Silne drgania/wibracje przy ruszaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Silne drgania/wibracje przy ruszaniu

Post autor: m1chal » śr kwie 28, 2010 23:25

Witam mam problem ze swoim Audi A4 B5 ...1.9TDI AFN

Gdy odpale auto jak jest zimne wszytsko ładnie chodzi, nie ma najmniejszego problemu z ruszaniem itd... Gdy się nagrzeje do 90 stopni także jest wszytsko OK.

Ale gdy jezdze duzo po miescie dopiero po jakims czasie, np podczas stania w korkach....czeste wylaczanie i wlaczanie silnika bo cos tam zalatwiam itd ... lub tez gdy jade w trase i po ok 100KM wjade na miasto i mam jakieś ruszania z jedynki to mam bardzo męczące objawy.

Auto wpada w straszne wibracje przy samym ruszaniu... całą buda trzęsie, że naprawde czasami nie idzie wytrzymać i strasznie ciężko się rusza. Musze albo dodać duzo gazu... gdzieś na 3tys obrotów, albo jakos umiejętnie delikatnie puszczać sprzegło. Ale gdy np troche juz sie turlam, powiedzmy 5km/h i wrzuce jedynke i ruszam to nic takiego nie występuje. Auto musi stać i wtedy podczas ruszania to się dzieje. Ogólnie wygląda to jakbym chciał spalić gume , ale dodałem za mało gazu i auto wpadało w drgania...lub spalić gume na baaardzo nierównym asfalcie. (jakos tak, innaczej nie umiem tego opisać :) )

Dziwne jest to, że nie po samym odpaleniu zimnego, tylko po dluższych jazdach, lub stanich w korku.

[ Dodano: 28 Kwi 2010 23:48 ]
a dodam, że w zime np nie zauważyłem tego problemu chyba ... dopiero jak się ociepliło oraz w tamtym roku w wakacje i jak bylo generalnie ciepło


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw kwie 29, 2010 01:03

Proponuję na początek sprawdzić dawkę w pompie i kąt wtrysku.



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Post autor: m1chal » czw kwie 29, 2010 08:51

tjwasiak pisze:Proponuję na początek sprawdzić dawkę w pompie i kąt wtrysku.
ok sprawdze tylko powiedz mi które to logi (bo rozumiem ze na vagu?) i czy w statycznych czy dynamicznych ... ale z tego co sie domyslam chyba w statycznych ? :)


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw kwie 29, 2010 11:01

Statycznie. Basic Settings 000 to kąt wtrysku. Dawka to grupa 001.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw kwie 29, 2010 11:06

Mam chyba cos podobnego w passacie. Dzieje się to jak samochod sie porzadnie zagrzeje czyli czeste ruszanie np w korkach.
Na skreconych kolach jest bardzo ciezko ruszyc jak sie nie doda duzo gazu to zgasnie i strasznie nim szarpie az caly podskakuje.
Tylko ze u mnie to wystpeuje tylko przy skreconych kołach. Myślałem ze to przeguby ale sa wymienione i dalej to samo.
Ja obstawiam coś ze sprzęgłem.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Post autor: m1chal » czw kwie 29, 2010 14:12

marcin999, przy skręconych kołach wlansie chyba jeszcze bardziej mi to robi niz na prostych...

moze dzisiaj uda mi sie pojezdzic i sprawdzic jak jest normlanie ta dawka paliwa i kat wtrysku a jak jest podczas tego co mi wlasnie sie dzieje


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw kwie 29, 2010 16:09

m1chal pisze:dawka paliwa i kat wtrysku
To nie będzie to, ale sprawdz. Ten problem leży po stronie mechanicznej zauwaz ze silnk normalnie się wkręca na obroty, a coś go blokuje koła dają bardzo duży opór przy ruszaniu. Może to kwestia sprzęgła krzywa tarcza albo mechanizmu różnicowego ew skrzyni.
U mnie dzieje sie to tylko po długim użytkowaniu samochodu i jest tak juz od ponad 100 tys km.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Post autor: m1chal » czw kwie 29, 2010 20:39

marcin999 pisze:U mnie dzieje sie to tylko po długim użytkowaniu samochodu
no wlasnie u mnie tez po dluzszym uzytkowaniu... ze sie tak zapytam czy...

1. lewarek skrzyni biegów powinien być nieruchomo jak sie przyśpisza?? bo u mnie np jade na 2 i wcisne gaz to lekko się przesunie do przodu... jak puszcze gaz to spowrotem wraca
2. czuje drgania na sprzęgle, ale to chyba normlane??
3. no i czuje drgania na luzie np na podłokietniku jak mam łokieć na nim.

a udało mi sie zrobic logi ...ale w logu 001 BS występuje mi error, czyli brak odczytu ??

zaraz po rozgrzaniu 90 stopni
BS grupa 000
Log (0 - 000)

a to samo jak juz zaczeły drgania występować po dłuższej jezdzie... nie wiem czy dobrze ale próbowałem troche ruszać podczas logowania
Log (0 - 000)

profilaktycznie zrobilem inne logi , ale nie wiem czy się przydadzą:
003:
dobre:
Log (0 - 003)

złe:
Log (0 - 003)


004:
dobry:
Log (0 - 004)

zły:
Log (0 - 004)

011:
dobry:
Log (0 - 011)

zły:
Log (0 - 011)


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw kwie 29, 2010 23:12

marcin999 pisze:Ten problem leży po stronie mechanicznej zauwaz ze silnk normalnie się wkręca na obroty, a coś go blokuje koła dają bardzo duży opór przy ruszaniu. Może to kwestia sprzęgła krzywa tarcza
Kolega dobrze kombinuje .A ja potwierdzę bo miałem podobnie.Sprzęgło do wymiany kolego m1chal, na 99%

[ Dodano: 29 Kwi 2010 23:13 ]
m1chal pisze:2. czuje drgania na sprzęgle, ale to chyba normlane??
To nie jest normalne i tylko potwierdza teorię o kończącym się sprzęgle


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw kwie 29, 2010 23:21

Kolega dobrze kombinuje .A ja potwierdzę bo miałem podobnie.Sprzęgło do wymiany kolego m1chal, na 99%
O własnie tak myślałem że to będzie to pewnie tarcza jest krzywa albo coś takiego, ale tak jak mówiłem jak się z głową użytkuje samochod to da się z tym żyć.
m1chal pisze:1. lewarek skrzyni biegów powinien być nieruchomo jak sie przyśpisza?? bo u mnie np jade na 2 i wcisne gaz to lekko się przesunie do przodu... jak puszcze gaz to spowrotem wraca
2. czuje drgania na sprzęgle, ale to chyba normlane??
3. no i czuje drgania na luzie np na podłokietniku jak mam łokieć na nim.
Ad. 1 Jeżeli się bardzo rusza to może być wina poduszek pod skrzynią.
Ad. 2 Tj kolega pisał, ale bardzo często ludzie mówią że im drga.
Ad. 3 To jest diesel i w dodatku dosyć stara konstrukcja więc robi masaż :) Posprawdzaj poduchy może któraś wymiękła i dlatego drga.
Ostatnio zmieniony czw kwie 29, 2010 23:22 przez marcin999, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piow11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 17:26
Lokalizacja: Krosno

Post autor: piow11 » pt kwie 30, 2010 11:29

m1chal, Miałem identyczną sytuację jak TY w Mk III AFN. To są oznaki walnietego dwumasu. Mi się to zaczęło jak zmieniłem sprzęgło na nowe. Nowe sprzęgło dobiło dwumas do końca. Jakbyś czasem przymierzał sie do wymiany sprzęgła to radzę wymienić razem z kołem zamachowym najlepiej na jednomas. Być może u Ciebie jest inna przyczyna szarpania, ja opisuje tylko swoje doświadczenie z szarpaniem.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Post autor: m1chal » sob maja 01, 2010 10:04

no to zaczynam zbieranie gratów i wymieniam na jedno mas...za jakis czas opisze czy pomogło


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob maja 01, 2010 10:22

m1chal pisze:no to zaczynam zbieranie gratów i wymieniam na jedno mas...za jakis czas opisze czy pomogło
Nie wiem jak u Ciebie czy bardzo jest to dokuczliwe, ale u mnie jest to od kilku lat i 100 tys km i ani się nie pogarsza ani nie polepsza.
Pozdrawiam


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Post autor: m1chal » sob maja 01, 2010 10:31

marcin999 pisze:Nie wiem jak u Ciebie czy bardzo jest to dokuczliwe, ale u mnie jest to od kilku lat i 100 tys km i ani się nie pogarsza ani nie polepsza.
u mnie jest baaardzo dokuczliwe... wczoraj spedzilem 3 godizny w korkach i myslalem ze sie pochlastam z tymi wibracjami przenoszonymi na bude podczas ruszania...a jeszcze uwazac zeby silnik przy tym nie zgasnał itd

albo jak probowalem zawrócić na ulicy to na skręconych kołach jest chyba najgorzej bo nie da sie wogule ruszyc...musialem strasznie kombinowac jak zawrócić...


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości