Gigantyczny problem z chłodzenie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piecyk_neosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 21:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Gigantyczny problem z chłodzenie

Post autor: Piecyk_neosek » wt lut 23, 2010 21:59

Witam wszystkich. Od paru dni siedze w necie, szukam po forach odpowiedzi na swoj problem z golfem III aaz 1,9 td. Moj problem polega na tym, ze wygania mi płyn z układu jak szybciej jade tzn jak przekrocze 110 kmh, albo ostrzej przyspieszam kręcąc do około 4 tys obrotów. Zacząlem od wymiany termostatu, nic to nie dało, nastepnie dałem do sprawdzenia głowice, splanowaną i szczelną załozyłem z powrotem. Po odpowietrzeniu układu wydawało sie byc ok ale jednak po mocniejszej jeździe nadal wylewa płyn, temperatura rosnie do 100 st, z nawiewu dmucha zimne powietrze. Ostatnio wyjąłem termostat całkiem i problem niby znikną ale są twarde przewody (jest w nich cisnienie), po odkreceniu korka wszystko sie wylewa. Dodam ze temperatura nie wskazała wiecej jak 70 st. Przy jeździe na nie dokreconym korku, aby cisnienie uciekało wylewało płyn. Prosze o pomoc bo naprawde skonczyły mi sie pomysły i pieniądze, Miał ktos z was taki problem? Mysle o wymianie korka, słyszalem ze chłodnica tez moze miec swoj udzial, ale skad te cisnienie w przewodach... To wina korka? Chłodnica jak dmuchalem w nia to miała przejscie dosyc swobodne.



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » wt lut 23, 2010 22:08

kolega miał podobnie w 1.8 ABS kupił nowy korek i git jak narazie :bigok: wiec ja bym od korka zaczął


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Piecyk_neosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 21:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: Piecyk_neosek » wt lut 23, 2010 22:10

a nie bedzie wtedy z kolei wylewał płyny?on powinien jakos syczec po zgaszeniu silnika czy jak ? w jaki sposob moge sprawdzic swoj korek?



Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Post autor: IRAS AAZ » wt lut 23, 2010 22:17

mi taz wywalał wode zmieniłem korak i to samo, okazało sie ze uszczejka ale ty zmieniałes. Korek 10zł warto sprubowac


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » wt lut 23, 2010 22:17

Piecyk_neosek, a sprawdzałeś ten cienki wężyk przelewowy od chłodnicy do zbiorniczka?
Jak jest zatkany to też cyrki wychodzą...
Piecyk_neosek pisze:w jaki sposob moge sprawdzic swoj korek?
Pożycz od kogoś sprawny i pojeździj :bigok:
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 22:21 przez Michał_1977, łącznie zmieniany 1 raz.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Piecyk_neosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 21:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: Piecyk_neosek » wt lut 23, 2010 22:24

tak, sprawdzalem, jest drożny, mysle czy nie mam czasami gdzies bloku pęknietego albo moze cos zle zlozylem glowice... Dodam ze problemy zaczely sie jak zawislem na zaspie i tata dosyc mocno mnie szarpał busem, od tego czasu sie dzieja takie cuda. A co radzicie, załozyc z powrotem termostat? bez jako tako w trasach sobie radzilem z tym chłodzeniem, tylko te przewody twarde walone ..



darecki6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:56
Lokalizacja: lodz

Post autor: darecki6 » wt lut 23, 2010 22:25

trzeba rozebrac ten korek u mnie sa w nim dwie zastawki .mam ksiarzke vw g2 pisza ze glowic do dizli sie nie plantuje tylko wymienia. to pewnie nagrzewnica jak nie grzeje to niema obiegu


darecki6

Piecyk_neosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 21:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: Piecyk_neosek » wt lut 23, 2010 22:30

ale to jest z ta nagrzewnica tak, ze ona nie grzeje w monencie jakwylewa płyn a temperatura rosnie. Dodam ze mam juz wstawiona 3 głowice..



Awatar użytkownika
JaruTA__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt lut 09, 2010 19:04
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: JaruTA__ » wt lut 23, 2010 22:39

miałem podobną sytuacje. powodem była podwinieta uszczelka na korku...



darecki6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:56
Lokalizacja: lodz

Post autor: darecki6 » wt lut 23, 2010 22:53

muj wyrzucal bable i plyn . dokrecilem glowice bable zginely ale nadal wywalal plyn przestal dopiero po tym jak zamontowalem trujnik naprzewodzie ktury idzie do gurnej czesci termostatu do chlodnicy oleju i do powrotnego od nagrzewnicy czyli sirodkowy przy pompie i jak reka odja

[ Dodano: 23 Lut 2010 22:40 ]
podlaczylem chlodnice oleju oczywiscie . strumien plynuchlodzacego z cienkiego szlaufika w zbiorniku wyruwnawczym powinien opadac lukiem . nie rozbijac sie o scianke ichlapac .gluwnyobieg to nagrzewnica nigdy nie jest blokowanazawsze powinna miec plyn chyba ze wyjmierz termostat wtedy plyn pujdzie hlodnica bo ma najwiekszy przekruj a ewentualne bomble pha w nagrzewnice


darecki6

Piecyk_neosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 21:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: Piecyk_neosek » śr lut 24, 2010 00:27

JaruTA__ pisze:miałem podobną sytuacje. powodem była podwinieta uszczelka na korku...
tez zauwazylem u siebie taki defekt i wlasnie wtedy znikna problem wylewania ale za to twardnieja przewody. sprawdzalem cisnieniowo niedawno czy korek pusci w koncu cisnienie i nie puscił, jutro spróbuje podmienic na jakis inny. Macie jeszcze jakies rady? kazda sugestie bede rozwazal i próbowal



vwmkII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: vwmkII » śr lut 24, 2010 00:31

kolego u mnie w 1.6td notorycznie gubil plyn, kiedys dolewalem i slabo przykrecilem korek no i gdzies sie wykrecil po drodze teraz kupil inny korek i plynu nie ubywa, z wysylka dalem 10z wiec warto sprobowac w twojej sytuacji



Piecyk_neosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 21:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: Piecyk_neosek » śr lut 24, 2010 00:36

wlasnie tez o tym mysle, jutro załatwie korek i sprawdze to, nie wiem czy mam zalozyc termostat czy nie, moze na razie próbowac bez termostatu az dojde całkiem o co chodzi ? co myslicie



vwmkII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: vwmkII » śr lut 24, 2010 00:37

ja bym zalozyl odrazu termostat zeby juz bylo tak jak ma byc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 183 gości