Świst turbiny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomgra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 15:20
Lokalizacja: Katowice

Świst turbiny

Post autor: tomgra » pt lip 23, 2010 06:35

Wiem, że podobnych tematów było kilka ale u mnie jest trochę inna sytuacja, a mianowicie podczas przyspieszenia słychać metaliczny świst, ale tylko w granicach 1800-2400 obrotów, później to zjawisko zanika, auto normalnie przyspiesza, podczas rannego odpalania puszcza delikatnego białego dymka. Silnik 1.9 TDI AFN.



oxaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 21:13
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Świst turbiny

Post autor: oxaris » czw lip 29, 2010 19:44

U mnie jest podobnie tylko ze sytuacja jest na wolnych obrotach, slysze dziwny swist ( chyba w okolicach turbiny ). Do tego jakis taki dziwny zapach ktorego ciezko okreslic. Autko ladnie jezdzi i przyspiesza, turbo laduje prawidlowo, nie puszcza oleju, luz troszke ma ale chyba w granicach dopuszczalnosci. Co to moze byc? mozliwe zeby turbo ocieralo tylko rano a pozniej jak sie nagrzeje to nie? a moze tam sie cos zaciera i tak `daje`


Moja biala rakieta :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=317968

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Re: Świst turbiny

Post autor: wronek1 » czw lip 29, 2010 20:04

raczej panowie jakas nieszczelnosc w dolocie ...


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

arwam

Re: Świst turbiny

Post autor: arwam » pt lip 30, 2010 00:07

jeśli dźwięk jest metaliczny to masz turbo do wymiany najprawdopodobniej.
najczesciej jest to spowodowane zbyt dużymi luzami i wirnik przez to zaczyna się ocierać o obudowę czego efektem jest w/w dźwięk.
auto częśto jeszcze jeździ całkowicie normalnie.
raczej szukaj innej turbiny



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

Świst turbiny

Post autor: MD2 » ndz sie 01, 2010 08:49

a co jesli swist gwizd utrzymuje sie przez kilka sekund po puszczeniu gazu?
nieszczelność na podcisnieniu, na pompie vacum albo serwo?



arwam

Świst turbiny

Post autor: arwam » ndz sie 01, 2010 10:16

jeśli by to była nieszczelność świst by ucichł natychmiast po tym jak ciśnienie spadnie natomiast jeśli się utrzymuje dłużej świadczyłoby to o tym że turbo ma luzy i straciło wyważenie przez co wirnik najprawdopodobniej ociera się o ścianki obudowy.
niezbędne jest wyjęcie turbiny a przynajmniej zdjęcie owężowania i dokładne obejrzenie turbiny.
dopiero jeśli wykluczysz zły stan turbo to wtedy szukać nieszczelności chyba że auto przy przyspieszaniu mocno na czarno dymi.
sprawdź czy łopatki po zimnej stronie nie przy pominają litery "S" łopatki mają Tworzyć linię prostą



arwam

Świst turbiny

Post autor: arwam » ndz sie 01, 2010 10:22

sprawdź też czy to nie jest efektem pracy zużytego sprzęgiełka jednokierunkowego w kółku alternatora.
niech ktoś przy gazuje i puści pedał gazu a Ty przystaw ucho go alternatora. tylko niech Ci go nie urwie :grin:



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Świst turbiny

Post autor: bambi001 » ndz sie 01, 2010 11:38

a koledzy tak w ogole to turbina powina wydawac jakis dzwiek czy nie ?? bo ja mam swoja po czyszczeniu wlasnie i jak np. wyjeżdżam z garazu pod domem (czyli wyjazd pod górkę)na 1 biegu i wlasnie slysze jakis swist, jest to normalne czy nie ??



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Świst turbiny

Post autor: perki » ndz sie 01, 2010 11:45

bambi001 pisze:a koledzy tak w ogole to turbina powina wydawac jakis dzwiek czy nie ?? bo ja mam swoja po czyszczeniu wlasnie i jak np. wyjeżdżam z garazu pod domem (czyli wyjazd pod górkę)na 1 biegu i wlasnie slysze jakis swist, jest to normalne czy nie ??

delikatny swist normalna rzecz ;)



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Świst turbiny

Post autor: bambi001 » ndz sie 01, 2010 12:43

czyli jest wszytsko ok?? i szczerze to fajnie to brzmi jak swist jest



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Świst turbiny

Post autor: perki » ndz sie 01, 2010 12:50

bambi001 pisze:czyli jest wszytsko ok?? i szczerze to fajnie to brzmi jak swist jest

wszystko ok , w kazdym TDI zdrowym ktorego znam slychac delikatny swist .



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

Świst turbiny

Post autor: MD2 » pn sie 02, 2010 18:02

a wiec u mnie wyglada to tak:
dziś cały dzionek poświęciłem na oględziny turbo+rury+IC. Znalazłem nieszczelnośc na dolocie, rure odrazu wymieniłem, IC zdemontowałem - oględziny + mycie, wewnątrz jakieś 100-150ml oleju (czy mam sie zacząć martwić?).
Jako ze jezdziłem z tą nieszczelnośćą dobre ponad pół roku (odkąd pamientam jak sie pojawił świst) i ze miałem zapieczone kierownice (w kwietniu turbina była czyszczona) to wydaje mi sie ze przez to turbina dostała po dupie. Jak oddawałem turbine do czyszczenia to mowiłem tym paprokom mechanikom aby sprawdzili całe orurowanie czy przypadkiem nie ma gdzies dziury!!! Jak sie samemu nie zadba o takie rzeczy to nie mozna liczyc na mechanikow. Dziura w wężu była stara i przez te 2 miesiące napewno nie wyskoczyła.
Świst, gwizd nadal sie utrzymuje i chyba turbinka do wymiany.
Na turbinie luzow raczej nie ma, jednak jest olej w rurach, a z IC tak jak pisalem wylałem ok 150ml oleju.



arwam

Świst turbiny

Post autor: arwam » pn sie 02, 2010 23:01

MD2, a sprawdziłeś czy to nie jest spowodowane głośną pracą zużytego sprzęgiełka w rolce alternatora?



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

Świst turbiny

Post autor: MD2 » wt sie 03, 2010 12:20

dzieki za sugestie
alternator sprawdzony i wykluczam zuzyte sprzegielko.

wykluczylem nawet pompe vecum i weżyki podcisnienia - doszczelnilem kruciec wylotowy poksylina (miał luzy) i zalozylem nowy cybant na wężyku bo ten orginalny byl juz lipny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 178 gości