pytanie o rozrząd

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
suszix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt lut 12, 2008 18:40
Lokalizacja: Lubliniec <SLU>
Kontakt:

pytanie o rozrząd

Post autor: suszix » śr maja 19, 2010 23:34

Witam mam następny problem z moim klekotem a mianowicie jakiś miesiąc temu zmieniałem rozrząd i uszczelkę pod głowicą i zaczęły się problemy ze spalaniem ponieważ raz na 5 litrach ropy przejadę ok. 60 a czasami za te 5 litrów zrobi mi tylko niecałe 50 :/ i tu moje spostrzeżenia czy może być to spowodowane tym ze rozrząd ustawiony jest tak ze 1 cylinder nie jest w martwym punkcie i czy w ogóle na takim ustawieniu zapali i jakie są mniej więcej objawy? i jak to najszybciej sprawdzić czy ten 1 cylinder znajduje się w martwym punkcie gdy wszystkie cechy się zgadzają ? dodam tez że zaczął klekotać raz kopci a raz nie. Myślę że dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi :bajer: pozdrawiam i czekam na odpowiedzi


Every Day I See My Dream... Jak to się mówi "Kto Dobrze Smaruje ten Jedzie" :D

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Baryla » czw maja 20, 2010 10:51

pierwsze to popatrz na to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » czw maja 20, 2010 11:08

suszix, każdy mechanik po wymianie rozrządu powinien ustawić kąt wtrysku,Jeżeli nie posiada odpowiedniego sprzętu do tego,to przynajmniej powinien poinformować klienta o takiej konieczności,żeby wiedział na czym stoi.
Ustaw kąt wtrysku u pompiarza i wszystko wróci do normy :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » czw maja 20, 2010 20:51

A klekotanie i kopcenie pojawiają się jednocześnie ? Jeśli tak może Ci się pompa zawieszać, miałem tak kiedyś w SB, niestety pompę szlak trafił i musiałem ją wymienić na nową.



tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

Post autor: tomecki83 » czw maja 20, 2010 21:24

A sprawdzałeś u siebie znaki?? Tzn. czy jak ustawisz znak na kole zamachowym to znak na wałku i na pompie sie pokrywają?Może to dziwne pytanie ale czy długo masz u siebie ten samochód?Jaki jest jego przebieg?
Czy przy wymianie uszczelki , zwrócił ktoś uwagę na stan popychaczy hydraulicznych?
Ubywa oleju?



Awatar użytkownika
Łukaszvw pkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 21:44
Lokalizacja: pruszków

Post autor: Łukaszvw pkow » czw maja 20, 2010 21:39

kolega tomecki83 ma racje sprawdz czy rozrzad dobrze jest ustawiony, mozliwe jest tez to ze kilin na wale sie scioł i tez takie objawy moga byc dlatego raz kopci a raz nie a w tych samochodach czesto sie tak działo :grin:


Odwlekanie nie zatrzyma czasu.

tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

Post autor: tomecki83 » czw maja 20, 2010 22:56

Co do klinu na wale , jeżeli nikt nie ruszał koła zębatego od rozrządu na nim to nie powinno ściąć klina. Ale jeżeli jakiś "pseudo mechanik " nie umie inaczej wymienić paska jak odkręcając to koło to masz problem.... :/Sprawdź znaki na rozrządzie i zerknij czy koło pasowe na wale ma bicie , choćby nawet małe.



Awatar użytkownika
Łukaszvw pkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 21:44
Lokalizacja: pruszków

Post autor: Łukaszvw pkow » sob maja 22, 2010 16:43

no tak kolego tylko ze czasami uszczelniacz na wale puszcza i niestety bez zdjecia koła sie nie obejdzie a zakładam ze na 100 % juz nie raz było sciagane, a do wymiany rorzadu nie trzeba tego odkrecac nawet jak by ktos to odkrecił to i tak to nic nie ułatwi takze pomysl zanim cos napiszesz :green_fuck:


Odwlekanie nie zatrzyma czasu.

Awatar użytkownika
suszix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt lut 12, 2008 18:40
Lokalizacja: Lubliniec <SLU>
Kontakt:

Post autor: suszix » ndz maja 23, 2010 13:58

dobra chłopaki dzięki za podpowiedzi :pub: ale już zalazłem usterkę a był to rozrząd tzn. źle mi go ustawiono i już ustawiłem tak jak ma być :bigok: podjadę jeszcze do pompiarza żeby sprawdził zegarem czy kąty wtrysku są dobre :bajer:


Every Day I See My Dream... Jak to się mówi "Kto Dobrze Smaruje ten Jedzie" :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości