Coś stuka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Remek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 18:50
Lokalizacja: Radomyśl Wielki

Coś stuka

Post autor: Remek123 » śr kwie 14, 2010 18:55

Witam serdecznie wszystkich . od razu chce podkreślic ze jestem w dziendzinie technicznej laikiem... , mam taki problem , coś mi dziwnie stuka taki dziwny dzwiek nie potrafie go nazwac , ale dzieje sie tak jak zapalam auto po nocy jak jest zimny w aucie tego nie slychac ale jak wychodze na zewnatrz to słychac własnie taki dziwny dzwiek po lewej stronie(jak sie stoi przed maska, a tak to od strony pasazera) , kolega mówil ze to moze cos byc z napinaczami od klimy mozliwe to jest ??
Chodzi tutaj o Marke GOLF IV 2002 r 130km
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 18:58 przez Remek123, łącznie zmieniany 1 raz.



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » śr kwie 14, 2010 20:52

Kolego, zanim odpalisz auto rano otwórz maskę, zapal silnik i posłuchaj... Jeżeli jest to stukanie, które będziesz czuł pod ręką dotykając pokrywy silnika to możliwe że jest to popychacz lub coś innego z zaworami. Możesz jeszcze posłuchać przez korek wlewu oleju żeby się upewnić.

Jeżeli jest to "cykanie" z okolic paska klinowego (wielorowkowego) to prawdopodobnie masz uszkodzony napinacz lub koło pasowe alternatora.
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 20:57 przez djmatys, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » śr kwie 14, 2010 21:48

Remek123 pisze:to słychac własnie taki dziwny dzwiek po lewej stronie(jak sie stoi przed maska, a tak to od strony pasazera) , kolega mówil ze to moze cos byc z napinaczami od klimy mozliwe to jest ??
możliwe.. pewnie napinacz padł.
Na wolnych obrotach pokręć kierownicą i przyuważ czy ten dźwięk się w jakiś sposób zmienia - nasila/cichnie, zmienia częstotliwość. Jeśli tak, to raczej bankowo napinacz poleciał. Ewentualnie sprzęgło na alternatorze tak jak pisze djmatys



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » śr kwie 14, 2010 22:31

przy tym kole pasowym alternatora to jeszcze skacze pasek, możliwe że juz od dawna Ci skacze i przez co lawinowo uwalił się napinacz... sprawdź wszystko po kolei :)



Awatar użytkownika
dwoogy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 24, 2010 09:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: dwoogy » pn maja 31, 2010 08:15

djmatys pisze:przy tym kole pasowym alternatora to jeszcze skacze pasek, możliwe że juz od dawna Ci skacze i przez co lawinowo uwalił się napinacz... sprawdź wszystko po kolei :)

u mnie też skacze ten napinacz, ale jak dodam ciut gazu (ok.1200 obr/min) to przestaje,
wczoraj wymieniłem napinacz, ale dalej to samo ... :grrr:
nie jestem laikiem ani specjalistą w tej dziedzinie, ale "fachowcy" też rozkładają ręce
(silnik jak w opisie, przebiego 154 kkm) ...


acha, przed założeniem napinacza sprawdziłem wszystko co napędza ten pasek: klima, alternator i jeszcze jakąś pompę a jest napędzany chyba z koła na wale korbowym, ale żadnych luzów nie ma ....
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 08:17 przez dwoogy, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości