regeneracja Turbiny a wymiana oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pilot16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

regeneracja Turbiny a wymiana oleju

Post autor: pilot16v » pt mar 05, 2010 00:00

witam wszystkich. szukam na forum info ale nie znalazlem jednoznacznych wiadomosci wiec zakladam nowy temat. dzis odebralem samochod od mechanika. mialem regenerowana turbine, brala troche olej i kierownice byly zapieczone. pytanie teraz czy musze wymieniac olej?? olej mam w sumie swiezy bo wymienilem go jakies 1300 km temu wraz z filtrami z czego i tak mi go troche juz zjadlo wiec trzeba dolac. nie wiem czy wymienic z powrotem na nowy czy zostawic i po prostu dolac. jak ktos ma jakies sugestie to piszcie bo gdyby mialoby sie cos stac z nowa suszarka to ewentualnie go wymienie. i jeszcze takie pytanko. czy musze teraz szczegolnie na nia uwazac w sensie zeby ja troche dotrzec i ulozyc. o przykazaniach diesla nie wspominam:) moj silnik AFN w Ibizie II.



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: Fucker » pt mar 05, 2010 00:04

pilot16v,

Według mnie nie musisz zmieniać oleju. Tylko lej jakiś dobry olej.
pilot16v pisze:o przykazaniach diesla nie wspominam:
Przestrzegaj tylko tego.



pioter117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 17:21
Lokalizacja: Ostrowiec św.

Post autor: pioter117 » pt mar 05, 2010 14:49

Witam.
Nie musisz wymieniać oleju, jest tylko ważne żebyś zalał łożyska turbiny czystym olejem
np. przeznaczonym na dolewki przed założeniem.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pt mar 05, 2010 15:09

Ja mam inne zdanie...otóż z tego co czytałem/słyszałem/widziałem,to wiem,że po regeneracji należy wymienić olej,ponieważ części są dość dobrze dopasowane,a olej z dużym przebiegiem nie ma już tak dobrych właściwości smarujących jak świeży i może to mieć wpływ na szybsze zużycie się części lub zatarcie wałka turbosprężarki.
Jak wiadomo turbosprężarka po regeneracji ma już odpowiedni luz,który jest wymagany,ale zastosowanie starego przepracowanego oleju w początkowej fazie jej pracy,może mieć negatywny wpływ na to jak długo będzie ona się dobrze kręcić :bajer: .
pilot16v, w Twoim przypadku myślę,że jednak można sobie odpuścić wymianę...1300km,to nie jest aż tak duży przebieg :wink:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: Fucker » sob mar 06, 2010 01:42

Michaś_1977 pisze:Ja mam inne zdanie...otóż z tego co czytałem/słyszałem/widziałem,to wiem,że po regeneracji należy wymienić olej,
Jakie inne zdanie??


Ja i pioter117 odpowiedzieliśmy jednoznacznie na jego pytanie. Nie musi zmieniać oleju, skoro napisał, że zrobił tylko na nim 1300km.



pilot16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: pilot16v » sob mar 06, 2010 04:43

dzieki za odpowiedzi. sprezarka wtepnie byla zalana olejem przed zalozeniem przynajmniej tak mi mowil mechanik i tak tez sam widzialem. teraz zostaje mi tylko dbac o turbawke i cieszyc sie z jazdy. :D



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2808
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Post autor: waski1 » sob mar 06, 2010 09:04

Pilot 16v tak z ciekawosci gdzie byla robiona regeneracja turba ???



pilot16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: pilot16v » sob mar 06, 2010 11:49

turbine regenerowalem u siebie w Radomiu. osobiscie nie znalem tego zakladu bo wczesniej nie szukalem a naprawa wyszla z dnia na dzien. jak rozmawialem z mechanikiem mowil ze maja profesjonalny sprzet, a czesci wkladaja tez dobrej jakosci. narazie jestem zadowolony turbo dobrze pompuje a cos wiecej powiem po dluzszym czasie. na turbinke dali 12 mieciesy gwarancji



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości