Niebieski bąk po remoncie AFN

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Velthar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pt maja 23, 2008 11:41
Lokalizacja: Strzelin/Wrocław
Kontakt:

Niebieski bąk po remoncie AFN

Post autor: Velthar » ndz kwie 18, 2010 19:24

Witam

Mój AFN przeszedł remont: Renowacja ;) turbo, szlif głowicy, wymiana zaworów, uszczelniaczy i popychaczy, uszczelek głowicy, klawiatury itp. Zaślepiony EGR.

Przed remontem nie miał kompresji na 3 cylindrze i kopcił jak smok na biało, siwo, niebiesko :)
Po otwarciu silnika okazało się, że zawory są przypalone czy jakoś tak i popychacze kaput. Jeden korbowód był w kształcie rogala.
Turbo było zawalone olejem, ale turbiniarze stwierdzili, że jest ok i tylko wyczyścili kierownice, odpicowali i wygląda jak nówka ^_^ co je zawaliło tym olejem?

Po remoncie mechanik powiedział, że układ się musi wyczyścić i może jeszcze z rana kopcić. I rzeczywiście po odpaleniu walnie takiego mocnego bąka (takiego siwo biało niebieskiego) i później już nie dymi.

Pytanie czy tak ma być? i co zrobić aby uniknąć takiej akcji.

Dzięki wielkie za pomoc. chcę tylko aby mój golfik już nie cierpiał. zabrałem go z niewdzięcznych łap...
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 18:28 przez Velthar, łącznie zmieniany 2 razy.



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Post autor: ZbyszekGolf » ndz kwie 18, 2010 20:44

Witam mi to wygląda na uszkodzone pierscienie tłokowe



Awatar użytkownika
Velthar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pt maja 23, 2008 11:41
Lokalizacja: Strzelin/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Velthar » ndz kwie 18, 2010 21:10

pierścienie są ok bo mieli wymienić. Mechanik powiedział, że nie ma sensu.



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Post autor: ZbyszekGolf » ndz kwie 18, 2010 21:20

Przy takim remoncie nieduzym kosztem jest wymiana pierscieni mi to wygląda ze jednak ich nie wymienili a zuzyte pierscienie powodują zuzycie oleju i własnie kopcenie na niebiesko
pierscienie dobrej jakosci na 4 tłoki kosztują średnio 250zł



neo_mx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 20:09
Lokalizacja: "__"

Post autor: neo_mx » ndz kwie 18, 2010 21:45

Jak nie dymi przy bucie to pierścienie raczej ok, pierwszy rozruch na mokro i stąd ten "bąk" albo wypalający się olej w tłumikach.



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » ndz kwie 18, 2010 22:20

przy zuzytych pierscieniach kopcilby cały czas, jesli masz jakis olej w tlumikach to najlepiej troche pogonic autko zeby sie wypalil, z tym ze wypalajacy sie olej w tlumiku nie powoduje dymu tylko przy odpaleniu. moze masz rozjechany kat wtrysku? był sprawdzany po zlozeniu rozrzadu?

a turbo moze sie zarzygac przez odme np



Awatar użytkownika
Velthar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pt maja 23, 2008 11:41
Lokalizacja: Strzelin/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Velthar » ndz kwie 18, 2010 22:43

kąt jest miodzio na 50 ustawiony. pompa i wtryski też ok. świra normalnie idzie dostać już od tego :) a z tą odmą to jak ją sprawdzić?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 22:44 przez Velthar, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » ndz kwie 18, 2010 22:55

odme mozesz wyjac i wyczyscic i to tyle :) ewentualnie wyrzucic na zewnatrz przez jakis ala syfon i zobaczyc co tam sie uzbiera. ale jesli ty wogole kompresji nie miales to musialy byc jakies przedmuchy i tam moglo pluc. dym moze sie jeszcze pojawiac jesli zostal jakis olej w IC. przejedz sie z kims na zderzaku i zobacz czy podczas jazdy kopci



Awatar użytkownika
Velthar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pt maja 23, 2008 11:41
Lokalizacja: Strzelin/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Velthar » pn kwie 19, 2010 18:24

[youtube][/youtube] to jest odpalenie silnika po 8h stania. Pali na strzał. Dodatkowo słychać delikatny gwizd z wydechu. Po 10 sekundach gwizd ustaje.

Dodatkowo dziś rano podczas jazdy kopcił, a po pracy kiedy ten film został nagrany to już jak jechałem nie kopcił. :crazy:
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 18:27 przez Velthar, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości