na 1,2,3,4,5, jedzie do tylu na R do przodu pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » pt kwie 02, 2010 19:55

kolego nie kapuje nic co napisałeś. skoro nie pali to jak może jechać na r do przodu a biegi na przód do tylu? może podłączyłeś odwrotnie kable i rozrusznik kreci Ci w druga stronę silnikiem :rotfl:

a jeśli to faktycznie źle podłączyłeś i kreci w druga stronę to za chiny ludowe Ci nie odpali
Ostatnio zmieniony pt kwie 02, 2010 19:57 przez Baracus86, łącznie zmieniany 1 raz.


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » pt kwie 02, 2010 20:05

o ile dobrze pamiętam idzie plus i minus do rozrusznika takimi grubymi kablami. jeśli nie ma połączenia do masy nigdzie to wystarczy zamienić miejscami kable te grube, nie ten cienki bo cienki jest od od tego ustrojstwa co załącza rozrusznik i potem wyłącza i powinno zagrać, a jak nie to ktoś Cie puścił kantem z tym rozrusznikiem. Na pewno nie pomyliłeś się przy podłączaniu kabli?


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » pt kwie 02, 2010 20:15

No to coś kurna nie tak z tym rozrusznikiem, pewne jest ze nie odpali i nie masz co się łudzić. Słuchaj a może były rożne wersje tych rozruszników, bo np ja mam rozrusznik pod kolektorem ssącym a inni maja z przodu silnika na wierzchu i odwrotnie i tak myślę ze może ty masz właśnie od jakiegoś innego typu silnika? mimo ze td i 1.6 no bo jak to wytłumaczyć zwłaszcza ze pisałeś ze nie pasowały mocowania


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pt kwie 02, 2010 20:19

na 1,2,3,4,5, jedzie do tylu na R do przodu
:goof: ...
Chcesz powiedzieć,że rozrusznik kręci silnikiem w lewą stronę? :bajer: ...
Co do kabli,to do rozrusznika przykręca się tylko + a masę ciągnie przez obudowę.
Coś nie halo z tym rozrusznikiem co zamontowaliście...na pewno jest od VW?
Niemożliwością jest,żeby ori rozrusznik dedykowany do tego silnika zakręcił w lewo...a jeśli nawet,to nie zakręcił by silnikiem,bo w bendiksie jest sprzęgiełko jednokierunkowe i jak sama nazwa mówi-kręci tylko w jednym kierunku :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt kwie 02, 2010 20:24

No to pewnie zaskoczę przedmówców :-)
Otóż miałem podobną sytuację kilka ładnych lat temu z Passatem B2 1,6.
Padł mi wtedy automat w rozruszniku, a że miałem w piwnicy inny rozrusznik (już nie pamiętam od jakiego silnika, ale 100% sprawny) to podmieniłem cały i... Pupa :-)
Po ponownym wyjęciu rozrusznika okazało się, że mój rozrusznik (z rozwalonym automatem) kręcił w przeciwną stronę niż rozrusznik 100% sprawny :-)

JastrzabVW jest bardzo prawdopodobne, że te rozruszniki poza różnicą w obudowach różniły się również kierunkiem kręcenia.
Obejżyj dokładnie obudowy obu, bo z tego co pamiętam na tych moich były strzałki, wskazujące kierunek obrotów.
I samo przełożenie bebechów na nie za wiele się zda, bo uzwojenia są inne.
Ostatnio zmieniony pt kwie 02, 2010 20:29 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pt kwie 02, 2010 20:49

JastrzabVW pisze:kolo zamachowe kreci sie w ta storne co wskaowi zegara czyli w prawo
Jak stoisz przy lewym błotniku,to koło ma się kręcić w lewo,natomiast z drugiej stony patrząc na pasek altka,to ma kręcić się w prawo.
JastrzabVW pisze:wsilnik 1,6 td a czytam ze rozrussznik do 1,6d
Raczej nie ma znaczenia...chyba,że pochodzi z AUDI...tam silnik jest wzdłuż i ma inną skrzynię,więc rozrusznik też może być inaczej montowany... :bajer:

[ Dodano: 02 Kwi 2010 21:01 ]
Tak sobie jeszcze przypomniałem-kiedyś koleś w sklepie pomylił się i sprzedał mi bendiks,który miał być dla rozrusznika lewo-obrotowego.Wygląd ten sam,nr.podobny,tylko świder wałka nie wchodził w niego,bo w nim był odwrotny :P ...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » pt kwie 02, 2010 22:34

Jak tak miałem przy T4 ale przyszedł po regeneracji i okazało się że uzwojenie stojana założyli inne i kręcił w odwrotną stronę i trudno było zapalić bo się bendix ślizgał.



arwam

Post autor: arwam » sob kwie 03, 2010 09:19

JastrzabVW, ktoś zapodał Ci rozrusznik od AUDI
on nie będzie pasował do Twojego auta.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » sob kwie 03, 2010 15:19

JastrzabVW pisze:tez tak myśle ;/ kupiłem z golfa inny i pali super .
Czyli tak jak pisałem...Sam mam gdzieś od AUDI 80,ale widać nie przyda się :?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości