Wymiana uszczelki pod pokrywa zaworow ASZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gingers

Wymiana uszczelki pod pokrywa zaworow ASZ

Post autor: Gingers » ndz mar 21, 2010 16:14

Witam niedawno w aucie mojego ojca(Bora z ASZ-em) wymienilismy uszczeleke pod pokrywa zaworow bo sie lekko pocila ale po wymianie jest gorzej niz przed wiec kupilismy inna uszczelek jednak bylo to samo byla nawet juz wymieniona cala pokrywa na inna (urzywana) i problem dalej jest nie rozwiazany macie moze jeszcze jakies pomysly :crazy: bo czytalem ze sa uszczelki z sylikonem i jeszcze jakies ze wzmocnieniem w srodku za wszyskie porady bede wdzieczny



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf MK7.5 Variant
Silnik: DGTE

Post autor: Toledziak » ndz mar 21, 2010 16:22

gingers99, w moim ATD takze musiałem wymienić tą uszczelką. Zakupiłem elringa i jest OK. Nie poci się ani nic. Nie piszesz nic o tym, czy powierzchnie, do których przylega uszczelka były suche (odtłuszczone). Generalnie widziałem, jak gdzieś owa uszczelka była poskładana na sylikonie (wiadomo to musi sobie wyschnąć) ale do mnie to nie przemawia.



Gingers

Post autor: Gingers » ndz mar 21, 2010 16:25

oczywiscie wszystko odtluszczone raz wymienialem sam z ojcem a raz fachman przy okazji jak razrzad byl wymieniany i dalej to samo :grrr:



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz mar 21, 2010 17:04

Jaka oliwa była lana do silniczka? Jak wygląda praca zaworu odmy? Może sam układ separacyjny oleju jest gdzieś przypchany (w pokrywce zaworów)? Dalej to bym upatrywał przyczyny w szczelności turbiny > jeżeli dostanie przedmuchy na części zimnej to żadna uszczelka nie będzie trzymała.



Gingers

Post autor: Gingers » ndz mar 21, 2010 18:31

olej to pelen syntetyk Castrol EDGE 5w40 z turbina jest raczej wszystko ok bo alto ma najechane dopiero 100k km i oobem pojawil sie dopiero po wymianie uszczelki



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: leon79 » ndz mar 21, 2010 19:50

gingers99 pisze:z turbina jest raczej wszystko ok bo alto ma najechane dopiero 100k km
Jestes pewny,ze tyle ma?


User

Gingers

Post autor: Gingers » ndz mar 21, 2010 21:07

tak przebiegu jestem pewien bo auto bylo cigle serwisowane a wpisy w ksiazce serwisowej byly do konca potwierdzone fakturami i wszystko sie zgadza



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości