czyszczenie turbiny , zamiana??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maciek1431
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 25, 2009 19:23
Lokalizacja: Lubuskie FSW
Kontakt:

czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: maciek1431 » śr sie 04, 2010 22:00

witam, jak w temacie, zamierzam się do czyszczenia turbiny, ile za czyszczenie turbiny może zainkasować mechanik , i jak nie to jaki inny większy mogę założyć turbinę, bo mam znajomości i mogę załatwić sobie tanio inny i przy zakładaniu większej turbinie trzeba coś zmieniać jeszcze ,jestem w tym zielony (silnik jaki mam to 1,9 TDI 74 kW)


Od Kołyski Aż Po Grób Jedna Wiara Jeden Klub - VWGOLF
http://moto.allegro.pl/felgi-bbs-z-oponami-15-4x100-i2171795066.html
http://moto.allegro.pl/kleber-195-65-r15-i2171794219.html

Awatar użytkownika
maciek1431
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 25, 2009 19:23
Lokalizacja: Lubuskie FSW
Kontakt:

czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: maciek1431 » pt sie 06, 2010 21:35

czy na prawdę nie ma nikogo kto by odpowiedział na moje pytania, chcę konkretów i nic więcej tylko 2 pytania


Od Kołyski Aż Po Grób Jedna Wiara Jeden Klub - VWGOLF
http://moto.allegro.pl/felgi-bbs-z-oponami-15-4x100-i2171795066.html
http://moto.allegro.pl/kleber-195-65-r15-i2171794219.html

Awatar użytkownika
Nowal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 22:37
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Nowal » pt sie 06, 2010 22:13

zadajesz pytania zamiast szukac . Było mase tematów na forum wystarczy poszukac w szukajce albo google



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Adamm » pt sie 06, 2010 23:00

z wyjeciem i montazem ok 500 zl

jak zakladasz wieksze musisz liczyc sie z korekta softu czyli chiptuningiem


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Lukas-182 » sob sie 07, 2010 12:54

Nie oddawaj mechanikowi turbosprężarki do czyszczenia !! To musi zrobić fachura, co siedzi w tubinkach, a nie jakiś mechanik, to dwie różne sprawy ;)

Co do kwoty, to ja mogę ci załatwić w granicach 150-200zł wraz z piaskowaniem i odnową obudów :d



Awatar użytkownika
maciek1431
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 25, 2009 19:23
Lokalizacja: Lubuskie FSW
Kontakt:

czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: maciek1431 » sob sie 07, 2010 14:11

Lukas-182 pisze:Nie oddawaj mechanikowi turbosprężarki do czyszczenia !!
no to będę musiał poszukać eksperta, bo myślałem że dam do kumpla i sprawa załatwiona,ale dobra wezmę to pod uwagę
Lukas-182 pisze:Co do kwoty, to ja mogę ci załatwić w granicach 150-200zł wraz z piaskowaniem i odnową obudów :d
dobra cena, ale poszukam w swoich okolicach to jeżeli nie mechanik to popytać się u tych co zajmują się turbinami i regeneracją tak
Nowal pisze:zadajesz pytania zamiast szukac
kolego jakby mi net szybciej chodził i by stronka mi chodziła lepiej to tak


Od Kołyski Aż Po Grób Jedna Wiara Jeden Klub - VWGOLF
http://moto.allegro.pl/felgi-bbs-z-oponami-15-4x100-i2171795066.html
http://moto.allegro.pl/kleber-195-65-r15-i2171794219.html

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Adamm » sob sie 07, 2010 14:51

Lukas-182 pisze:To musi zrobić fachura, co siedzi w tubinkach, a nie jakiś mechanik,
to zes teraz przywalil

ja nie siedze w turbinach a juz troche ich w zyciu wyczyscilem, jakos wielkiej filozofi nie ma poza odpowienim rozebraniem i poskladaniem,
jesli zwraca sie uwage na to co i jak sie robi to nie jest to problem
Lukas-182 pisze:Co do kwoty, to ja mogę ci załatwić w granicach 150-200zł wraz z piaskowaniem i odnową obudów
rozumiem ze ta cena dotyczy takze demontazu i montazu w aucie sprezarki?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Re: czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Lukas-182 » sob sie 07, 2010 23:39

Adamm pisze:
Lukas-182 pisze:To musi zrobić fachura, co siedzi w tubinkach, a nie jakiś mechanik,
to zes teraz przywalil

ja nie siedze w turbinach a juz troche ich w zyciu wyczyscilem, jakos wielkiej filozofi nie ma poza odpowienim rozebraniem i poskladaniem,
jesli zwraca sie uwage na to co i jak sie robi to nie jest to problem
Zgadzam się, ale tu właśnie chodzi o to, że ty się na tym znasz, a domorosły mechanik myśli, że wie o co kaman, bo sobie pomyśli co to za problem cos rozebrać, wyczyścić i poskładać, nie pomyśli, że przy samym rozebraniu można uwalić wirnik, jak np. zapieczona muszla od strony napędowej... Ja ciebie rozumie, bo siedzisz w tym i wiesz co robisz ale mi bardziej chodzi o domorosłych mechaników...
Adamm pisze:
Lukas-182 pisze:Co do kwoty, to ja mogę ci załatwić w granicach 150-200zł wraz z piaskowaniem i odnową obudów
rozumiem ze ta cena dotyczy takze demontazu i montazu w aucie sprezarki?
Zakłady za sam demontaż/montaż biorą 50-100zł, pełne czyszczenie ze sprawdzeniem płaszcza wodnego, wyważeniem wirnika, itp to biorą nawet 250-300zł. Tak więc źle rozumujesz ;)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Adamm » ndz sie 08, 2010 10:03

Lukas-182 pisze:Zgadzam się, ale tu właśnie chodzi o to, że ty się na tym znasz, a domorosły mechanik myśli, że wie o co kaman, bo sobie pomyśli co to za problem cos rozebrać, wyczyścić i poskładać, nie pomyśli, że przy samym rozebraniu można uwalić wirnik, jak np. zapieczona muszla od strony napędowej... Ja ciebie rozumie, bo siedzisz w tym i wiesz co robisz ale mi bardziej chodzi o domorosłych mechaników...

tu Cie zakocze bo sam jestem domoroslym mechanikiem. ktory do wszystkiego doszedl sam.
Lukas-182 pisze:Zakłady za sam demontaż/montaż biorą 50-100zł, pełne czyszczenie ze sprawdzeniem płaszcza wodnego, wyważeniem wirnika, itp to biorą nawet 250-300zł. Tak więc źle rozumujesz ;)
dziwne masz te ceny,

chyba ze warszawa jest taka droga ale tu za sam montaz demontaz turbo bierze sie 200 - 300 zl bo trzeba troche czasu spedzic zeby porzadnie to zrobic.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Lukas-182 » ndz sie 08, 2010 12:50

Adamm pisze:tu Cie zakocze bo sam jestem domoroslym mechanikiem. ktory do wszystkiego doszedl sam.
No i gitara :bigok: Koniec tematu...
Adamm pisze:dziwne masz te ceny,

chyba ze warszawa jest taka droga ale tu za sam montaz demontaz turbo bierze sie 200 - 300 zl bo trzeba troche czasu spedzic zeby porzadnie to zrobic.
Cena jest adekwatna do posiadanego rynku zbytu :) I powiem ci, że u mnie to ludzie narzekają co tak drogo, a jak trafia się klient z dużego miasta to wychwala pod niebiosa, że bajecznie niska cena :D



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Zimny Chirurg » ndz sie 08, 2010 13:07

Witam

Ja po regeneracji która miała polegać na kompleksowej naprawie turbiny dostyałem turbine co wali o ok 10 % więcej jak ma. Piękna sprawa. Silnik nie ma praktycznie turbo dziury. Kazde wciśnięcie gazu pozwala na spokojne odejscie z miejsca. Ale wiadomo ze nie ma róży bez kolca. Smigam na ori sofcie co oznacza ze smigam na granicy przeładowania. I w tej bajce własnie pojawia sie smok jak na 6 biegu przy wcisnietym pedale do podogi przy 3500 obr wpada w TA. Ale wiadomo ze w Polsce praktycznie nie ma okazji by rozpędzać auto do prawie 180 km/h. A więc spokojnie da sie zyc a musze tylko zrobić delikatną korekte bo jak zrobiłem logi to mam doładowanie na poziomie silnika 130 konnego a mam AJMa czyli ori soft 115 km. Dla przykładu podam tylko ze audi a4 z silnikiem AFN robionym w Dynosofcie na 138 km nie dała mi rady na tej turbinie co dostałem za frajer od firmy co sie machnęła i wsadziła srodek od czegoś mocniejszego. Hehe. I jak sobie mysle ze delikatny sofcik i będzie bajera. To mnie przekonało ze o wiele więcej mocy mozna osiągnąć po przez podniesienie cisnienie doładowania a nie podnoszenie dawek paliwa. I za takim pózniej czarna chmura ze nic nie widać jak depnie. Ale niestety wielu tunerów nie potrafi sobie z tym poradzić. A więc moja osbista rada. Jak masz okazje to zakładaj coś większego. Od kąd mam większą turbine to nie wiem co to turbo dziura, zbiera sie od samego dołu. Dosłaownie piękna zabawa.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Adamm » ndz sie 08, 2010 14:44

Zimny Chirurg, widac dostales hybryde
poza tym zrobienie softu to nie tylko podniesienie dawek paliwa a glownie wlasnie doladowania wraz z dawkami w taki sposob by moc byla przy minimalnej ilosci dymu


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: czyszczenie turbiny , zamiana??

Post autor: Zimny Chirurg » pn sie 09, 2010 12:49

Adamm pisze:Zimny Chirurg, widac dostales hybryde
poza tym zrobienie softu to nie tylko podniesienie dawek paliwa a glownie wlasnie doladowania wraz z dawkami w taki sposob by moc byla przy minimalnej ilosci dymu
Tak Ci powie doświadczony tuner. A gdy pojechałem do 1 w Wałbrzychu i pokazałem mu logi z moim doładowaniem to złąpał sie za głowe i tak sie wystraszył ze do dzisiaj jest od roku w szoku. Koleś nie miał zeilonego pojęcia jak zrobić do tego programik. A jak sie wymienia na większe turba i ma sie większe doładowanie to podstawa by zrobić dobry soft. A koleś z wielkiego tunera z piękną stroną internetową czego on to nie potrafi włącznie z wywalaniem PDFa okazał sie większą lamą odemnie. Hehehe

Strach tylko takiemu dać auto.

Pozdro

ZC



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości