Jak podniesc moc w JP?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Jak podniesc moc w JP?

Post autor: MaSa_Golf » pn sty 23, 2006 04:34

Chcialbym troche podniesc moc swojego golfika.
Nie chce sie ladowac w wymiane silnika ani dokladanie turbiny tylko chcialbym wiedziec co mozna zrobic zeby chociaz troche zwiekszyc moc bo ostatnio mnie kumpel Tico objechal i chcialbym mu sie odegrac.

Chodzi mi o to czy da sie cos podkrecic, wyregulowac itp itd zeby troche lepiej sie zbieral, mam silniczek JP, i skrzynke V biegowa
Ostatnio zmieniony czw kwie 26, 2007 20:55 przez MaSa_Golf, łącznie zmieniany 1 raz.



misiuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 23, 2005 18:19
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Post autor: misiuna » pn sty 23, 2006 21:16

W dieslu podstawa to doladowanie nic wielkiego nie zrobisz chociasz zwiekszysz dawke paliwa to tez nic ci nie da ani cisnienie na wtryskach napewno troche lepiej by Ci sie zbieral na 4 biegowej skrzyni ale nic nie poradzisz tak to juz jest ze zwyklym dieslem wstaw sobie silnik SB tak jak ja planuje i cos mozna z tego zrobic. Pozdr



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn sty 23, 2006 23:44

masz obrotomierz??
jezeli nie to trudno ale gdyby byl moze wiedzac do ilu go krecic zeby dobrze szedl i takie tico niema prawa nawet pierdnac przy tym silniku
4tys obrotow i zmiana biegow spada na 3tys i gaz w podloge do 4tys i znowu zmiana
najlepiej ciagnie wtedy
a jezeli juz chcesz cos podkrecic to zacznij od ukl wydechowego
poszukaj kolektora wydechowego gdzie wychodza dwie rury i te dwie rury ida do pierwszego tlumika i dalej uklad od TD lub caly pod oryginalny kolektor 1.6D uklad od TD bedzie konieczna mala przerobka ale z palnikiem sprawa zalatwiona
dawka paliwa podkrecona
dobry dolot nie ten szmaciany co w rekach peka tylko rura stalowa/kwasowka/nierdzewka obojetnie co aby mialo 52-55mm srednicy zostawiasz tylko koniec ktory wchodzi w blotnik i jazda lub stozek na koncu poczujesz roznice
ja tak wlasnie mam i passat b35i 1.6TD 80PS dostaje od 1.6D o zderzak ale dostaje :grin:
(silnik w passacie w bdb stanie)
4biegowa skrzynia nienadaje sie do niczego
no i dobry olej do silnika to podstawa zeby mial dobre smarowanie
zreszta "kto niesmaruje ten nie jedzie" :grin:
wiec jaki masz olej Lotos??
to zlej to i podlej sobie kwiatki na balkonie*


*-opcja dotyczy "jezeli masz LOTOSA" :grin:



misiuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 23, 2005 18:19
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Post autor: misiuna » wt sty 24, 2006 10:23

Krzylu, ile twoim zdaniem dadza mu te przerobki ktore opisales?? bo moim zdaniem nie wiemle a to badziewne tico jest o wiele lżjsze i nadal bedzei mial z nim problemy, co do przedzialu obrotow to masz racje



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » wt sty 24, 2006 11:54

można podnieść moc tego dieselka przez kilka modyfikacji w pompie, ale musisz sie liczyć z tym, że będzie palił więcej i zostawiał czarną chmurkę z tyłu. można dorównać do osiągów seryjnego td

[ Dodano: Wto Sty 24, 2006 10:58 am ]
modyfikacje kolektora dolotowego i wydechowego tak jak Krzylu, napisał jak najbardziej przynoszą efekty
polecam strone http://vwdiesel.net
jeśli podłączysz obrotomierz to bedziesz mógł zrobić "governor mod", poza tym zwiekszyc dawke, cisnienie i czas wtrysku, wydech od td, przerobka kolektorów i da się podnieść odczuwalnie moc w zwykłym dieselku (tak jak napisałem, bedzie nieco dymił i troche więcej palił, to nie turbo ;)
wszystkie odpowiedzi dostaniesz na tej stronie którą podałem: http://vwdiesel.net



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt sty 24, 2006 22:22

misiuna pisze:Krzylu, ile twoim zdaniem dadza mu te przerobki ktore opisales?? bo moim zdaniem nie wiemle a to badziewne tico jest o wiele lżjsze i nadal bedzei mial z nim problemy, co do przedzialu obrotow to masz racje
dadza tyle zeby zaden klops typu tico matiz czy inne scierwa moglyby wachac zapach ON

powiem tak
na przyspieszenie do 100kmh 1.6D vs 1.6TD 70ps jest roznica ale nieaz taka zeby plakac z tego powodu ale na vmax TD mi nieucieknie sprawdzone na autostradzie jeszcze ja jechalem z pasazerem a koles sam w TD i caly czas cisnal do konca tak jak ja czyli lekko ponad 160kmh i jechalismy rowno
ja niedlubalem w pompie narazie dolot i wydech mecze na wiosne dwururka i kolektor wydechowy inny no i ssacy od 1.9D moze sie cos przykreci w pompie sie zobaczy

przyspieszenia moze nieodczujesz jakiegos specjalnego ale na elastycznosci zzyska silnik napewno



AIRWOLF

Post autor: AIRWOLF » wt sty 24, 2006 23:09

krzysiek nie gadaj bzdur. bo to ja jechałem na autostradzie tym TD i odszedłem od ciebie jakbym miał VR6 wiec nie gadaj ze jechalismy w łeb w łeb! kupa tam masz podniesione w swoim dieslu tylko wiejski stozek wygrzebany ze smietnika po przebiegu 40tys Km,hehe.gdyby nie wysrana linka gazu w moim zwykłym to juz dawno bys został w tyle taka prawda.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » wt sty 24, 2006 23:12

AIRWOLF pisze:kupa tam masz podniesione w swoim dieslu tylko wiejski stozek wygrzebany ze smietnika po przebiegu 40tys Km
hehe :D

wracajac do tematu to te mody które napisałem plus oczywiscie pompa (bo moc bierze sie z paliwa a nie z kosmosu - powietrza) i odczujesz roznice w przyspieszeniu i bedzie porownywalne do seryjnego td


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

AIRWOLF

Post autor: AIRWOLF » wt sty 24, 2006 23:37

a tak naprawde to na co ci te całe podnoszenie mocy?ten silnik ma inna wazniejsza zalete moim zdaniem.tania exploatacje! wez scignij sie z tym tikusiem na trasie 100Km :-) spuscie paliwo zatankujcie po rowno np.5 L i kto dalej zajedzie:-) nie wspomne tu juz o wytrzymałosci naszych dieselkow i niezawodnosci(a co do cen paliwa to roznie z tym bywa co nie krzysiu:-)



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » śr sty 25, 2006 01:12

obrotka mam, mam tez wydech tzw. 4-2-1 poczytam ta stronke vwdiesel.net i moze cos sie wiecej dowiem (szkoda ze nie po PL ale dam rade :P )
Za bardzo ingerowac nie chce i wole miec takie spalanie jakie mam ale na tym tico sie musze odegrac a propos jak zwekszyc dawke na pompie i o ile ja zwiekszyc??



Awatar użytkownika
Wojtas_18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 19, 2005 22:23
Lokalizacja: Alfredówka
Kontakt:

Post autor: Wojtas_18 » śr sty 25, 2006 21:10

Na foto masz zaznaczona srubke ktora sie podkreca dawke.Dokrecajac ja zwiekszasz dawke odkrecajac zmniejszasz.Ja jak testowałem to w moim byłym :( golfiku II 1.6TD 1V to prawie nic lepiej nie było tylko strasznie dymił.
Pozdro i zycze szczescia w podkrecaniu :)))))))))
a i byłbym zapomniał kreciłem max 1,5 obrotu no moze 2 :hmm:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » śr lut 01, 2006 16:50

AIRWOLF pisze:krzysiek nie gadaj bzdur. bo to ja jechałem na autostradzie tym TD i odszedłem od ciebie jakbym miał VR6 wiec nie gadaj ze jechalismy w łeb w łeb! kupa tam masz podniesione w swoim dieslu tylko wiejski stozek wygrzebany ze smietnika po przebiegu 40tys Km,hehe.gdyby nie wysrana linka gazu w moim zwykłym to juz dawno bys został w tyle taka prawda.
a ten jak zwykle musi byc lepszy niemoze zrozumiec ze ktos jest szybszy :rotfl:
przeciez nieoddalales sie odemnie brocho a wyprzedzanie zajelo ci z 5km :green_fuck:
zreszta jechales sam z kupa w gaciach bo nigdy nieleciales z taka predkoscia a ja w dwie osoby :hmm:
spod swiatel spoko ale nie na vmax
co ty gadasz jaka oszczednosc :panna:
to jest koles ktory jezdzi po autostradzie 90kmh :rotfl: :rotfl:
spala mu 5L ropy i oleju :panna: :rotfl:
ja jezdze 160kmh i spala mi 5,8L :rotfl: :rotfl:
wielka oszczednosc :panna:

wysrana linka napraw pojedziemy i zobaczymy kto ma szybszego klekota :satan:
juz raz cie objechalem i to z palcem w odbycie :hehe:
jeszcze raz ci niezaszkodzi zebys sie zamknal i schowal padline do garazu :hehe:



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » sob lut 04, 2006 01:17

co do spalania to taki zwykly dieselek pali wiecej od TD bo ma odrobinke za malo mocy zreszta z benzyniakami jest podobnie. co do zwiekszania dawki paliwa. jestescie pewni ze da sie zwikszyc dawke paliwa w tej pompie. jak ja sie zaglebialem w ten temat to dawke mozna zwiekszyc przez odciecie powrotu paliwa i to tylk ow tych pompach z groszka. JR nei ma takiej pompy najczesciej nei wiem jak to jest z tym zwyklym dieslem



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » sob lut 04, 2006 12:03

Kapibara pisze:co do spalania to taki zwykly dieselek pali wiecej od TD bo ma odrobinke za malo mocy zreszta z benzyniakami jest podobnie. co do zwiekszania dawki paliwa. jestescie pewni ze da sie zwikszyc dawke paliwa w tej pompie. jak ja sie zaglebialem w ten temat to dawke mozna zwiekszyc przez odciecie powrotu paliwa i to tylk ow tych pompach z groszka. JR nei ma takiej pompy najczesciej nei wiem jak to jest z tym zwyklym dieslem
W przypadku 1.6 D i TD Diesel pali więcej...ale minimalnie...

Ale w przypadku 1.9 TD i D już jest odwrotnie - nawet fabryka tak podaje...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości