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości